czwartek, 30 maja 2019

Scenozstąpienie Preludium. Mioush zagra z NOSPR na dachu Galerii Katowickiej

Już 7 czerwca br. na dachu Galerii Katowickiej odbędzie się Scenozstąpienie Preludium. Miuosh, muzycy NOSPR oraz goście specjalni zagrają przed niezwykle kameralną, dwudziestoosobową widownią, która zostanie wyłoniona w konkursie na Facebooku. Wszyscy mieszkańcy Katowic będą mogli bezpłatnie śledzić ten niezwykły występ dzięki gigantycznemu telebimowi ustawionemu na placu przed Galerią. Owo wydarzenie jest przedsmakiem emocji związanych z koncertem Scenozstąpienie na Stadionie Śląskim. 

Pożegnanie Miuosha z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia zapowiada się spektakularnie. Monumentalny Stadion Śląski, ponad czterdzieści tysięcy sprzedanych biletów oraz kilkudziesięciu muzyków na scenie... Elementy te świadczą o tym, iż to z pewnością jedna z najważniejszych imprez muzycznych organizowanych w roku bieżącym na terenie naszego kraju. Katowicki raper żegna się ze sceną i muzykami NOSPR-u po czterech latach wspólnego koncertowania. Innowacyjny format zyskał ogromną popularność i rzeszę wiernych fanów. Wstęp do emocji będzie można poczuć dwa dni wcześniej, podczas koncertu Scenozstąpienie Preludium, który odbędzie się na dachu Galerii Katowickiej.

Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowości i ogromnej popularności projektu Miuosha i NOSPR-uCieszymy się, że udało się zorganizować wydarzenie, dzięki któremu fani będą mogli poczuć wielkie emocje związane z koncertem na Stadionie Śląskim. Już 7 czerwca zaprosimy dziesięciu szczęśliwców z osobami towarzyszącymi na Scenozstąpienie Preludium. Natomiast wszyscy mieszkańcy Katowic będą mogli bezpłatnie śledzić ten koncert dzięki multimedialnemu przekazowi na placu przed Galerią – mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej. – Wydarzenie zostanie zorganizowane na dachu Galerii Katowickiej, czyli na wysokości ponad trzydziestu metrów. Rozpościera się stąd wyjątkowy widok na Katowice. Miasto, z którym Mioush jest związany od urodzenia. Sceneria ta będzie idealnym tłem dla preludium do pożegnalnego koncertu rapera z NOSPR na Stadionie Śląskim – dodaje.

Scenozstąpienie Preludium zaplanowano na 7 czerwca, początek wyznaczono na godzinę 19. Występ zrealizowany zostanie na dachu Galerii Katowickiej, gdzie na żywo obejrzy go 10 szczęśliwców z osobami towarzyszącymi, wyłonionych w konkursie. Fani tego wyjątkowego projektu, którym nie uda się zdobyć wejściówek, będą mogli zobaczyć koncert dzięki specjalnemu telebimowi ustawionemu w strefie na placu przed Galerią. Liczba miejsc jest ograniczona. Jak zdobyć bilet? Wystarczy napisać oryginalną zwrotkę piosenki zawierającą słowa „Katowice”, „niebo”, „dźwięki”, „miasto” i „tempo”. Autorski tekst należy zamieścić w komentarzu pod postem konkursowym na www.galeriakatowicka.eu lub profilu Galerii Katowickiej na Facebooku. Konkurs trwa od 27 maja do 3 czerwca 2019 roku, do godziny 23.59. Spośród nadesłanych zgłoszeń Galeria Katowicka nagrodzi dwadzieścia osób. Dziesięć z nich otrzyma nagrody I kategorii w postaci podwójnych biletów na koncert na Scenozstąpienie Preludium na dachu Galerii Katowickiej, a dziesięciu kolejnych zwycięzców nagrodzonych zostanie podwójnymi voucherami wstępu na koncert Scenozstąpienie Miuosh x Jimek x Smolik x NOSPR organizowany w dniu 9 czerwca 2019 roku. o godzinie 20 na Stadionie Śląskim. Laureatów poznamy 4 czerwca 2019 roku.

Pełny regulamin konkursu dostępny na www.galeriakatowicka.eu

zajrzyj po więcej:


fot. A. Mika

Rahim, Fokus i Kleszcz w klipie do singla „All inclusive”

Na MaxFloRecTV dostępna jest kolejna wideoodsłona albumu „REnesans” Pokahontaz. W najnowszej zapowiedzi w krążka gościnnie udzielił się Kleszcz. Płytę zamawiać można w przedsprzedaży jedynie na www.MaxFloSklep.pl.

„All inclusive” to już piąty zwiastun wydawnictwa „REnesans”. W realizację utworu obok Rahima i Fokusa zaangażował się także Kleszcz. Muzyk nie po raz pierwszy pojawi się na krążku Pokahontaz, wcześniej bowiem znalazł się wśród gości na „Reversalu”. Później kilkakrotnie przecinał też artystyczne drogi z Rahimem: czy to przy okazji płyty „Cyrk na qłq”, („Między piekłem a niebem”), czy „Czerni i bieli” („Dużo nie wiem”, „Łeb jak sklep”). Premierowemu numerowi towarzyszy wyjątkowy teledysk autorstwa grupy Przedmarańcza. Nagrań piosenki dokonano w MaxFloStudiu, natomiast za jego brzmienie odpowiada Rafał Smoleń. Bit, podobnie jak w przypadku poprzednich pozycji promujących „REnesans”, pochodzi od Magiery.Od kilku dni Rahim i Fokus odsłaniają gości z nadchodzącego krążka. Oprócz Kleszcza na piątym albumie Pokahontaz pojawią się: donGURALesko, Vito Bambino, Minix, T. Bies, Bober, YoT, Vixen, Cheeba, Abradab i Miły ATZ. Wiemy, że dwóch ostatnich usłyszą na płycie wyłącznie ci, którzy zamówią płytę w przedsprzedaży. Można to zrobić wyłącznie tutaj. Z pewnością nie koniec niespodzianek od Pokahontaz. Aby być na bieżąco z nowościami zarówno od Rahima i Fokusa oraz pozostałych zawodników MaxFloRec, wystarczy subskrybować kanał MaxFloRecTV oraz śledzić fanpage wytwórni.

tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska

zajrzyj po więcej:


Natalia Kukulska jurorem w Konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, przyjęła zaproszenie do jury I Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Artystka najlepiej wie, co to znaczy jako dziecko spotkać cudownych dorosłych: z chęcią poświęcających czas na rozwijanie dziecięcych talentów. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz udział w koncercie finałowym przygotowanym pod okiem jurorów.

Ten konkurs to fantastyczny pomysł – mówi Natalia Kukulska. – Jestem pewna, że dla wielu dzieci udział w nim stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.

Natalia Kukulska miała to szczęście, iż urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na co dzień. Sama mówi, że jej rodziców, czyli Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego, połączyła miłość do tej dziedziny sztuki. Kiedy jako dziesięciolatka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, iż to początek wspaniałej drogi. Z radością przyjęła propozycję zasilenia komisji I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. Jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej, może zgłosić piosenkę w kategorii zagranicznej. Młodych wykonawców – poza Natalią Kukulską – oceniać będą: Szymon „Simon” Radzimierski, dwunastoletni bloger, aktor, autor dwóch książek, Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom oraz Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki.

Jeżeli muzyka jest Waszą pasją, bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą dla najlepszych wykonań będzie udział w nagraniu płyty. Ja swój pierwszy album nagrałam właśnie jako dziecko, mając lat dziesięć, i stało się to dla mnie wielką, wspaniałą przygodą – zachęca do udziału w konkursie Natalia Kukulska.

Jury wybierze  dziesięciu uczestników w kategorii „wiersz” i dziesięciu uczestników w kategorii „piosenka”. Zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych, a więc do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat, można wysyłać na dwa sposoby: za pomocą załącznika z plikiem audio z nagranym utworem i poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego lub wysyłając plik wideo w wiadomości na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 czerwca br.

zajrzyj po więcej:


Nowy zespół zespołu Joszka Brody, czyli Rodzina Brodów i singiel „Wielkie odliczanie”

27 maja światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Rodziny Brodów, czyli zespołu Joszka Brody, jego żony Debory oraz ich dziesięciorga dzieci. „Wielkie odliczanie” to piosenka poświęcona oczekiwaniu na jedenaste dziecko, które wkrótce przyjdzie na świat. Autorką słów i muzyki jest Debora Broda, zaś za produkcję i wykonanie odpowiada cała rodzina Brodów. Teledysk do utworu obejrzeć można na kanale YouTube.

Joszko Broda to artysta występujący na scenie w Polsce i Europie od czwartego roku życia, gdy debiutował w zespole swojego ojca Józefa Brody. Joszko jest również multiinstrumentalistą, producentem i twórcą nowatorskich projektów kulturalnych. Wspólnie z żoną Deborą od osiemnastu lat z sukcesem prowadzą grupę Dzieci z Brodą. Mają obecnie dziesięcioro dzieci: Jana (19), Macieja (17), Tomasza (15), Mikołaja (13), Jeremiego (11), Iwa (10), Marię (9), Rocha (7), Józefa (5) i Piotra (1,5), a teraz oczekują na narodziny swojego jedenastego dziecka. Młode pokolenie Brodów kontynuuje muzyczne tradycje. W związku z tym powstał zupełnie nowy rodzinny projekt łączący pasję z fenomenem dużej rodziny.

Oczekiwanie na nasze nowe dziecko stało się inspiracją do stworzenia nowej piosenki, stąd pomysł na „Wielkie odliczanie”. Nasza duża rodzina, którą tworzymy od dwudziestu lat, wywołuje wiele pytań, szczególnie o zagadnienia logistyczne – jak to wszystko ogarnąć? Z pewnością jest to ciekawe i być może nawet inspirujące, ale dla nas najważniejsze jest to, co przeżywamy, to, co nas łączy. O tym właśnie chcemy śpiewać, by przekazać światu nasz komunikat. Bardzo się cieszymy, że dzieci odziedziczyły miłość do muzyki. Dzięki temu nasze przesłanie możemy zawrzeć we własnych wykonaniach, zrealizowanych w rodzinnym gronie i rodzinnej atmosferze. Najnowsza piosenka jest dedykowana wszystkim mamom, bo nikt, tak jak one, nie zna uczuć i emocji towarzyszących oczekiwaniu na narodziny dziecka. „Wielkie odliczanie” chce wyrazić naszą nadzieję, ale też niepewność i napięcie połączone z odliczaniem dni i godzin do najważniejszego wybuchu radości, gdy „wszystkie na świecie wykrzykniki będą mogły skończyć to jedno zdanie – mówi Debora Broda.Rodzina Brodów to grupa założona przez Joszka Brodę oraz jego żonę Deborę. W skład formacji wchodzą rodzice wraz z dziesięciorgiem dzieci, wykonujący piosenki pokazujące piękno i siłę rodziny. Premierowy koncert miał miejsce w roku bieżącym w Budapeszcie. Twórczość zespołu skierowana jest zarówno do dorosłych, młodzieży i dzieci. Najnowszy utwór udowadnia, jak wielkie emocje towarzyszą oczekiwaniu na narodziny dziecka. Muzykom zależy na przekazaniu swojego przesłania mówiącego o tym, że wielodzietne rodziny mogą nie tylko dobrze funkcjonować i rozwijać talenty dzieci, ale też wnieść do współczesnego świata nowe spojrzenie na wiele ważnych spraw.

zajrzyj po więcej: