środa, 18 marca 2020

Urodzinowa niespodzianka dla Kasi Cerekwickiej

W miniony wtorek, tj. 17 marca, swoje urodziny świętowała Kasia Cerekwicka, obdarzona głębokim, aksamitnym głosem autorka takich przebojów, jak „Na kolana”, „Potrafię kochać”, „SOS”, „Między słowami” czy „Bez ciebie”. Z tej okazji na kanale Kasia Cerekwicka FanClub ukazał się specjalny film zawierający wątki biograficzne piosenkarki oraz życzenia od gwiazd. Jakich? Sprawdźcie sami!


Kasia Cerekwicka tworzy muzykę, którą można określić jako melodyczne r’n’b, czyli nowocześnie zaaranżowane numery z nutką starego dobrego soulu, opierające się przede wszystkim na harmonii. Słychać w niej nasze inspiracje Steviem WonderemJohnem LegendemMary J. Blige czy Alicią Keys – mówi sama artystka.

Kompozycje znajdujące się na płytach to w większości dzieła Piotra Siejki, teksty zaś, poza tymi z pierwszego albumu współtworzonego przez Jacka Cygana, napisała sama Kasia CerekwickaTeksty są proste, ale bardzo szczere, unikam przenośni – bo piosenki, które mówią o emocjach, powinny być wprost – podkreśla wokalistka.

Od dłuższego czasu Kasia Cerekwicka intensywnie koncertuje, prezentując swoje zdolności w ramach występów akustycznych, tras świątecznych i popularnych wydarzeń z cyklu „Tribute to” czy „Muzyka filmowa”.