środa, 18 września 2019

Gang Olsena jubileuszowo w Radiu Katowice

Ten pochodzący z Rudy Śląskiej zespół obchodził niedawno trzydzieste urodziny. Z tej okazji zaplanował trzy jubileuszowe koncerty. Trzeci, i zarazem ostatni z nich, muzycy Gangu Olsena zagrają 28 września br. w sali koncertowej Radia Katowice.

Gang Olsena powstał w… autobusie linii „23”, którym z Rudy Śląskiej do Katowic podróżowali dwaj wokaliści rudzkich grup: Andrzej Gąszczyk i Janusz Wykpisz. Już pierwsza próba formacji okazała się bardzo owocna: powstały na niej utwory „Bad Boys” oraz „Kołysanka o Nowym Jorku”, umieszczone później na debiutanckiej płycie. Pierwszy oficjalny występ Gangu Olsena odbył w Chojnowie na Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych. Band ów stał się objawieniem konkursu: zdobył nagrodę główną oraz dodatkową: za aranżację coveru The Beatles „Come Together”, zresztą granego na koncertach do dziś. Zespół poszedł za ciosem: Jarocin, Rawa Blues Festival, Przystanek Woodstock. Wszędzie otrzymywał nagrody, wyróżnienia. Bigbandowy skład, dwóch wokalistów na scenie... Porównania z legendarnymi Blues Brothers nasuwały się same. 

Gang Olsena współpracował również z ikoną big beatu i autorką wielu niezapomnianych polskich przebojów Karin Stanek, a także z Katarzyną Gaertner oraz Krzysztofem Krawczykiem. Grupa wydała cztery albumy studyjne oraz jeden album koncertowy, zarejestrowany na festiwalu Satyrblues. Scena zawsze była największym żywiołem Gangu Olsena, o czym będzie można przekonać się też w kameralnej sali katowickiej rozgłośni.

Zespół wystąpi w oryginalnym składzie z roku 1988, z muzykami obecnie grającymi na stałe w Dżemie: perkusistą Zbigniewem Szczerbińskim i klawiszowcem Januszem Borzuckim. Z Niemiec przyjedzie ponadto harmonijkarz Marek Firek

Początek koncertu o 18.00. Posłuchamy go na antenie Radia Katowice oraz zobaczymy na oficjalnym kanale YouTube rozgłośni. 

zajrzyj po więcej:KOMBI z teledyskiem do singla „Jaki jest wolności smak” (Spox Remix)

Niespełna trzy tygodnie temu, tj. 30 sierpnia br., w Internecie ukazał się teledysk do singla KOMBI zatytułowanego „Jaki jest wolności smak”. Dzięki remiksowi Spoxa poznaliśmy ów utwór w zupełnie nowej odsłonie.

Piosenkę „Jaki jest wolności smak” zespół KOMBI umieścił na swoim kanale YouTube w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagranie pochodzi z płyty „Nowy Album”, a jego autorami są Sławomir Łosowski (muzyka) i Marek Dutkiewicz (tekst). Korzystając ze ścieżek dźwiękowych syntezatorów i wokalu, Spox, czyli producent muzyczny i remixer, stworzył całkowicie inną wersję utworu. W efekcie spotkania się dwóch różnych światów, KOMBI i Spoxa, doskonale znany nam singiel zyskał odmienną formę i takiż bit.autorzy video: Cezary Staszek, Mateusz Kalinowski
produkcja video: KLSZ – Karolina Kiesner, Zbigniew Grochowski
producent całości: Sławomir Łosowski
remix: Spox
mastering: Kevin McNoldy – Cphonic Mastering Studio
producent: Sławomir Łosowski

w remiksie wykorzystano ścieżki:
Zbigniew Fil – wokal
Sławomir Łosowski – syntezatory, sampler, carillon

zajrzyj po więcej: