czwartek, 19 grudnia 2019

Renée Zellweger fanką Judy Garland

Renée Zellweger to wieloletnia, wielka fanka Judy Garland. Zatem opcja wcielenia się w jej rolę w pełnometrażowym filmie kinowym była dla aktorki najlepszym możliwym afrodyzjakiem.

Producent David Livingstone i reżyser Rupert Goold nie wyobrażali sobie w tej kreacji innej osoby.

Żadna inna aktorka nie jest w stanie jednocześnie grać, śpiewać i roztaczać komediowego czaru. Tak się szczęśliwie również złożyło, że Renée była akurat w tym samym wieku, co Judy, gdy ta występowała na londyńskich scenach  mówi LivingstoneTalent komediowy był bardzo istotny, ponieważ Judy była znana ze swojego poczucia humoru. Fakt, że Renée ma na koncie wiele popularnych ról komediowych sprawia, że zapominamy często, iż jest również znakomitą aktorką dramatyczną. Ba, za rolę we Wzgórzu nadziei” otrzymała przecież Oscara! Ma w sobie takżr coś, co sprawia, że łatwo nawiązuje więź z widzami, nawet jeśli do dialogu dochodzi w ciemnej sali kinowej, a nie na deskach teatru czy scenie – potwierdza te słowa Goold.

Zellweger miała też inny powód, by opowiedzieć tę historię w takiej formie.

Jako osoba kreatywna uwielbiam wykraczać poza strefę własnego komfortu, żeby opowiadać interesujące historie. W przypadku Judy chciałam pokazać Garland z innej perspektywy, poprzez mniej lub bardziej znaczące sytuacje, o których przeważnie zapomina się w oficjalnych biografiach, a które dają znacznie lepszy obraz danej osoby – wyjaśnia.

Mając tak wspaniałą aktorkę, należało tylko pomóc jej stać się Judy Garland przed kamerami.

Renée chciała, by jej portret Judy był uczciwy i wiarygodny, bez żadnych ozdobników czy niepotrzebnych dodatków, które mogłyby kierować film w stronę niezamierzonej karykatury  wyjaśnia producent. Aktorka rozpoczęła trening śpiewu już na rok przed rozpoczęciem zdjęć, a później pracowała nad utworami z Mattem Dunkleyem. Po czterech miesiącach prób poczuła, że będzie gotowa, by stawić czoła talentowi Garland.

Podobało mi się w tym projekcie również to, że mogłam sobie przypomnieć klasyki amerykańskiej piosenki i to w absolutnie cudownych aranżacjach – dodaje Zellweger.

Judy z rewelacyjną rolą Renée Zellweger wejdzie na ekrany polskich kin 3 stycznia 2020 roku. 


Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna podbijająca serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z ogromnym sukcesem przyszły jednakże nieszczęśliwe miłości, samotność, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka pragnie jedynie zapewnić spokojny byt swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta prawie pogodziła się z faktem, iż najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność chce oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym, na którego czekała całe życie?

Czasem najtrudniej jest być gwiazdą własnego życia.

Judy” z rewelacyjną rolą Renée Zellweger na ekrany polskich kin wejdzie 3 stycznia 2020 roku.

KLASYK W KATEGORII BIOGRAFII WIELKICH GWIAZD
The Times

ODRODZENIE GWIAZDY
Billboard

OLŚNIEWAJĄCA ROZRYWKA
BBC

reżyseria: Rupert Goold („Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa”)


obsada: Renée Zellweger („Dziennik Bridget Jones”, „Jerry Maguire”, „Chicago”, „Wzgórze nadziei”), Finn Wittrock („Niezłomny”, „The Big Short”, „Gdyby ulica Beale mogła mówić”), („Holiday”, „Iluzjonista”, „Legenda Zorro”, „Obłędny rycerz”)


gatunek: dramat biograficzny

produkcja: 2019

dystrybucja w Polsce: Monolith Films

zajrzyj po więcej:

Muzyczny prezent od zespołu Clödie. Premiera utworu „Świąteczny czas”

Jeżeli jesteście właśnie w trakcie przygotowywania świątecznej playlisty, nie możecie pominąć najnowszej propozycji audialnej od zespołu Clödie. Singlowi „Świąteczny czas”, gdyż to o nim mowa, towarzyszy klimatyczny teledysk.


Za muzykę „Świąteczny czas” odpowiada tu tandem Krzysztof Mrzygłód i Olaf Olszewski. Drugi z wymienionych jest także, obok Klaudii Trzepizur, współautorem tekstu. Całość została zrealizowana w Custom Music House.


Formację Clödie  znamy między innymi dzięki kompozycji autorskiej „Zapomnijmy” oraz dzięki coverowi „Zombie” The Cranberries, który w serwisie YouTube zdobył już ponad szesnaście milionów wyświetleń. Utwory nagrane w języku angielskim, czyli „Devil in disguise” i „Let me go” emitowane są w rozgłośniach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Norwegii, Belgii, Luxemburgu, Irlandii, Austrii i Rumunii oraz na Litwie i Słowacji.