wtorek, 27 sierpnia 2019

Gorąca jesień na Scenie NCK

Od początku września do połowy grudnia Nowohuckie Centrum Kultury pracowicie nakręci kulturę. Repertuar Sceny NCK jak zawsze został przygotowany tak, by był różnorodny, a każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Będzie koncertowo: Kortez, Aga Zaryan, Katarzyna Groniec, Robert Kasprzycki, Czerwono-Czarni i jeszcze więcej. Będzie kabaretowo: Andrzej Poniedzielski, Waldemar Malicki, Nowaki, Ani Mru Mru i nie tylko. Będzie teatralnie: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czy ty to ty”. Będzie baletowo: „Śpiąca królewna” i „Jezioro łabędzie”. Zapraszam do zapoznania się z pełnym repertuarem, a po wakacjach zaś na widownię!

6 września (piątek), g. 19.00, Scena NCK
CZERWONO-CZARNI
Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie.
skład zespołu: Wiesław Bernolak, Zbigniew Bizoń, Andrzej Ibek, Tomasz Jaśkiewicz, Jan Knap, Ryszard Poznakowski, Wojciech Rapa i Filip Kolasiński 
z zespołem zaśpiewają: Danuta Błażejczyk, Natalia Pastewska, Agnieszka Wajs, Michał Gasz
bilety: 40/30 zł

16 września (poniedziałek), g. 19.30, Scena NCK

STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW  Och-Teatr
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy wykładowca języka angielskiego, John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia: ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną i umiejętność samodzielnego myślenia. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
obsada: Wojciech Malajkat, Mirosław Kropielnicki, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Jakub Sasak, Radomir Respondek, Jędrzej Wielecki, Aleksander Sosiński
reżyseria: Piotr Ratajczak  
bilety: 130/110 zł

21 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK

KATARZYNA GRONIEC „Ach!”
Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty Katarzyny Groniec „Ach!” oraz jej debiutanckiego krążka, „Mężczyźni”. Artystka opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem: że wciąż mamy kogo kochać.
bilety: 70 zł

26, 27 września (czwartek, piątek), g. 19.00, Scena NCK

CHŁOPCY Z PLACU BRONI „Sings & Strings” – koncert symfoniczny
Koncert piosenek zespołu Chłopcy z Placu Broni w nowych aranżacjach: zagranych symfonicznie z towarzyszeniem orkiestry oraz chóru gospel.
wstęp wolny
Zaproszenia można odebrać od 10 września w kasie NCK.

28 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK

WATAHA DRUMS „Qube” – premiera!
Multimedialny spektakl muzyczny z udziałem orkiestry Fresco Sonare dotyka problemu mierzenia się z własnymi ograniczeniami, płynącymi zarówno z przestrzeni społecznej, jak i z wnętrza psychiki. Wizualizacje, ruchoma scenografia, energetyczna muzyka wykonywana na instrumentach wideo-perkusyjnych, zjawiskowa choreografia i dźwięk Surround sprawią, że widz poczuje się nie tyle świadkiem, co uczestnikiem opowieści.  
bilety: 70/60 zł

29 września (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

KABARET ANI MRU-MRU „Cirque de volaille!”  nowy program
Kabaret Ani Mru Mru w cyrkowym programie! Cirque de Volaille – ewidentnie miało być Voila, no ale jest jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku! Nie kroić, bo pryśnie śmiechem!
bilety: 80 zł

6 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

WALDEMAR MALICKI „Klasyka po bandzie”
Pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdi’ego, Bizeta połączone z wyśmienitym humorem. Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują naszą rzeczywistość.
wystąpią: Waldemar Malicki, Małgorzata Krzyżanowicz, Anita Rywalska, Marcin Pomykała
bilety: 90 zł

12 października (sobota), g. 18.00, Scena NCK

BASIA STĘPNIAK-WILK – „Jubileuszowa bombonierka”
W koncercie z okazji 25-lecie pracy artystycznej usłyszymy jubilatkę oraz artystów, z którymi przez te lata współpracowała. Nie zabraknie znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż” i niespodzianek. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jasiek Kusek, Paweł Solecki Michał Braszak, Gertruda Szymańska.
gościnnie wystąpią: Grzegorz Turnau, Marek Bałata, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Teatr Loch Camelot
bilety: 60/50 zł

14 października (poniedziałek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

Kabaret HRABI – „Wady i Waszki”
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej drażniące. My mamy wady, które dodają nam uroku i czynią nas bardziej interesującymi, ale oni mają wady nie do zniesienia. Najnowszy program Kabaretu Hrabi to błyskotliwy humor i trafne refleksje dotyczące ludzkiej natury.
bilety: 80 zł

27 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

MICHAŁ BAJOR „Kolor Cafe” – recital
Artysta zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym, które jesienią 2019 ukaże się w sprzedaży. Usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar: od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga aż po „Hymn miłości” Edith Piaf.
bilety: 110/90 zł

6 listopada (środa),  g. 19.00, Scena NCK

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ „Zjedz kawiorek”
Kontynuacja ubiegłorocznego programu najsłynniejszego polskiego siedzącego stand-upera. „Zjedz kawiorek” to przezabawne monologi, świeże komentarze naszej rzeczywistości, anegdoty z życia, chóralne śpiewy, potężna dawka humoru z najwyższej półki i trochę refleksji.
bilety: 60 zł

7 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

KABARET MŁODYCH PANÓW „To jest chore”
Ten kabaretowy program to zabawne skecze, zaskakujące puenty i ironiczne piosenki. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem, nie koncentrując się wyłącznie na zaletach bądź wadach ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają. Jak mawiał Zygmunt Freud, „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani”... i ten program w pełni to potwierdza.
bilety: 70 zł

24 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

CZY TY TO TY? – Teatr CAPITOL
Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. W tej historii możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.
obsada: Daria Widawska, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Michał Rolnicki
bilety: 90 zł

1 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

ŚPIĄCA KRÓLEWNA – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
W pałacu królewskim trwają chrzciny królewny Aurory. Dobre wróżki kolejno obdarzają maleństwo darami wesołości, wdzięku i delikatności. Nagle do pałacu wdziera się zła czarownica Carabosse i rozzłoszczona brakiem zaproszenia na uroczystość rzuca na dziecko klątwę. Piękne kostiumy, widowiskowa scenografia i perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów. Zespół złożony z artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu oraz Międzynarodowego Teatru Baletu „Premiera” kontynuuje tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej.
bilety: 80/60 zł

1 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

JEZIORO ŁABĘDZIE – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
Największy fenomen sztuki baletowej, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką Piotra Czajkowskiego wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
bilety: 120/90 zł

2 grudnia (poniedziałek), g. 20.00, Scena NCK

KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019 / 2020 TOUR
W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybierze się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak, poza piosenkami przez publiczność znanymi i lubianymi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał z trzeciej płyty. Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce Tomek Ziętek, który wesprze również Korteza i Jacka Lachowicza na klawiszach. Trasie towarzyszyć będzie miniwydawnictwo zawierające kilka z nowo zaprezentowanych utworów. Trzecia studyjna płyta Korteza ukaże się wiosną 2019 roku.
bilety: 129/119/99 zł

8 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

ROBERT KASPRZYCKI „Pół wieku, Człowieku!”
Koncert z okazji 50. urodzin Roberta Kasprzyckiego, znakomitego barda, charyzmatycznego wokalisty i krypto-standupera, którego występy łączą w sobie liryczny monsun, rockowy tajfun i huraganowy śmiech. Artyście towarzyszyć będzie „Kasprzycki Band” w składzie: Max Szelęgiewicz Krzysztof Wyrwa, Adam Zadora. Niewykluczeni muzyczni goście.
bilety: 45 zł

13 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – jubileuszowy program kabaretowy
Andrzej Poniedzielski w tym roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej i 65-lecie urodzin. W programie inteligentna satyra, humor i piosenki. Artyście towarzyszyć będzie Andrzej Pawlukiewicz.
bilety: 70 zł

14 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

KABARET NOWAKI „Za granicą żartu”
Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nową jakość na polskiej scenie kabaretowej, gdzie czują się jak ryby w wodzie. Bawią widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.
bilety: 80 zł

15 grudnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

AGA ZARYAN i European Jazz Quartet „Christmas Songs” – koncert
Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej oraz towarzystwo wybitnego zespołu European Jazz Quartet, to kwintesencja koncertu. Wokalistka przeniesie nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowych klimatów.
Gość specjalny – niespodzianka!
bilety: 110/90 zł

Nowohuckie Centrum Kultury informuje, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

SCENA NCK dla dzieci:

22 września (niedziela), g. 11.00 i 16.00, Scena NCK

ŚWINKA PEPPA – WIELKA NIESPODZIANKA – spektakl dla dzieci

9 października (środa), g. 10.30, Scena NCK

SZEWCZYK DRATEWKA
Teatr Zagłębia – Sosnowiec

16 października (środa), g. 9.00 i 11.15, Scena NCK

DZIECI Z BULLERBYN
Teatr Miejski – Gliwice

5 listopada (wtorek), g. 10.30, Scena NCK

ZORRO
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
5, 6 grudnia (czwartek, piątek), g. 9.00 i 11.30, Scena NCK

7 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK

GDZIE JESTEŚ MIKOŁAJU?  Teatr Petarda
imprezy mikołajowe

[RELACJA] „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki”. Płomienie miłości w Opolu!

Chociaż jesień zbliża się nieubłaganie, lato wciąż trwa. Nie tylko w sposób czysto meteorologiczny, ale i muzyczny. Jednym z potwierdzeń tej tezy okazał się niewątpliwie kolejny koncert z cyklu „Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki”. Odbył się on w Opolu w minioną niedzielę, tj. 25 sierpnia br. Na scenie zaprezentowała się plejada polskich gwiazd, wystąpili dla nas bowiem: Pectus, Piersi, Weekend, Sound'n'Grace, Kasia Popowska i Filip Lato. Tradycyjnie nasz kraj odwiedzili goście zagraniczni: Kate Ryan, Lou Bega, Shanguy, Drenchill i Fancy!


Zanim punktualnie o godzinie 20.30 wybrzmiały pierwsze dźwięki hitów z górnej półki, uwagę przyciągała ogromna, przygotowana specjalnie na tę okazję scena, pyszniąca się niesamowitymi efektami wizualnymi. Minęła jeszcze chwila, prowadzący dali znak i rozpoczęła się jedna z największych imprez w Polsce!


Audialną ucztę zainicjowali Kasia Popowska i zespół Pectus. Duet ów zaśpiewał, że Najlepiej być w podróży”, z czym zgodziła się oszałamiająca Kate Ryan, wykonując między innymi utwór Voyage Voyage”. Jednym z najciekawszych punktów bogatego programu stała się światowa premiera telewizyjna „Never Never” Drenchilla. Swoje najpopularniejsze przeboje przedstawili członkowie formacji Sound'n'Grace, którym towarzyszył ponadto  zgodnie z nazwą wydarzenia!  Filip Lato. Na estradzie pojawił się również niekwestionowany król disco, czyli... Fancy! Wokalista z Niemiec zaśpiewał pokochane przez Hiszpanię i resztę świata „Bolero” oraz utwór „Fools Cry”. Nie mogło zabraknąć też potężnego hitu, jakim jest „Flames of Love”. Piosenka cieszy się tak ogromną sympatią, iż, ku zachwytowi przybyłej publiczności, podczas swojej pierwszej wizyty w Opolu muzyk wykonał ją aż dwukrotnie. Energetyczny występ przygotował drugi reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Lou Bega, do tańca porwała także grupa Shanguy prezentując odnoszący sukcesy singiel „La Louze”Stawkę zamknęły zespoły Weekend i Piersi. Organizatorzy tego wyjątkowego, dwugodzinnego show zadbali o taki zestaw artystów, który zadowolił z pewnością każdego słuchacza i odbiorcę. Świadczyły o tym tłumy zgromadzone zarówno przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej, jak i przed telewizorami. Miastu Opole i telewizji TVP2 dziękujemy za przemiłe przyjęcie oraz świetną porcję muzyki w fantastycznych okolicznościach!


Kto już tęskni za następnymi przystankami na „Wakacyjnej trasie Dwójki”, ten może odliczać dni do koncertu w Gdańsku, zaplanowanego na 1 września br. Miał to być ostatni z nich, lecz oto przekazujemy Wam dobrą wiadomość: na życzenie widzów cykl został przedłużony i 13 września spotykamy się w Chełmie!

fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska