czwartek, 23 stycznia 2020

Walentynki z „Dżentelmenami”

Walentynki za pasem, przyszedł zatem najwyższy czas na zaplanowanie tego wyjątkowego dnia. Nasza propozycja to wieczór w towarzystwie eleganckich „Dżentelmenów” i jednej pięknej damy. Mowa tutaj o najnowszej komedii sensacyjnej, która wejdzie do polskich kin właśnie 14 lutego!  

Rosalind Pearson (Michelle Dockery)Właścicielka samochodowego warsztatu. Żona Mickeya.

Raymond (Charlie Hunnam)
Prawa ręka Mickeya. Bystry, przenikliwy, nie lubi się brudzić.
Matthew (Jeremy Strong)
Dandys kochający towarzystwo wyższych sfer. Chciałby zarządzać zielonymi połaciami.
Mickey Pearson (Matthew McConaughey)
Zarządca zielonych połaci. Marzy o spokojnej emeryturze u boku żony.
Fletcher (Hugh Grant)
Pragnie milionów monet. Marzy mu się kariera filmowa.

Suche Oko (Henry Golding)
Przebiegły i zuchwały. Chce odebrać Mickeyowi wszystko, nie cofnie się przed niczym.
Trener (Colin Farrell)
Za swoich podopiecznych oddałby życie. Honorowy, nie rzuca słów na wiatr.

zobacz zwiastun:


„Dżentelmeni” („The gentlemen”)

premiera: 14 lutego 2020

gatunek: komedia sensacyjna

produkcja: Wielka Brytania 2019

dystrybucja w Polsce: Monolith Films

reżyseria: Guy Ritchie („Porachunki”, „Przekręt”, „Sherlock Holmes”, „Aladyn”, „Król Artur: Legenda miecza”)

obsada: Matthew McConaughey („Witaj w klubie” - OSCAR, „Interstellar”, „Wilk z Wall Street”,„Magic Mike”, „Detektyw” – serial), Charlie Hunnam („Król Artur: Legenda miecza”, „Pacific Rim”, „Wzgórze nadziei”, „Ludzkie dzieci”, „Papillon. Motylek”), Hugh Grant („Boska Florence”, „Paddington 2”, „Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Cztery wesela i pogrzeb”), Colin Farrell („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Niepokonani”, „Aleksander”, „Zabicie świętego jelenia”, „Lobster”, „Pamięć absolutna”), Henry Golding („Bajecznie bogaci Azjaci”, „Zwyczajna przysługa”, „Last Christmas”), Michelle Dockery („Downton Abbey”, „Non-Stop”, „Klucz do wieczności”), Jeremy Strong („Sukcesja” – serial, „Big Short”, „Zdarzenie”, „Gra o wszystko”, „Wróg nr 1”, „Selma”, „Sędzia”)

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w niebezpeczne rewiry. Brytyjska odpowiedź na „Pulp Fiction” na miarę XXI wieku! Król komedii romantycznej, Hugh Grant, próbuje wywieść w pole plejadę gwiazd zaprawionych w gangsterskich porachunkach.

Londyński półświatek obiega plotka, iż Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce wycofać się z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. A tymczasem Pearson najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt mogący zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.