środa, 16 października 2019

Cheap Flights z zapowiedzią singla „Waterfall”

Krakowski zespół Cheap Flights zapowiada swój kolejny singiel, zatytułowany „Waterfall”. Ów utwór stanowi przedsmak nowego materiału, a premiera piosenki odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 18 października 2019.

Początki Cheap Flights sięgają roku 2013, ale obecny, czteroosobowy skład uformował się trzy lata później. Twórczość ta to wynik wymieszania szerokiej palety inspiracji, pomiędzy ciemnym post-rockiem, melodyjną gitarową alternatywą i shoegazem. W muzycznym krajobrazie znajdziemy tu senne, lecz czasem też mocne damskie wokale, melodyjne i hipnotyzujące partie basu, dynamiczne partie perkusji i gitary oscylujące pomiędzy ładnymi melodiami a przesterowaną ścianą dźwięku. Po kilkuletniej wspólnej drodze budowania swojego stylu Cheap Flights zadebiutowali płytą „Cosmos” w maju 2018 roku. Album został zrealizowany, wyprodukowany i wydany przez krakowską wytwórnię Wynik Współpracy. Po zwycięstwie w głosowaniu publiczności i jury w konkursie organizowanym przez Radiofonię 100,5 FM muzycy wystąpili na Hearth Festival, w towarzystwie takich formacji, jak Clock Machine, So Flow, Smoking Barrelz czy Salk. Mieli również okazję dzielić scenę z nominowanym do nagrody grupami Mercury, Fontaines D.C. oraz Holy Motors, na krótko przed ich występem na SXSW

W skład Cheap Flights wchodzą: Anna Łosiowska (wokal), Piotr Gacek (gitara), Jarka Szwagierczak (bas) i André Malho (perkusja).

zajrzyj po więcej:Na muzycznym niebie wschodzi „Słońce”. Debiutancki singiel projektu sedguy

Dokładnie tydzień temu, tj. 9 października br., w Internecie ukazał się debiutancki singiel projektu sedguy. Piosence „Słońce”, gdyż to o niej właśnie mowa, towarzyszy lyric video.

Jednoosobowy projekt muzyczny sedguy powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w formacjach. Jak twierdzi twórca: I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa. Pod pseudonimem sedguy kryje się Piotr Kazimierczuk, czyli kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista i producent, wcześniej udzielający się, między innymi, w następujących grupach: Wilson Square (płyta wydana nakładem Mystic Production i zawierająca utwór „People in love” będący piosenką dnia w radiowej Trójce, Open'er Festival, występ na Torwarze jako suport Roxette), Weeping Birds (Open'er Festival, Jarocin Festival) i Confetti (Festiwal Fama).zajrzyj po więcej: