poniedziałek, 2 grudnia 2019

Administratorr z teledyskiem do singla „Folia”

W miniony czwartek, tj. 28 listopada br., światło dzienne ujrzał klip do najnowszego singla Administratorra. Tym razem mowa tu o ilustracji do piosenki zatytułowanej „Folia”.

„Folia” to kolejny, trzeci już singiel promujący również trzecią płytę Administratorra, „Czy”. Album ukazał się nakładem Marmolada Records 30 sierpnia br. Reżyserem i autorem scenariusza jest Tomek Pieniak.


Teledysk i utwór nawiązują do ważnego i aktualnego tematu, jakim jest środowisko oraz kondycja naszej planety – wyjaśnia Administratorr. – Głównym celem było zwrócenie uwagi na sztuczność egzystencji człowieka, która negatywnie wpływa na otaczający nas świat. Symbolizuje to właśnie tytułowa folia.


zajrzyj po więcej:

13 Tour w Rzeszowie! Dawid Kwiatkowski wystąpi w sercu Podkarpacia

13 Tour to trasa koncertowa obejmująca trzynaście miast, a promująca najnowszy, piąty album Dawid Kwiatkowskiego, zatytułowany „13 grzechów niczyich”. Owo najmocniejsze i najdłużej przygotowywane tournée piosenkarza łączy nowoczesne, elektroniczne brzmienie z mocnym, gitarowym graniem. Przekonają się o tym między innymi mieszkańcy Podkarpacia i okolic, bowiem 16 lutego 2020 wokalista wystąpi w rzeszowskim Lukr Club.

Choć w młodości bardziej interesował się hip-hopem, aktualnie uważany jest za gwiazdę muzyki pop młodego pokolenia. Dawid Kwiatkowski, gdyż o nim właśnie mowa, swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w zespole Two of Us. W 2012 roku formacja wygrała konkurs talentów Askana Łowi Talenty, a Dawid, idąc za ciosem, postanowił w tym samym roku wziąć udział w przesłuchaniu do czwartej edycji programu telewizyjnego „Must be the music. Tylko muzyka”. Niestety nie zakwalifikował się do etapu półfinałów, lecz to nie podcięło mu skrzydeł.

19 lipca 2013 roku wydał swój debiutancki singiel, „Biegnijmy”. Trzy miesiące później został nagrodzony dwoma statuetkami w kategoriach Modny Debiut ESKA.pl i Odkrycie Roku podczas gali Glam Awards 2013. 19 listopada tego samego roku ukazała się jego pierwsza płyta, „9893”, która szybko trafiła na sam szczyt listy OLiS.

12 stycznia 2014 roku artysta wystąpił podczas koncertu charytatywnego z okazji XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawierciu. Wraz z końcem maja światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo, „9893 Akustycznie”, zawierające akustyczne aranżacje utworów z debiutanckiego krążka.

W październiku 2014 Kwiatkowski zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, a następnie nagrodę dla najlepszego artysty Europy Wschodniej. Jeszcze w tym samym roku fani otrzymali nową dawkę piosenek z następnej płyty, „Pop & Roll”. Znalazły się na niej takie nagrania, jak „Twoja wina”, „Jak to?” czy „Tylko Ciebie chcę”. Kolejny album pojawił się w sprzedaży 2 grudnia 2015 roku. „Element trzeci” promowany był przez singiel „Droga”.

Czwarty krążek, „Countdown”, pojawił się 16 grudnia 2016. W listopadzie 2017 roku wokalista po raz drugi wyróżniony został Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. 10 stycznia 2018 zaprezentowano teledysk do piosenki „Jesteś”, będącej zapowiedzią piątego albumu studyjnego, „13 grzechów niczyich”. Płytę wydano 31 maja 2019 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland.

Bilety na koncert dostępne są w dwóch wariantach: standard w cenie 69 złotych oraz Meet & Greet w cenie 249 złotych (bilet Meet & Greet zawiera bilet standard, wcześniejsze wejście, gift pack i pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej scenografii). Wejściówki nabędziecie w serwisie TicketmasterOrganizatorem wydarzenia jest FHU Drive Angelika Dąbrowska.

kiedy: 16 lutego 2020
gdzie: Rzeszów,  Lukr Club,  AL. Kopisto 1

Meet & Greet: godzina 15.30
otwarcie drzwi: 17.00
support: 17.30
koncert: 18.00
koniec koncertu: 19.30

zajrzyj po więcej: