czwartek, 3 stycznia 2019

Czadoman jakiego jeszcze nie znacie! Paweł Dudek z singlem „Pokochaj mnie”

Czadoman zaprezentował swą nową odsłonę muzyczną! Taką, jakiej jeszcze nie znacie. W sieci ukazał się bowiem teledysk Pawła Dudka do piosenki „Pokochaj mnie”.

Ma charyzmę, potężny wokal, platynowe i złote płyty oraz wielkie hity. Czadoman, czyli Paweł Dudek, to jeden z najpopularniejszych wykonawców disco polo. Właśnie pojawił się jego najnowszy teledysk, ilustrujący piosenkę „Pokochaj mnie”.

Paweł Dudek przygodę z muzyką rozpoczął jako wokalista zespołu rockowego Arena. Jako Czadoman zadebiutował w 2013 roku, a teraz możemy zobaczyć w Internecie jego najnowszą, inną niż dotychczasowe, produkcję, a więc klip do utworu zatytułowanego „Pokochaj mnie”. Czy to powrót wokalisty do muzycznych korzeni?zajrzyj po więcej:

Styczeń 2019 w Nowohuckim Centrum Kultury

5 stycznia (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Czy spadł już śnieg?


„Przyszła zima, a drogowcy znów zaspali…” Tak często mawiają dorośli. A może by tak zrobić swój śnieg i własnego bałwana?! Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety: 30 zł

8 stycznia (wtorek), g. 18.00, sala kameralna 203
KLUB PODRÓŻNIKA NAVIGATOR
Przez Kołymę sto na godzinę

prowadzenie: Szymon Przebinda i Eryk Krysowski
bilety: 2 zł

9 stycznia (środa), godzina 18.00, sala kameralna 203
LiteARTura
Pomiędzy piekłem i niebem - satyrą i powieścią - liryczny świat
wieczór autorski Beaty Kępińskiej
prowadzenie: redaktor Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

Beata Kępińska – polonistka urodzona w Łodzi długo szukała swojego miejsca na ziemi, by w końcu osiąść w Świętokrzyskiem. Jest autorką powieści obyczajowych wydawanych przez Zysk i S-ka Wydawnictwo. Pierwsza jej książka „Sielsko i diabelsko” wyszła w 2011 i od razu stała się bestselerem. Napisana w 2012 roku „Zaradna” została nominowana do Nagrody Pióra na II Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach i uhonorowana przez czytelników III nagrodą. „Taniec z czarownicą”, który jest kontynuacją debiutanckiego bestselera, ukazał się w 2014. Nieco sensacyjna akcja czwartej z kolei powieści „Piekło-niebo” toczy się w
dużej części w Afryce Południowej, w której pisarka mieszkała kilka lat wraz z rodziną. Poezje Beata Kępińska pisała od zawsze, ale wydała drukiem już dojrzałe utwory dopiero po debiucie powieściowym. Pierwszy tomik pt.: „Schwytać czas” wyszedł w 2014, następny „Szal ze słów. Serio i żartem”– w 2016. Oba ukazały się w kieleckiej Oficynie Wydawniczej STON2 i zaopatrzone są wstępem znanego poety, satyryka, krytyka i eseisty Stanisława Nyczaja. W roku 2018 staraniem Wydawnictwa SIGNO z Krakowa pod red. Magdaleny Węgrzynowicz- Plichty ukazał się trzeci już tomik pt.: „być liściem”. 

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta – poetka, autorka wierszy i spektakli poetycko- muzycznych, a także prozy; socjolog, pedagog, redaktor i wydawca; animatorka kultury. Autorka siedmiu tomów wierszy: Doznania (1998), Anemony (2003), Łaptaki (2005), Kalkomanie (2007), Pokolenia (2009), Miraże (2014), Artefakty (2015). Laureatka wielu konkursów literackich, w których obecnie zasiada często jako juror. Jej utwory tłumaczone były na język angielski, niemiecki, rosyjski i rumuński. W styczniu 2018 r. ukazał się najnowszy tom wierszy poetki „Imponderabilia”.

bilety: 2 zł10 stycznia (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203
ZDROWIE I MEDYCYNA
Instynkt w doborze pożywienia, czy może „mały” chochlik destrukcji 
spotkanie z Beatą Dynowską, dietetyczką, autorką książki „Odżywianie z miłością.
Świadomy wybór”

Beata Dynowska – dietetyk,  według „Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” specjalista masażu leczniczego, od lat praktykuje refleksoterapię z uwzględnieniem przepływu energii w meridianach i strefach refleksyjnych. łączy z powodzeniem terapie manualne i oddechowe z indywidualnymi zaleceniami dietetycznymi i ziołolecznictwem, obala stereotypy żywieniowe. Wykładowca podstaw dietetyki i refleksoterapii.

bilety: 2 zł

11 stycznia (piątek), g. 18.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – doroczny koncert

Tradycyjnie, na początku stycznia, Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA zaprasza na doroczny koncert dedykowany swoim wychowankom, sympatykom oraz rodzicom i opiekunom. W koncercie zaprezentują się wszystkie grupy pracujące obecnie w ramach Zespołu: grupy dziecięce, grupa młodzieżowa, grupa zaawansowana oraz kapela ludowa. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA przedstawi polskie tańce narodowe i regionalne.

bilety: 20 zł12 stycznia (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Zimno – ciepło

Czym różni się zimno od ciepła każdy wie, ale pewnie nie każdy wie jak można to wykorzystać. Co się kurczy,  a co rozszerza pod wpływem temperatury? Na zajęciach poznamy sporo ważnych pojęć i zjawisk fizycznych. Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety: 30 zł

12 stycznia (sobota), g. 18.00, Scena NCK
Zespół Góralski „HAMERNIK” - jubileusz 40-lecia działalności artystycznej

Zespół Góralski HAMERNIK jest zespołem amatorskim, który powstał w 1979 r. Jego członkami są osoby w wieku od 15 lat, pochodzące przeważnie z Podhala, a zamieszkałe w Krakowie oraz krakowianie rozmiłowani w folklorze podhalańskim. Do tej pory zespół dał ponad 1200 koncertów w kraju i za granicą, zdobywając uznanie publiczności i jury konkursów i festiwali folklorystycznych.

kierownictwo artystyczne: Anna i Kazimierz Lassakowie
bilety: 20 zł13 stycznia (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
27. Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku WOŚP zagra również w NCKu! Hasłem tegorocznej akcji jest „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”, a zebrane podczas zbiórki środki zostaną przekazane na specjalistyczny sprzęt do szpitali dziecięcych. Liczymy, że będą Państwo z nami 13 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem! W Nowohuckim Centrum Kultury będzie działał sztab wolontariuszy z Katarzyną Walaszczyk, czyli kierowniczką sztabu, oraz Jurkiem Kujawskim „Szpinakiem”, patronem wydarzenia, na czele.

KIERMASZ (g. 13-16)
To miejsce, w którym harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz własnoręcznie przygotowane przedmioty.

KONCERT
Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy także na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych NCK. Liczymy, że będą Państwo z nami 13 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem!

14 stycznia (poniedziałek), godzina 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
CALINECZKA – Teatr Lalek „Banialuka” – Bielsko-Biała

Niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne, opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach, ale wielkim sercu. Pomysłowa scenografia, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiają, że przedstawienie nawet przez chwilę nie przestaje czarować.

czas trwania: 60 minut
bilety: 22, 20 zł

14 stycznia (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna
RELIGIA, FILOZOFIA, KULTURA
Jerozolima – miasto trzech religii
Święte miasto muzułmanów
wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro

W VII wieku na Półwyspie Arabskim narodziła się trzecia religia monoteistyczna – islam. Założycielem jej był Muhammat, na Zachodzie zwany Mahometem. W Koranie, Świętej Księdze islamu, objawionej Mahometowi przez Boga za pośrednictwem Archanioła Gabriela, zawarta jest historia biblijna od czasów Abrahama. Zachodni badacze Koranu dopatrują się licznych zapożyczeń ze Starego i Nowego Testamentu, sami zaś arabscy znawcy Koranu mówią o bezpośrednim objawieniu. Jerozolima nie była tylko jednym z podbitych miast. Dla muzułmanów, zgodnie z Koranem, była kolebką ich religii. To tutaj, na górze Moria, Abraham złożył w ofierze swego syna Ismaela, który został ocalony przez Boga. Teraz Jerozolima obok Mekki i Medyny, stała się świętym miastem dla muzułmanów.

bilety: 2 zł

15 stycznia (wtorek), g. 10.00, 11.30, sala C03
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
W SIÓDMYM NIEBIE - Teatr Sensoryczny Minimi

Kameralne warsztaty dla najmłodszych i ich opiekunów z pogranicza teatru i edukacji. Główną ideą projektu jest wsparcie najmłodszych w odkrywaniu swoich możliwości i zainteresowań. To również bardzo łagodne, przyjazne wprowadzenie w świat teatru. Nie ma tu klasycznego podziału na widownię i scenę - wszystkie działania prowadzone są pośród dzieci i opiekunów, dzięki czemu najmłodsi mogą w nich czynnie uczestniczyć oraz bezpośrednio doświadczać każdej z proponowanych zabaw.

czas trwania: 50 minut
bilety: 20 zł dorośli/10 zł dzieci

15 stycznia (wtorek) , g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
DZIECI Z BULLERBYN – Teatr Miejski – Gliwice

Adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców. Ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. Bogaty świat zabaw, radości, smutków, pierwszych obowiązków i rodzinnych rytuałów jest idealnym punktem wyjścia do gry teatralną formą.

czas trwania: 70 minut
bilety: 22, 20 zł

16 stycznia (środa), g.11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
KAROLCIA – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Muzyczny spektakl na podstawie bestsellerowej powieści Marii Krüger. Historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia. Karolcia bawi się latając po niebie i stając się niewidzialną, wyczarowuje zabawki i słodycze, płata figle zadziwiając dorosłych i dzieci.

czas trwania: 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
bilety: 22, 20 zł

17 stycznia (czwartek) , g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
MIŚ TYMOTEUSZ RYM CIM CI – Teatr Lalek „Rabcio” – Rabka-Zdrój

Spektakl opowiada o przygodach sympatycznego i wesołego misia, który szuka prawdziwego przyjaciela. To piękna, kolorowa bajka, która przekazuje uniwersalną prawdę o sile przyjaźni. Uwagę najmłodszych przyciąga charakterystyczna, pluszowa scenografia, porywa też skomponowana przez Bogdana Szczepańskiego muzyka.

czas trwania: 50 minut
bilety: 22, 20 zł

18 stycznia (piątek), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
AKADEMIA PANI BEKSY – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – Kielce

Spektakl powstał na podstawie sztuki wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Julii Holewińskiej. To pełna humoru i fantazji opowieść o tolerancji, przyjaźni i dążeniu do szczęścia - wbrew przeciwnościom, powinnościom i schematom. Niezwykła szkoła, do której trafia główna bohaterka, uczy radości, figli i psot, ale też wzajemnego szacunku, życzliwości i wiary we własne siły.

czas trwania: 1 godzina 10 minut (bez przerwy)
bilety: 22, 20 zł

19 stycznia (sobota), g. 19.00, Studio KCC
Trans_Miss(i)on  Grupa Wokół Centrum  spektakl taneczny (Polska)

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu. Zamówienia choreograficzne 2018.

choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
bilety: 25 zł

20 stycznia (niedziela), g. 19.00, Studio KCC
The Mirroring, bees_R - spektakl taneczny (Słowacja)

Spektakl solowy w choreografii Jany Terekovej z muzyką na żywo.
bilety: 25 zł

20 stycznia, g. 18.00, Scena NCK

JOHANN STRAUSS SHOW  Gala Noworoczna w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Chmielnickiej (pod nazwą Royal Lviv Strauss Orchestra & Ballet – 25 osób), Andrij Bodnar (skrzypce solo i dyrygent), cztery pary baletowe, czterech solistów: Olek Lanovyi (tenor ), Swietlana Kalinichenko (sopran), Tatiana Wachnowska (mezzosopran),  Mykola Kornatiak (baryton).

bilety: 110 i 90 zł

21 stycznia (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
KARIUS I BAKTUS – Teatr Lalek „Rabcio” – Rabka-Zdrój

Historia dwóch bakterii grasujących w buzi pewnego chłopca. Rzecz przezabawna i pedagogiczna zarazem. Żywy plan, animacja różnego rodzaju i wielkości lalek, świetlne czary-mary, a także bańki mydlane. Bakterie skończą marnie, ale na tyle dobrze, że nawet oglądające spektakl maluchy nie będą się bać, za to zęby będą myć częściej.

czas trwania: 50 minut
bilety: 22, 20 złotych
h

22 stycznia (wtorek), godz. 10.00, 11.30, sala C03
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
BAM-BAM – Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Charakterystyczne dla teatru środki wyrazu uzupełniane są ogromnymi piłkami, klockami, a nawet bańkami mydlanymi. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi.

czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy
bilety: 20 zł dorośli/10 zł dzieci

22 stycznia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
ZORRO – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego gubernatora ludność wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl. Zamaskowany Zorro i przygoda ostra jak jego szpada.

czas trwania: 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
bilety: 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
SZEWCZYK DRATEWKA – Teatr Zagłębia – Sosnowiec

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.

czas trwania: 50 minut
bilety: 22, 20 zł

23 stycznia (środa), g. 19.00, sala kameralna 203
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI  Jaga Wrońska

w programie utwory Édith Piaf
akompaniament: Jarosław Hanik (fortepian) i Wiesław Dziedziński (akordeon)
zaprasza: Basia Stępniak-Wilk.
bilety - 20 zł/15 zł

Édith Piaf (ur. 19.12.1915 – zm. 10.10.1963) – francuska piosenkarka, której twórczość i repertuar należy do klasyki piosenki francuskiej. Śpiewała od 15 roku życia – najpierw na paryskich ulicach, potem pod pseudonimem „La Môme Piaf” (mały wróbelek), znanym później milionom jej wielbicieli – w kabarecie „Le Gerny’s” (w czarnej, prostej sukience, co przylgnęło do niej na zawsze), wreszcie – w słynnej paryskiej Olympii. Gdy sama osiągnęła już szczyt estradowej kariery, pomogła wylansować wielu młodych artystów (Ch. Aznavour, Y. Montand, G. Moustaki). Pieśniarka, która pełnymi emocji utworami z niebywałą ekspresją i dramaturgią przejmująco opowiada o miłości i samotności, a w ostatnich chwilach życia
zapewnia: Non, je ne regrette rien!

Jaga Wrońskafot. W. Laba, arch. KWART
Jaga Wrońska – wokalistka, pieśniarka, pisze teksty i muzykę, ale przede wszystkim interpretuje pieśni z całego świata – nie bez powodu słuchacze mówią o niej ,,skarbnica pieśni wszelakich”. Śpiewa w języku ojczystym, ale także po francusku, niemiecku, ukraińsku, romsku, w jidysz, posługuje się też lwowskim bałakiem (od lat związana jest z krakowskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich). Ma w swoim repertuarze ponad 30 recitali tematycznych (m.in. piosenki francuskie, pieśni ludowe, lwowskie, kresowe, żydowskie, cygańskie, podwórkowe, adwentowe, kolędy, utwory wielkopostne, pasyjne, maryjne, a także piosenki kompozytorów krakowskich). Przez wiele lat związana była z krakowskim Kabaretem Loch Camelot, zaprzyjaźniona z Piwnicą pod Baranami. Koncertowała w Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Węgrzech i wielokrotnie we Francji (ma tam nawet swój fan club). Piosenka francuska jest jej znakiem rozpoznawczym, artystka wygrała m.in. w Teatrze Powszechnym w Radomiu casting na rolę Edith Piaf; bywa też nazywana polską Edith Piaf czy Wróbelkiem krakowskim. Współpracuje z kompozytorami: Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Markiem Jaworskim, Janem Wojdakiem. Szczególna przyjaźń artystyczna łączy ją z Zygmuntem
Koniecznym. Do wielkich sukcesów artystki należy fakt, że to właśnie dla niej powstał recital nowych piosenek Zygmunta Koniecznego ,,Z nutą Jasminum” (sł. Monika Partyk). Jest stypendystką Miasta Krakowa w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa. Każdy jej recital jest niezwykle oczekiwany. Kocha swoją publiczność ze wzajemnością.

bilety: 20 zł/15 zł


24 stycznia (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
MAŁY TYGRYS PIETREK – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – Kielce

To jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków, jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów i ich rodziców. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie!

czas trwania: 45 minut
bilety: 22, 20 zł

25 stycznia (piątek), g. 11.00, Scena NCK
Festiwal Teatrów dla Dzieci Kraków 2019
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK
Teatr Nowy z Zabrza

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik, doskonale opisuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.

czas trwania: 1 godzina 30 minut (z przerwą)
bilety: 22, 20 zł

27 stycznia (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym. Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie: Wojciech Dąbrowski
bilety: 2 zł

27 stycznia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
KABARET SMILE - program „To się nadaje do kabaretu”

Uwielbiany przez publiczność Kabaret znów pojawi się na Scenie Nowohuckiego Centrum
Kultury, tym razem – z programem „To się nadaje do kabaretu” W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część nowego programu! Cały, to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”. Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl! Kabaret SMILE wywodzący się z Lublina tworzą Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier. Swoimi skeczami bawią widzów od wielu lat a w dorobku artystycznym posiadają mnóstwo nagród, w tym wiele od publiczności. Skecze i piosenki Kabaretu Smile odnoszą się głównie do absurdów życia codziennego. Dzięki wykreowaniu charakterystycznych postaci tworzą historie, które z łatwością zapadają widzom w pamięć. Artyści podczas występów na żywo wchodzą w interakcje z publicznością, dlatego każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Kto raz obejrzy występ Kabaretu Smile, nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.

bilety: 80 zł

30 stycznia (środa), g. 19.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Jarosław Buczek

wystąpią: Jarosław Buczek (śpiew, gitara) i Piotr Bzowski (śpiew, gitara)
zaprasza: Basia Stępniak-Wilk
bilety: 10 zł

NCK WYSTAWY

ADAM GRYCZYŃSKI - „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
3 grudnia - 6 stycznia, FOTO-GALERIA
finisaż wystawy - 3 stycznia, g. 18.00
wstęp wolny

EWA HOPPE-NOWICKA – malarstwo
11 grudnia – 10 stycznia, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

BEATA ZUBA - The Day Before… opowieść o górach
10-31 stycznia, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż 10 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

KOBIETA – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

WŁADYSŁAW ROSPONDEK  fotograf z Pleszowa
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30
wstęp wolny

DANUTA WĘGIEL – Stopklatka obecności – wystawa fotografii
31 stycznia – 28 lutego, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż 31 stycznia o g. 18.00
wstęp wolny

„FANTAZJE KRAKOWSKIE RYSZARDA HOROWITZA”
31 stycznia – 28 lutego, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny

ADAM GRYCZYŃSKI - „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
31 stycznia – 28 lutego, Złota Galeria CENTRUM
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
stała wystawa malarstwa
czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, poniedziałek nieczynna
bilety: 10/8 złA JUŻ W LUTYM…

KABARET POD WYRWIGROSZEM – program „Tra ta ta ta”
3 lutego (niedziela), g. 19.00 , Scena NCK

WORLD PRESS PHOTO 2018
8-28 lutego, Biała Galeria CENTRUM

KAZIK & KWARTET PROFORMA – koncert
8 lutego (piątek), g. 19.00 , Scena NCK

DWIE PARY DO PARY – Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy
9 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK

SŁAWEK UNIATOWSKI – „Metamorphosis” – koncert
10 lutego (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

BOSKA! – Teatr Polonia  spektakl teatralny
12 lutego (wtorek ), g. 19.00, Scena NCK

zajrzyj po więcej: