niedziela, 12 kwietnia 2020

Arshenic z porywającym coverem utworu „Where did you sleep last night”

Tegoroczna Niedziela Wielkanocna okazała się łaskawa dla fanów Nirvany i miłośników mocniejszych brzmień. Tego bowiem dnia, a więc 12 kwietnia br., ukazał się najnowszy singiel gdańskiego zespołu Arshenic, czyli cover piosenki „Where did you sleep last night” wykonywanej niegdyś przez kultową kapelę z Kurtem Cobainem na czele. Utwór opublikowano we współpracy z amerykańską wytwórnią DI Records, na mocy niedawno podpisanego kontraktu.Nirvana jest zespołem, który muzyką rockową zaraził całe pokolenia, także nas – mówią muzycy. – Utwór ten nagraliśmy 24 marca 2020 w studio Osso w Gdańsku. Ze względu na mroczny tekst, który wpisuje się w dzisiejszą sytuację na świecie, postanowiliśmy dać mu kolejne życie, tworząc nowy aranż i publikując w mediach. Teledysk również jest inspirowany aktualnymi wydarzeniami i strachem przed pandemią. 


Utwór znajdziecie w  serwisach cyfrowych, klikając tutaj: https://ditto.fm/where-did-you-sleep-last-night. Tekst i muzykę stworzył 

Opis


Leadbelly.


Rockmetalowy Arshenic działa już od ponad dekady i czerpie inspirację z takich nurtów, jak metal alternatywny, numetal, death rock, art rock czy metal progresywny. Oryginalne dźwięki wsparte są mrocznymi, ale poetyckimi tekstami. Za pośrednictwem nowego singla formacja kontynuuje konwencję muzyczną stworzoną na płycie „Final collision”, wydanej w zeszłym roku przez mającą swoje przedstawicielstwa na całym świecie łotewską wytwórnię Sliptrick Records i zawierającej między innymi uznany przez zagranicznych fanów klip „DearRemorse”.

W rolę liderki wciela się charyzmatyczna Ofilia (Oliwia Bartuś-Staszak). To pełna ekspresji wokalistka, trenerka wokalna specjalizująca się w emisji głosu i technikach ekstremalnych dla wokali metalowych, autorka tekstów oraz współautorka muzyki. Uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej, Grażyny Łobaszewskiej i Melissy Cross. Zainicjowała ponadto akcję charytatywną „Pucha dla Sierściucha”. Wejściówkę wstępu na imprezy pod tym hasłem stanowi karma przeznaczana dla wybranego schroniska dla zwierząt.

W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must be the music”, przedstawiając w wersji metalowej cover piosenki Lady Gagi, „Paparazzi”Aktywność w Sieci sprawiła, że zespół zwrócił na siebie uwagę międzynarodowych wielbicieli i wydawców. Świeżo zaprezentowany singiel ujrzał światło dzienne dzięki DI Records (USA). Muzykę spod znaku Arshenic usłyszeć można w rozgłośniach radiowych różnych kontynentów, na przykład w Hiszpanii, Argentynie, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA.