środa, 10 października 2018

Żelka dostała „Za swoje”, czyli klip do debiutanckiego singla wokalistki

Już jest! „Za swoje” to tytuł długo wyczekiwanego singla Żelki! Utworowi towarzyszy teledysk, który ujrzał światło dzienne 21 września br. 

Debiutancki singiel „Za swoje” stanowi wybuchową mieszkankę rockowego zacięcia i wyrazistej osobowości Żelki. W numerze słychać zabawę stylistyką lat 80., buntowniczy tekst i dawkę dynamicznej energii. Produkcją utworu zajął się dwukrotnie nominowany do Fryderyków Sir Mich, znany między innymi z długoletniej kolaboracji z raperem Tede. Słowa napisał Juliusz Kamil, będący tu także, obok Łukasza Pękackiego i wspomnianego Sir Micha, czyli Michała Kożuchowskiego, współtwórcą muzyki.Żelka, a właściwie Angelika Zaworka, podbiła serca jurorów w pierwszej od dwunastu lat polskiej edycji programu „Idol”. Przypomnijmy, że za stołem jurorskim zasiadali wówczas Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Ewa Farna. Wokalistka zakwalifikowała się do finałowej ósemki, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Co więcej, jako jedyna w tym muzycznym show otrzymała nagrodę specjalną - Kryształowe Serce za miłość do muzyki.

zajrzyj po więcej:


Eskaubei & Tomek Nowak Quartet w trasie z Mr Krime

18 września br. w warszawskim klubie Hideout rozpoczęła się kolejna trasa koncertowa jazzowo-rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Na większości koncertów tej jesieni i zimy formacji towarzyszyć będzie Mr Krime, czyli nieformalny szósty członek EiTNQ. Większość koncertów odbędzie się w ramach akcji „Polski Jazz 360 Stopni” organizowanej przez Fundację Polski Jazz.

Muzycy zaprezentują się również podczas takich festiwali, jak Żywiec Miasto ZmySŁÓW, Jazz z Wami czy Podkarpacka Jesień Jazzowa. Zwieńczeniem trasy będzie zaś wspólny występ z Michałem Urbaniakiem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w SzczecinieTo ostatni akcent promocji naszego drugiego albumu „Tego Chciałem”. Zaczynamy prace nad trzecią płytą i w przyszłym roku chcielibyśmy się skupić na prezentowaniu nowego materiału - mówi Eskaubei.

minione wydarzenia:
18.IX - Warszawa (Hideout) + Mr Krime
20.IX - Pszczyna (Bugsy's Music Restaurant) + Mr Krime
21.IX - Staszów (Staszowski Ośrodek Kultury) + Mr Krime
22.IX - Sejny (Ośrodek Kultury) + Mr Krime
23.IX - Żywiec (Miasto ZmySŁÓW) + Mr Krime
24.IX - Końskie (Dom Kultury) + Mr Krime
25.IX - Opole Lubelskie (Opolskie Centrum Kultury) + Mr Krime
27.IX - Sandomierz (Lapidarium) + Mr Krime
28.IX - Trzebinia (Jazz z Wami) + Mr Krime
6.X - Rzeszów (TBA)

aktualne wydarzenia:
12.X - Radom (Kawiarnia Artystyczna)
13.X - Gorzów Wielkopolski (Pod Filarami)
21.XI - Nowa Sarzyna (Podkarpacka Jesień Jazzowa)
8.XII - Szczecin (Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza) + Michał Urbaniak, Mr Krime

Zespół udostępnił ponadto niepublikowane dotychczas nagranie koncertowe z wykonaniem utworu „Tego Chciałem”. Muzycy zapowiadają, że w tym roku można spodziewać się jeszcze kilku dodatkowych występów w ich wykonaniu.

fot. Patryk Kaflowski

Album „Czerń i biel” Kleszcza już w sprzedaży

14 września br. do sklepów muzycznych w całej Polsce trafił nowy album Kleszcza. „Czerń i biel” to pierwszy solowy krążek muzyka. Poprzednie płyty, czyli „HorRYM JESTem” i „Cyrk na qłq”, raper nagrał wspólnie z producentem DiNO. Na świeżo wydanym krążku obok Kleszcza usłyszymy między innymi Rahima, Tymka i skład FBS.

Płytę dedykuję rodzinie, wszystkim zagubionym na palecie barw swoich emocji, a przede wszystkim żonie i synowi, którzy są jasną stroną mojej duszy – mówi Kleszcz. Z okazji premiery „Czerni i bieli” artysta przygotował szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest spotkanie autorskie, które odbyło się w katowickim domu strachów Delirium Horror House. Fani Kleszcza mogli porozmawiać ze swoim idolem, zdobyć jego podpis na najnowszym krążku oraz uwiecznić spotkanie na zdjęciu.

Tego samego dnia na MaxFloRecTV pojawił się kolejny teledysk promujący najnowszy album Kleszcza. Mowa tu o singlu „Intro (Czerń i biel)”. Klip zrealizowany został przez ekipę Ace of Art. Następną atrakcją zaplanowaną w związku z premierą płyty był koncert w zabrzańskim klubie CK Wiatrak, zorganizowany 15 września br., podczas którego artysta świętował swoje trzydzieste urodziny. Obok solenizanta na scenie pojawili się: Rahim, ekipa Fat Brutal Sound, Żyjoki z Kopruchem, Sit oraz Dejlu.„Czerń i biel” to trzecia w karierze Kleszcza płyta. Tym razem do współpracy przy nowym wydawnictwie artysta zaprosił kilku producentów charakteryzujących się odrębnymi stylami. Bity na krążek stworzyli Stahu, DiNO, Viktor V, Doon oraz Greg. Wśród trzynastu premierowych utworów znajdują się produkcje lżejsze, przyjemniejsze w odbiorze, ale i trudniejsze, bardziej wymagające, nie zabraknie też szczypty nowatorstwa. W nagraniach wzięło udział wielu wyjątkowych gości, a wśród nich znaleźli się: Rahim, Tymek, FBS (grupa Fat Brutal Sound), Kopruch, Sit i Dejlu. Wydawnictwo promują single: „Mówili mi”, „Przestrzeń”, „Dużo nie wiem”, „Próba luster”„Pogarda”.

tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska

zajrzyj po więcej:Kleszcz na Facebooku

fot. materiały prasowe MaxFloRec