wtorek, 9 lutego 2021

Aga Dyk powraca z nowym singlem. Zobacz teledysk do utworu „Proszę jeszcze raz”

Aga Dyk powraca z nowym utworem, zatytułowanym „Proszę jeszcze raz”. Po przeszło rocznej przerwie w solowej karierze wokalistka prezentuje taneczną, energetyczną propozycję. Muzyka stanowi dzieło producenta i kompozytora, Marcina Kuczewskiego, warstwę tekstową stworzył zaś Mariusz Szymczuk. Singlowi towarzyszy animowany teledysk, gdzie główną postacią jest tańcząca dziewczyna. Do zagrania tej postaci reżyserowi udało się namówić... samą Agę!



Z dużą radością, ale i z lekką nutką niepewności wzięłam na warsztat taneczny utwór – przyznaje Aga Dyk. – Miałam długą przerwę od moich solowych działań. Urodziłam córeczkę, razem z Brathankami wydaliśmy singiel pod tytułem „Kantylena konwaliowa” i gdy rozpoczęliśmy jego promocję... wydarzył się lockdown. Mimo tej trudnej dla artystów sytuacji zdecydowałam się wrócić na muzyczne tory i chciałam przypomnieć o sobie energicznym, tanecznym numerem. Jestem ciekawa, jak przyjmą taką mnie moi fani. Nie ukrywam, że mam tremę. Ale może moja muzyka będzie zwiastunem dobrych zmian? Marzę, abyśmy już mogli normalnie żyć. Spotykać się z przyjaciółmi, grać koncerty i chodzić na nie. No i oczywiście mieć niezliczoną ilość okazji do tego, by tańczyć i dobrze się bawić na przykład przy „Proszę jeszcze raz”.



Aga Dyk to popularna wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Laureatka ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła między innymi Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Kolaborowała z krakowską formacją Kulturka i zarejestrowała z nią takie utwory, jak „Mało wiesz o miłości” czy „Sorry mama”. Z grupą Sane nagrała piosenkę „Berlin płonie”. W 2004 roku wygrała program „Szansa na sukces” z udziałem zespołu Brathanki, który pięć lat później zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z nimi wiele koncertów w Polsce i za granicą oraz wydała trzy płyty: „Brathanki grają Skaldów” (2011), „Brathanki  Kolędy” (2012) i „moMtyle” (2014). Ostatnie z wymienionych wydawnictw promował singiel „Mamo, ja nie chcę za mąż” mający obecnie na swoim koncie ponad dwadzieścia jeden milionów odsłon w serwisie YouTube. W roku 2015 Polskie Radio Kielce przyznało Adze Dyk Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016Równolegle z działalnością w Brathankach rozpoczęła karierę solową. Powstałe w ten sposób single, „Creme Brulee” i „Wracaj.com”, zyskały więcej niż milion wyświetleń na YouTubeW 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album, „Odlot na Dominikanę”. Po nim ukazały się kolejne nagrania: „Kropla rosy”„Stróż” i „S.O.S”.




Shadow Archetype promuje singiel „Rockstar everyday”

Shadow Archetype wychodzi z cienia! Jeśli nie znacie jeszcze tego projektu, posłuchajcie koniecznie utworu Rockstar everyday”, promowanego aktualnie przez formację.


fot. Rafał Skomorucha Fotografia
fot. Rafał Skomorucha Fotografia


Archetyp cienia (Shadow Archetype), mroczna strefa naszego umysłu, do której spychamy niepożądane, trudne wytwory naszej świadomości – mówią  muzycy Shadow Archetype– Przerażające, ciężkie do skonfrontowania. Jednak tak samo, jak Jaźń, jest ona częścią naszej osoby. Nie można od niej uciec. Boimy się zmian, bo uczucie spójności jest komfortowe. Daje szansę przewidywania konsekwencji, tworzenia schematów. Ale zmiany są ważne. Pomagają nam znaleźć niedoskonałości, iść do przodu. Są potrzebne do samorealizacji. W naszej twórczości próbujemy stawić czoła tej wypieranej, odrzuconej sferze. Ponieważ nie ma nic bardziej uświadamiającego niż dobry wgląd we własną psychikę. 
Zespół został założony w 2010, jednak obecny skład istnieje dopiero od grudnia 2019 roku.  To, co nas spaja, to pozytywna energia, nieszablonowe myślenie, zamiłowanie do muzyki i tworzenia oraz niewybredny humor. Inspirujemy się najróżniejszymi gatunkami muzycznymi. W naszych utworach można dostrzec wpływ szeroko pojętego metalu, jak i naleciałości rocka czy popu.