środa, 20 listopada 2019

Sylwestrowa Moc Przebojów telewizji Polsat ponownie na stadionie Śląskim! Znamy pierwsze szczegóły

Koniec roku 2019 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim na horyzoncie pojawia się jedna z najgorętszych imprez w naszym kraju! Mowa tutaj o Sylwestrowej Mocy Przebojów, która, według najnowszych informacji, odbędzie się ponownie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Poznaliśmy ponadto fragment listy gwiazd mających uświetnić to wyjątkowe wydarzenie. Dla widzów przed teleodbiornikami oraz dla publiczności zgromadzonej przed ogromną sceną wystąpią między innymi: Sławomir, Michał Szpak, Enej, Feel, Long & Junior, Daj To Głośniej i Ronnie Ferrari, a także DJ BoBo, La Bouche i Captain Jack.

Szczegóły te podano 20 listopada br., podczas konferencji prasowej z udziałem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, prezydenta Katowic Marcina Krupy oraz gwiazdy telewizji Polsat i jednego z prowadzących Krzysztofa Ibisza.


Polacy kochają spędzać sylwestra z Telewizją Polsat i myślę, że ta dobra energia, która płynie od wielomilionowej aglomeracji śląskiej przenosi się potem do milionów polskich domówi. Cieszymy się, że możemy tu po raz kolejny być – zaczął Krzysztof Ibisz. – I miejmy nadzieję, że będziemy numerem jeden na wszystkich domówkach – dodał prezenter.
Wzorem lat poprzednich w ramach Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019/2020 wystąpią, oczywiście, artyści zagraniczni, a będą to DJ BoBo, Captain Jack i La Bouche. Zaprezentują się też tacy muzyczni reprezentanci Polski, jak Sławomir, Michał Szpak, Enej, Feel, Daj To Głośniej, Ronnie Ferrari czy Long & Junior. Pozostałe nazwiska i nazwy zostaną ujawnione już wkrótce.
Mamy także wielu innych artystów, których nazwiska będziemy Państwu dopiero ujawniać, ale jesteśmy przekonani, że wszelkie muzyczne gusty naszych widzów zostaną zaspokojone – zapowiadał Ibisz.
 Jak zapewniał marszałek Jakub Chełstowski wstęp na imprezę będzie bezpłatny.
W zeszłym roku decyzja o organizacji sylwestra na Stadionie Śląskim była strzałem w dziesiątkę. We wspólnej zabawie uczestniczyły ponad czterdzieści dwa tysiące osób oraz prawie dwa miliony widzów obejrzało to wydarzenie przed telewizorami. To ostatecznie przekonało nas, że decyzja o organizacji sylwestra na Śląskim była słuszna. Jestem przekonany, że tegoroczna impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna pod względem muzycznym i wizualnym. Pomoże temu z pewnością przygotowana specjalnie pod obiekt stadionu scena, na której wystąpi szereg gwiazd krajowej i światowej muzyki rozrywkowej – podkreślał marszałek.
Współorganizatorem wydarzenia po raz kolejny są Katowice.
Cieszę się, że to wielkie, zapoczątkowane w Katowicach wydarzenie muzyczne jest kontynuowane. Przez trzy sylwestry bawiliśmy się w Katowicach przed Spodkiem, a od ubiegłego roku 
wspólnie z marszałkiem 

przenieśliśmy tę imprezę tu, na Stadion Śląski, uważając, że to wydarzenie powinno być nieco większe i dedykowane jako śląski i regionalny sylwester – mówił Marcin Krupa.

źródło: facebook.com/SylwestrowaMocPrzebojow

Premiera polskiego zwiastuna filmu „Nasze miejsce na Ziemi”

Obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach niezwykły film dokumentalny skonstruowany niczym najlepsza fabuła. Osiem lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć, zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, znacznie bardziej niezwykłym, niż nam się wydaje. „Nasze miejsce na Ziemi” wejdzie na ekrany kin 24 stycznia 2020.


Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. Osiemdziesiąt hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: dziesięć tysięcy drzew, ponad dwieście rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i o sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, zaś otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A takie widoki, jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Menelem, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają, że w otaczającej nas naturze, której częścią przecież jesteśmy, kryje się wielka moc oraz piękno.

Matka natura nigdy nie była bardziej inspirująca.
Alice Waters

premiera: 24 stycznia 2020
reżyseria: John Chester
obsada: John Chester, Molly Chester
gatunek: dokumentalny
produkcja: USA 2019

zajrzyj po więcej: