środa, 19 czerwca 2019

Muzyka, teatr i kino, czyli lato w Nowohuckim Centrum Kultury

W tegoroczne wakacje zapraszamy nie tylko na program plenerowy (pogodę już została zamówiona przez organizatorów), ale także wydarzenia na Scenie NCK (strefa wolna od komarów)!

wakacyjne koncerty
NUTY Z HUTY - Scena Letnia
lipiec  sierpień (niedzielne wieczory, g. 18.00) || scena plenerowa
W związku z rocznicą 70-lecia Nowej Huty, zaprosiliśmy do współpracy artystów związanych z tą dzielnicą Krakowa! W siedem niedziel lipca i sierpnia ze sceny popłyną melodie z różnych muzycznych krain. Na wszystkie występy wstęp wolny.

wakacyjne spektakle
Krakowskie Miniatury Teatralne || EtnoKraków/Rozstaje
lipiec (wtorkowe wieczory) || Scena NCK
„Bursztynowe Drzewo” – Art Color Ballet
2 lipca (wtorek), g. 20.00, Scena NCK
„Raj dla opornych” – X Krakowskie Miniatury Teatralne
23 lipca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
„Nowy Jork. Prohibicja” – X Krakowskie Miniatury Teatralne
30 lipca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

wakacyjne seanse filmowe
Kino Letnie NAVIGATOR
lipiec  wrzesień (środowe wieczory, g. 18.00) || Scena NCK
„Addicted to altitude”
24 lipca (środa), g. 18.00, Scena NCK
„Blue Heart”
28 sierpnia (środa), g. 18.00, Scena NCK 
„Chasing Balance”
11 września (środa), g. 18.00, Scena NCK

Grupa dollZ z teledyskiem do nowego singla „Krzyczę znów”

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy singiel formacji dollZ oraz towarzyszący nagraniu teledysk. Piosenka „Krzyczę znów”, gdyż o niej tu mowa, pokazuje bardziej rockowe i hałaśliwe oblicze zespołu.  

Klip nakręcono na trampolinie w ogródku rodziców Pauliny. Reżyserią, zdjęciami i montażem zajął się Maciej PawełczykCzy jesteście ciekawi, jakie przesłanie niesie ze sobą zarówno utwór, jak i obraz? Przekonajcie się zatem, co o całokształcie opowiada sama wokalistka, Paulina Kut.

Każde usilne, wręcz paniczne szukanie harmonii może skończyć się szaleństwem. Do tych słów nawiązuje teledysk, który w całości został zrealizowany na ogrodowej trampolinie. Usilne próby sforsowania siatki trampoliny kończą się źle. Trzeba nauczyć się czerpać radość z nie zawsze przyjemnych upadków i być zawsze sobą  mówi Paulina.


słowa: Paulina Kut


muzyka: Maciej Pawełczyk, Aleksander Renda, Krystian Kwaśny, Marcus Backman

dystrybucja: Soul RecordsZespół dollZ tworzą Paulina Kut, Maciej Pawełczyk i Aleksander Renda. Muzycy zadebiutowali w takim składzie w 2011 roku. Mają na koncie płytę EP „Taaa…” i album „Sz..Sz..Sz..”. Ich utwór „Diament mój” można usłyszeć w znanym i popularnym programie „Złomowisko.pl”. W ubiegłym roku wystąpili z utworem „Nibyland” w koncercie Debiuty na Festiwalu Piosenki w Opolu. Razem ze szwedzkim producentem Marcusem Backmanem pracują obecnie nad drugim albumem. 

zajrzyj po więcej: