środa, 14 sierpnia 2019

Premiera teledysku i singla do utworu „Zapomnijmy” zespołu Clödie

W minioną niedzielę, tj. 11 sierpnia br., dokładnie o godzinie 11.11 w Internecie ukazał się teledysk do najnowszego singla zespołu Clödie. „Zapomnijmy”, gdyż o tej piosence mowa, to pierwszy singiel owej formacji z tekstem w języku polskim. 

Singiel „Zapomnijmy” opowiada o coraz szybszym tempie życia. O materializmie narzucanym nam z każdej strony. O oczekiwaniach, które mają wobec nas ludzie dookoła. O celach, nie naszych celach. Mieć, chcieć, śnić, biec... To nie zawsze zgadza się z nami samymi. Piosenka nawołuje do zapomnienia o codzienności i wymaganiach innych, ponieważ najważniejszy jest spokój wewnętrzny. Utwór można usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych, między innymi Eska Rock.
Grupa Clödie zdobyła popularność coverem „Zombie” The Cranberries, do dziś cieszącym się pozytywnymi recenzjami z całego świata i popularnością na YouTube, oraz poprzednim singlem, „Devil In Disguise”, który zdobył uznanie wśród słuchaczy i szefów muzycznych w Polsce.

zajrzyj po więcej:


„Try”, czyli pełnowymiarowy debiut Hengelo

Trzy lata po wydaniu bardzo dobrze przyjętego minialbumu „Hungry Eyes” śląski zespół Hengelo zaprezentował światu płytę „Try”. Znalazło się na niej czternaście utworów łączących rockową tradycję z synth-popowymi eksperymentami, przywodzącymi na myśl brzmienia charakterystyczne dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych.

Na krążku znajdziemy kompozycje zarówno z polskimi, jak i angielskimi tekstami. Część z nich znana jest już z wyżej wspomnianej płyty EP. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.

Kilka dni przed premierą debiutanckiego albumu klip Michała Jagiełły do utworu „Chłód” otrzymał nominację w kategorii „Reżyseria” w 27. edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu brały udział dwieście osiemdziesiąt cztery teledyski.


Hengelo to projekt powstały z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat osiemdziesiątych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Muzycy występowali w kraju i za granicą, między innymi w Holandii i we Francji. Zostali szybko zauważeni oraz docenieni przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej, zyskali pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: Katofonia Music Outbreak, Zrób Hałas, Koz ALL Music Festival, pszczyńskie Żubrowisko czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO. W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds formacja zagrała akustyczny koncert w Krakowie, a następnie jej muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. W 2017 roku grupa wystąpiła na Małej Scenie Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej płyty EP, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach, odbył się koncert z okazji drugich urodzin zespołu, w którym udział wzięli również zaproszeni goście, wśród nich Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 formacja wystąpiła podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 oraz intensywnie pracował nad wydawnictwem. Na początku 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad.

zajrzyj po więcej:Drugi album i nowy klip The Moon

Nieco ponad dwa miesiące temu, tj. 10 czerwca 2019, ukazała się nowa płyta zespołu The Moon, „Pół do pełni”. Dzień po premierze albumu światło dzienne ujrzał teledysk do piosenki „Haker”, będącej drugim singlem promującym wspomniane wydawnictwo. 


Nowy krążek gdańszczan dostępny jest w dystrybucji Soliton. Podobnie jak w przypadku debiutu utwory zostały zarejestrowane w ZPD pod okiem Mateusza Machnikowskiego. Grafiką zajął się gdański artysta Krzysztof Iwin, a za materiały filmowe odpowiada Krzysztof Szajda. The Moon promuje już drugi singiel, tym razem do nagrania „Haker”. Twórcą obrazu jest tu Art Paradox.zajrzyj po więcej:

 

Patrycja Zarychta i Herbie Hancock w jednym utworze na płycie Michała Urbaniaka

Patrycja Zarychta kolejny raz zaśpiewała na płycie Michała Urbaniaka! Tym razem usłyszymy wokalistkę na krążku „For Warsaw with Love”. Wydawnictwo ukaże się 26 lipca 2019 roku w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. 

Patrycja wykonuje tu utwór „Don't you even know”, do którego napisała słowa. Poza Michałem w piosence pojawia się legenda światowego jazzu, pianista Herbie Hancock

Herbie Hancock jest laureatem czternastu nagród Grammy, otrzymał ponadto Oscara za muzykę do filmu „Round Midnight” z 1986 roku. Wiele jego kompozycji stało się standardami: „Watermelon Man”, „Cantaloupe Island” (rozsławiony przez remiks grupy Us3), „Maiden Voyage”, „Eye of the Hurricane”, „Dolphin Dance” i „Chameleon”. Obok McCoya TyneraKeitha Jarretta i Chicka Corei uznaje się go za jednego z czterech wielkich pianistów późnego modern jazzu, którzy wywarli największy wpływ na grę na tym instrumencie. Przedmiotem podziwu jest zwłaszcza jego inwencja rytmiczna i improwizacyjna. Od ponad trzydziestu lat tworzy on muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno, w każdym z tych gatunków poruszając się z równą swobodą.

Gościnnie na płycie wystąpili wybitni muzycy, między innymi Marcus Miller, Michael „Patches” Stewart, David Gilmore, Al MacDowell, The Mad Stuntman, Walter West czy D-Train and Lenny White. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem Agora.

zajrzyj po więcej:


fot. Katarzyna Mikita

„Wielki Wybuch”, czyli debiutancki singiel Julii Seredy

W Internecie ukazał się właśnie debiutancki singiel Julii Seredy zatytułowany „Wielki Wybuch”. Utwór utrzymano w charakterystyce współczesnego, ambitnego popu z elementami house i stanowi on pierwszą zapowiedź planowanej na przyszły rok płyty.


„Wielki Wybuch” to klubowy numer z porywającym refrenem. Kawałek oparto na polskim tekście, inspirowanym teorią wielkiego kosmicznego wybuchu, z którego wyłonił się świat. Jak zapowiada Julia Sereda, na albumie znajdą się kompozycje o dość zróżnicowanym charakterze, możliwe do sklasyfikowania jako szeroko rozumiany pop z lekkim ukłonem w stronę nowoczesnych brzmień klubowych. Autorami muzyki są Radosław Gmurkowski oraz odpowiadający również za tekst Mysław. Co ciekawe, utalentowana wokalnie szesnastolatka ma także duże doświadczenie w sporcie. Julia trenuje Taekwondo Olimpijskie w Klubie AZS AWF Warszawa. Na swoim koncie ma Mistrzostwo Polski Kadetów, Mistrzostwo Polski Juniorów w 2018 i 2019, jest brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów, brązową Medalistką Mistrzostw Polski Seniorów oraz zawodnikiem Polskiej Kadry Narodowej Taekwondo Olimpijskiego. 

W sporcie bardzo ważna jest koncentracja na celu, to jest coś, co sprawia, że wszystko inne schodzi na dalszy plan i nie ma już nic oprócz sportu. Pokochałam muzykę za to, że pozwala mi się przełączyć i odetchnąć od morderczych treningów i stresu związanego z zawodami. Wiem, że to nietypowe, ale cóż, jestem sportowcem z duszą artystki i mam nadzieję, że moje piosenki dadzą frajdę również słuchaczom... – mówi Julia.