środa, 4 września 2019

Koncert „10 lat telewizji MTV24.TV”. Fancy wystąpi na wyjątkowej imprezie tanecznej!

To prawdziwa niespodzianka dla polskich wielbicieli italo disco! Zaledwie kilkadziesiąt minut Agencja Medialna Music Media Press ogłosiła, że w listopadzie tego roku na południu naszego kraju odbędzie się niesamowity koncert pod hasłem „10 lat telewizji MTV24.TV”. Szczegółów na razie nie znamy, ale wiemy już, iż gwiazdą podczas tej imprezy tanecznej będzie... Fancy!

Bliższe informacje na temat owego fantastycznego spotkania, połączonego ponadto z wręczeniem nagród muzycznych, zostaną ujawnione za kilka dni, a dokładnie 10 września br. Energetycznie wieczór nakręci Spring Energy Drink, a prezentera koncertu ubierze Duży Lolek

Manfred Alois Segieth to artysta wszechstronny: wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów oraz prekursor gatunku, na punkcie którego oszalały wszystkie kontynenty. Pod pseudonimem Fancy zadebiutował w latach osiemdziesiątych XX wieku, jednak od niemal czterech dekad jego legenda nie słabnie. Wciąż w takim samym stopniu cieszy się sympatią fanów na całym świecie... w tym również w naszym kraju! Miłośnicy twórcy takich audialnych fenomenów, jak „Bolero”, „Chinese Eyes”, „Slice Me Nice” czy „Flames of Love”, będą mogli zobaczyć swojego idola za około dwa miesiące. Powiadomimy Was na bieżąco o każdym detalu dotyczącym wydarzenia i występu tego niekwestionowanego mistrza muzyki disco (i nie tylko!), dlatego bądźcie czujni!


Agnes B. z teledyskiem do singla „Swobodnie”

Zaledwie kilkanaście dni temu, a dokładnie 23 sierpnia br., w Internecie ukazał się nowy singiel Agnes B. wraz z teledyskiem. „Swobodnie”, gdyż taki tytuł nosi owa piosenka, stanowi zapowiedź kolejnego albumu wokalistki.


„Swobodnie” to efekt współpracy z Tomaszem Sierajewskiem – opowiada Agnes B.Wszystko zaczęło się od wiadomości do mojego managera. Tomek zapytał, czy może podesłać mi kilka swoich podkładów. Po pierwszym przesłuchaniu moja głowa była pełna pomysłów. Zupełnie niezobowiązująco nagrałam melodię i odesłałam. To, co stworzyłam, spodobało się wszystkim tak bardzo, że chwilę później miałam gotowy tekst, ale po angielsku. Po wielu przemyśleniach zdecydowałam, iż fajnie byłoby mieć jednak coś w języku polskim. Pisząc melodię i tekst, byłam przekonana, że stworzymy z Tomkiem nowy projekt. Niemniej jednak sama siebie zaskoczyłam faktem, iż wydajemy piosenkę w moim repertuarze. Stąd można pomyśleć, że singiel nieco odbiega od mojej dotychczasowej twórczości.Agnes B. pierwszy raz sięgnęła po gitarę w wieku dwunastu lat, a już dwa tygodnie później powstała jej pierwsza piosenka. Od samego początku wiedziała, że nie będzie grać cudzych utworów. Tworzy nieco psychodelicznego, ale bardzo melodyjnego rocka, a jej charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos jest porównywany do wokalu Miry Kubasińskiej czy Grace Slick z Jefferson Airplane. W roku 2015 wydała debiutancki album, „Agyness B. Marry”, który zrealizował i zmiksował Maciej Cieślak (Ścianka). Koncerty Agnes B. to niezwykle emocjonalne i energetyczne wydarzenia. Poza śpiewem gra na gitarze, a na scenie towarzyszy jej na stałe zespół w składzie Jędrzej Weber, Piotr Binkul i Mateusz Remiszewski. Występowała nie tylko przed najważniejszymi polskimi artystami, takimi jak Brodka, Hey, Krzysztof Zalewski czy Natalia Przybysz, lecz również przed zagranicznymi gwiazdami pokroju Blues Pills, All Them Witches czy Ballet School. Jej występy można było obejrzeć na największych polskich festiwalach, między innymi Open’er, Orange Warsaw Festiwal czy Jarocin. Obecnie Agnes B. kończy prace nad drugim albumem, który ukaże się w 2020 roku.

Posłuchaj singla „Swobodnie”: www.kayax.lnk.to/Swobodnie/.

zajrzyj po więcej: