czwartek, 8 sierpnia 2019

[WYWIAD] Ewa Żmijewska (Shandy & Eva): „Im mniej rutyny, tym więcej kreatywności!”

Dziś zachęcam Was do lektury rozmowy z Ewą Żmijewską, czyli jedną drugą duetu Shandy & Eva. Wokalistka wyjawiła między innymi, gdzie szuka natchnienia, w jaki sposób kiełkują kolejne utwory i czym dziewczyny zaskoczą nas podczas występu premierowego. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na owe pytania – i nie tylko! – przeczytajcie koniecznie najnowszy wywiad dla Czarno na Czarnym! :)

Twój najnowszy singiel, „Czasem”, to jeden z efektów współpracy z amerykańską wokalistką  Shandy. Jak doszło do takiej wyjątkowej kolaboracji?

Shandy pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach. Poznałyśmy się w Los Angeles College of Music, gdzie w tym samym czasie podjęłyśmy studia wokalne. Moje pierwsze koncerty w Stanach zagrałam razem z Shandy, niedługo po tym zaczęłyśmy rozmowy o wspólnym projekcie i tak już zostało!
Jesteś autorką zarówno muzyki, jak i słów wspomnianej piosenki. Czy proces twórczy przebiega u Ciebie w jakiś szczególny sposób? Czy masz swoje rytuały towarzyszące powstawaniu nowych tekstów i kompozycji?
Każda piosenka powstaje w trochę innych okolicznościach, im mniej rutyny, tym więcej kreatywności! Zawsze staram się mieć przy sobie notes, w którym mogę zapisać pomysły na nową piosenkę i jak już mam ten zalążek tekstu lub melodii, to wtedy siadam z gitarą i staram się złożyć pomysły w piosenkę. To nie zawsze jest prosty i krótki proces, niektóre utwory przychodzą do nas w ciągu minut, ale nad innymi musimy pracować dniami i tygodniami albo wracać po miesiącach do starych pomysłów. Wszystko zależy od piosenki!
Już niedługo, bo 11 sierpnia br., zaprezentujesz swój pierwszy album studyjny, „Give it a Try”. Zdradź nam, proszę, jakich emocji i dźwięków możemy spodziewać się na tej płycie. 
Nasza muzyka to mieszanka wielu stylów muzycznych, z których czerpiemy inspiracje. Na płycie będzie można usłyszeć dwanaście piosenek autorskich, które były nagrane we współpracy z naszymi przyjaciółmi, wspaniałymi muzykami ze Stanów, Brazylii oraz Polski. 
W dniu premiery wystąpicie razem z Shandy w Sopocie w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Czy przygotowujecie na ten koncert jakieś wyjątkowe niespodzianki? 
Zagramy głównie utwory z nowego albumu, ale również kilka bardzo świeżych kawałków, których nikt jeszcze nie słyszał. Poza tym wystąpią z nami wspaniali muzycy, parę osób gościnnie. Już chyba zdradziłam dużo, nie mogę więcej powiedzieć, zapraszamy na koncert! :)
Czego, zgodnie z tytułem krążka, chciałabyś spróbować? Muzycznie i nie tylko? 
Uwielbiam podróże, chciałabym odwiedzić nowe miejsca, które pewnie zainspirują mnie do napisania paru utworów do kolejnego albumu. 
Dziękuję za rozmowę!


zajrzyj po więcej: