sobota, 21 września 2019

Koncert „Piosenki z drugiej ręki” w Warszawie już za dwa tygodnie!

Trasa „Piosenki z drugiej ręki” trwa w najlepsze! Po sukcesie telewizyjnej produkcji, wyemitowanej przez telewizję Polsat, rozpoczęło się wyjątkowe tournée obejmujące kilka miast na terenie całej Polski. Pierwszym z przystanków stał się Sopot, gdzie twórcy parodii zawitali 31 sierpnia br., kolejnym z nich będzie natomiast Warszawa. Sławomir, Letni, Chamski Podryw, Cyber Marian, Chwytak & DJ Wiktor, Jano i Łobuzy odwiedzą stolicę już 6 października 2019!

„Piosenki z drugiej ręki” to zupełnie nowa, zaskakująca pomysłem trasa koncertowa, w ramach której widzowie będą mogli na żywo usłyszeć hity z YouTuba w wykonaniu mistrzów Internetu. Na jednej scenie wystąpią: Letni, Chamski Podryw, Chwytak & DJ Wiktor, Cyber Marian, Na Pełnej oraz gwiazdy łączące światy cyfrowy i telewizyjny, a więc Łobuzy i Sławomir. Najlepszą wizytówką wykonawców są liczby: bohaterów koncertu „Piosenki z drugiej ręki” subskrybują w sieci łącznie prawie 4 miliony osób, a utwory pojawiające się podczas wydarzenia obejrzano dotąd ponad 150 milionów razy. Po raz pierwszy w historii na największych scenach w Polsce wystąpią najważniejsze gwiazdy YouTuba w wybuchowej mieszance najpopularniejszych parodii.

Każdy z koncertów stanowi okazję, by bawić się przy parodiach hitów Sarsy, Kamila Bednarka, Modern Talking, PSY, Kraftwerk, Eda Sheerana czy Akcentu. Zabrzmi między innymi kultowa „Pomidorowa” (53 miliony wyświetleń) Letniego, Chamskiego Podrywu, „Das Maluch” (13 milionów wyświetleń) w wykonaniu Cyber Mariana czy „Ja jem kebaba” autorstwa Na Pełnej (18 milionów wyświetleń). Swoje zabawne odsłony hitów przedstawi także człowiek z kartonem na głowie, czyli Chwytak & DJ Wiktor, oraz równie znany w sieci zespół Jano. Będą też premiery udowadniające, jak doskonale w parodiach czują się Łobuzy czy Sławomir.

Od paru lat miarą sukcesu odnoszonego przez hity polskie i zagraniczne jest nie tylko liczba wyświetleń na YouTubie, ale też zaangażowanie fanów i jakość powstających parodii. Przepis jawi się jako genialnie prosty: przerobić przebój tak, żeby był bardzo śmieszny, nakręcić „wstrząsający” teledysk i umieścić efekt tych działań w sieci. Popularność powstałych nagrań często dorównuje oryginałom, a twórcy stają się częścią popkultury. Rzadko jednak wychodzą ze swojego cyfrowego świata. Teraz, dzięki trasie koncertowej „Piosenki z drugiej ręki”, będziecie mogli poznać ich bliżej oraz zobaczyć i posłuchać, jak utwory słuchane dotychczas jedynie za pośrednictwem komputera czy komórki prezentują się na żywo przed wielotysięczną publicznością. Hity Internetu, królowie YouTuba, mistrzowie parodii razem na jednej scenie. Tego po prostu nie można przegapić!

Impreza odbędzie 6 października 2019 na warszawskim Torwarze. Start o godzinie 18. Bilety i wszelkie pozostałe informacje dostępne są stronie www.pzdr.tv.

Staszek Głowacz z singlem „Dobranoc, Polsko” ku pamięci prezydenta Adamowicza

W październiku bieżącego roku odbędzie się premiera specjalnej piosenki Staszka Głowacza, zatytułowanej „Dobranoc, Polsko”.  Będzie to utwór poświęcony pamięci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Nagranie powstanie w kilku wersjach: zarówno Staszka Głowacza solo, jak i w duetach. Część nakładu zostanie przekazana na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, a w aukcji będzie można wziąć udział za pośrednictwem strony www.gdanskdlaorkiestry.pl, do czego już teraz gorąco zachęcamy. Co więcej, wokalista chce w przyszłym roku osobiście kwestować w ramach WOŚP w Gdańsku.

Natomiast 14 stycznia 2020 roku zapraszamy do Krakowa na koncert Staszka Głowacza. Podczas występu w lokalu Scena54, rejestrowanego na potrzeby DVD, nie zabraknie muzycznej dedykacji dla nieżyjącego prezydenta Adamowicza.


Krążek trafi w ręce mediów i klubów dzięki uprzejmości i kolaboracji z DEE JAY mix clubInformacje o płycie i o wydarzeniu uzyskacie pod numerem 510 223 506. Firmy i osoby prywatne zainteresowane współpracą proszone są o kontakt mailowy pod adresem malopolskietv@interia.plPatronat medialny nad wydawnictwem obejmuje telewizja MTV24.TV.