wtorek, 2 czerwca 2020

MØJI i Natalia Moskal z premierą utworu „Never forget”

W miniony piątek, tj. 29 maja 2020, w Internecie pojawił się utwór „Never forget”. Jest to numer rzeczywiście niezapomniany, gdyż do jego powstania przyczynił się wyjątkowy duet: Natalia Moskal i MØJI kojarzony między innymi z projektem Chillwagon.


Kolaboracja artystów rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Wspólnie zaprezentowali cover najpopularniejszej w 2019 roku piosenki we Włoszech, Soldi” Mahmooda, do której MØJI, czyli Adam Łukasiewicz, przygotował swoją aranżację. Kolejną włoską propozycją muzyczną, jaką wzięli na warsztat, było „Calipso”. Obecnie zaś przygotowują autorski materiał na nowy album Natalii. Co ciekawe, gdy MØJI zaproponował wokalistce nagranie wspólnego utworu, zdecydował, iż także udzieli się w nim wokalnie.

Natalia ma na swoim koncie album „Songs of myself” oraz płytę EP „Bunt młodości”, natomiast MØJI znany jest wielu odbiorcom jako producent związany ze studiem i projektem Chillwagon, założonym przez Borixona. W skład Chillwagon wchodzą aktualnie Żabson, ReTo, Kizo, ZeTha i Qry.

Współpracujemy ze sobą od ponad roku. Poznaliśmy się dzięki chłopakom z Mind Productions na planie zdjęciowym do teledysku Miłość”. Mamy już sporo nowych autorskich utworów, które czekają tylko na publikację. Nie wiedziałam, że Adam również śpiewa. Wysłał mi demo swojej piosenki, która spodobała mi się tak, jak chyba jeszcze żaden numer. Nagrałam swoją zwrotkę i tak powstało Never forget” – tak o genezie powstania utworu mówi Natalia Moskal– Zdecydowaliśmy się ją opublikować bez czekania, bez nadmiernych promocyjnych zabiegów... Jest to utwór, który powstał z zajawki, dla przyjemności. Utwór o autentycznych przeżyciach, nieudanych związkach. Według mnie z tej piosenki bije niesamowita uczciwość, ale też sensualność i wrażliwość. Cieszę się, że nagraliśmy ten utwór – dodaje Natalia.

tytuł: „Never forget”
produkcja: Adam Łukasiewicz
kompozycja: Adam ŁukasiewiczNatalia Moskal
słowa: Adam ŁukasiewiczNatalia Moskal
okładka: Kaja Katańska
zdjęcie Natalii wykorzystane na okładce: Robert Grablewski

Natalia Moskal to wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Para się muzyką pop, ale lubi też eksperymentować z takimi gatunkami, jak muzyka elektroniczna, r'n'b, a nawet poezja śpiewana. Ceni różnorodność i zawsze podkreśla, iż ​​kontrasty są w sztuce zaletą. W listopadzie 2019 roku wydała swój pierwszy singiel po włosku, „(Im)perfetta”, niezwykle dobrze przyjęty na tamtejszym rynku. Grany jest w sześćdziesięciu siedmiu stacjach radiowych w całych Włoszech i uznano go za jedną ze stu najczęściej emitowanych niezależnych piosenek w tym kraju. Teledysk do „(Im)perfetta” miał ekskluzywną premierę na SkyTG24, a więc w serwisie należącym do czołówki włoskich mediów internetowych. Utwór ten wydano ponadto w języku polskim i języku angielskim.

Adam Łukasiewicz rozpoczął swoją przygodę z muzyką siedem lat temu. Jego współpracę z Chillwagon zapoczątkował kawałek „Kwit” zrealizowany z Qrym. Inspiracje muzyczne czerpie z różnych gatunków, a przede wszystkim z szeroko pojętej elektroniki (ZHU, Skrillex, Diplo). Jego ulubionym gatunkiem jest jednak future bass. To właśnie dzięki niemu osiągnął sukcesy w organizowanych na arenie międzynarodowej  konkursach na najlepsze remiksy. Wśród najpopularniejszych przejawów twórczości grupy Chillwagon można wymienić wspomniany wyżej „Kwit”, który osiągnął już ponad szesnaście milionów wyświetleń w serwisie YouTube, czy „@” z wynikiem przeszło trzynastu milionów odsłon. Za produkcję obu numerów (oraz wielu innych) odpowiada sam MØJI.

zajrzyj po więcej: