piątek, 22 listopada 2019

Simon S. z premierą teledysku do singla „Super Hero”

Zaledwie kilkanaście godzin temu, a dokładnie 21 listopada br., w Internecie ukazał się teledysk do singla Simona S., zatytułowanego „Super Hero”. Intrygujący, lekko psychodeliczny obraz stanowi ilustrację do piosenki o głębokim przekazie. Jakim? Przekonajcie się sami!


Premiera utworu „Super Hero” odbyła się w sierpniu 2019 roku, na antenie rozgłośni radiowej RM80. To już szósty singiel wokalisty parającego się współczesnym synthpopem i muzyką dance. Producentem piosenki jest Chippy, natomiast za reżyserię wideo odpowiada grupa PressPlayFilm. Inspiracją dla Simona S. są przede wszystkim brzmienia lat 80. 




Mimo młodego wielu Simon S. ma na swoim liczne role, jest bowiem modelem, aktorem i muzykiem w jednej osobie. Jego dyskografia prezentuje się równie imponująco, co biografia. Opublikował dotychczas sześć singli i tyleż towarzyszących im wideoklipów: „Give me your love tonight” (2016), „French girl on the dancefloor” (2016), „Kiss kiss bang bang” (2016), „Funny games (Call me if you need me)” (2017) i „Super Hero” (2019). Cztery spośród tych piosenek usłyszymy na krążku EP „The SEX attack” (2016/2017), zaś teledyski znajdziemy na płycie DVD „The video collection (part one)” (2018).

zajrzyj po więcej:



Julian Lesiński z premierą teledysku do singla „All and All”

W Internecie pojawił się właśnie klip do nowego singla Juliana Lesińskiego, zatytułowanego „All and All”. Muzykę skomponował Piotr Belak, zaś tekst napisała Maja Prus. Nagrania wykorzystane w teledysku pochodzą z marszu równości w Białymstoku z 20 lipca 2019.


Ten utwór powstał na bazie różnych przemyśleń dotyczących szeroko pojętej miłości, a w dźwięki ubrał je Piotr Belak – zdradza Julian Lesiński. – Opowiada o tym, jak w łatwy sposób przychodzi nam stawiać warunki, stające się jednocześnie barierą. Barierą, której nie przeskoczymy, jeśli nie zaufamy przede wszystkim sobie. Barierą, przez którą nie jesteśmy w stanie ani zaakceptować, ani nawet uszanować miłości innych ludzi. To piosenka o pokonywaniu przeszkód niepozwalających nam kochać. A kochanie nie jest doskonałe. Kochanie musi opierać się głównie na szacunku do drugiego człowieka. A tego dziś najbardziej mi brakuje... Być kochanym to największe szczęście. Kochać to coś nieopisanego, ale jakże odpowiedzialnego. Tą piosenką chcę zwrócić również szczególną uwagę na problem z akceptacją i poszanowaniem podstawowego prawa, jakim jest prawo do miłości, oraz na niezliczoną ilość zazdrości i uprzedzeń. Tak bardzo w nas dziś brakuje też zrozumienia... Przecież miłość nie zna pojęcia większości czy mniejszości. Mam nadzieję, że „All and All” otworzy umysły słuchaczy, pozwoli wziąć głęboki oddech i spojrzeć na swoje życie oraz na drugiego człowieka serdeczniej – dodaje muzyk.


Wokalista i aktor Julian Lesiński to jedyny w Polsce solista odpowiedzialny za nagranie wiązanki wszystkich piosenek reprezentujących Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne, popowo-elektroniczne brzmienia. Doświadczenie sceniczne oraz wokalne zdobywał między innymi pod okiem krakowskich artystów. To właśnie tam, na scenie Teatru Ludowego, miał miejsce jego debiut aktorski. Został laureatem licznych ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, a jego największym sukcesem stało się zwycięstwo w ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie. Julian jest wielkim fanem Eurowizji, w ubiegłym roku ubiegał się o możliwość reprezentowania w tym konkursie San Marino, zajmując w głosowaniu internautów trzecie miejsce. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku występował także w duecie z Magdaleną Tul. Zdobył ponadto tytuł „Osobowość Roku 2018” województwa podlaskiego w kategorii „Kultura” w plebiscycie „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, wykonany na przykład podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Obecnie wokalista przygotowuje się do kolejnych zagranicznych koncertów i pracuje nad swoim nowym materiałem muzycznym. Prywatnie daje się poznać jako miłośnik psów, gotowania i języka niemieckiego. Jego dużą pasją jest dziennikarstwo muzyczne, sam był redaktorem autorskich audycji w Radiu Akadera.

zajrzyj po więcej: