czwartek, 23 maja 2019

Skalpel Big Band ogłasza kolejne koncerty

Kto przegapił zimowo-wiosenne tournée Skalpel Big Band, ma teraz okazję do nadrobienia zaległości. Zespół ogłosił bowiem cztery nowe daty koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się 19 lipca w Sopocie, pozostałe zaplanowano na jesień.

Lipcowy koncert będzie wyjątkowym wydarzeniem. Muzycy z Skalpel Big Band zostali zaproszeni do uświetnienia 110-lecia Opery Leśniej, czyli niezwykłego miejsca na koncertowej mapie Polski, które gościło wielu wybitnych artystów z całego świata. Początek występu w Sopocie wyznaczono na godzinę 20, bilety są już dostępne. Pozostałe daty i miejscowości: Poznań (25 października)Szczecin (26 października)Warszawa (30 listopada). Wcześniejsze koncerty liczącego w sumie aż siedemnastu członków Skalpel Big Band spotkały się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności tłumnie wypełniającej sale. 

Dzięki współpracy z big bandem nasza muzyka zaczyna żyć nowym życiem. Przeżywa drugą młodość. Jest bardziej witalna i zarazem nieprzewidywalna, gdy pojawiają się improwizacje naszych wspaniałych solistów – podkreślają Marcin Cichy i Igor Pudło.

Duet Skalpel zyskał rozgłos i uznanie – także na Zachodzie – dzięki płytom „Skalpel” i „Konfusion”, na których didżeje Marcin Cichy i Igor Pudło przełożyli na współczesny język muzyczny jazzowe brzmienia sprzed ponad pół wieku. Bigbandowe wcielenie to zupełnie nowa jakość ich muzyki. Nie byłoby tego projektu bez Patryka Piłasiewicza, młodego aranżera i kompozytora. Właśnie on zaproponował Skalpelowi rozpisanie utworów na orkiestrowy skład. Ciekawe są początki fascynacji Patryka muzyką duetu. Działo się to… w Wenecji, podczas pleneru fotograficznego.

Wśród malowniczych sklepów, antykwariatów i galerii znalazłem niecodzienny warsztat jubilerski. A w środku wystawa z mnóstwem pięknych przedmiotów: miniaturowych rzeźb stworzonych z zardzewiałej stali, blachy, miedzi, fragmentów mechanizmów, cyferblatów i zegarowych werków. Zza uchylonych drzwi dobiegała muzyka równie niesamowita, jak wytwory tajemniczego architekta rdzy i czasu. Wszedłem do środka. Zacząłem uważniej przysłuchiwać się dźwiękom. Zapytałem jubilera o muzykę. „To Skalpel – zespół z Polski. Najlepszy zespół jaki znam, a znam ich wiele”. Zdziwił się, że jestem z Polski, a nie znam ich muzyki. Po powrocie do kraju kupiłem płytę, którą znam dziś na pamięć – wspomina Patryk Piłasiewicz

Bilety na koncerty Skalpel Big Band nabędziecie, klikając tutaj

zajrzyj po więcej:

fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz[

Mariusz Wawrzyńczyk i teledysk nakręcony w Wietnamie

Mariusz Wawrzyńczyk zaprezentował właśnie klip do swojego najnowszego singla, zatytułowanego „Nie przestawaj marzyć”. Co więcej, zdjęcia do owego teledysku zrealizowano... w Wietnamie! 

Wideoklip powstał podczas pobytu wokalisty w Wietnamie. Szalona, egzotyczna i niezwykle odkrywcza wizyta została utrwalona w teledysku za pomocą telefonu. Intymna, prywatna atmosfera ukazuje skrótowy zapis podróży Mariusza. Plaża, przejażdżka tuk-tukiem, lokalny targ, festiwal k-popu, przejażdżka pociągiem przez malownicze rejony... To i wiele więcej można zobaczyć w tym wyjątkowym teledysku. Klip pokazuje uśmiechniętych, radosnych i pogodnych ludzi, którzy mimo ogromnego ubóstwa potrafią cieszyć się z każdego dnia.Nie przestawaj marzyć to piosenka, której głównym przesłaniem jest to, by wykorzystywać każdy dzień, bo może on więcej się nie powtórzyć – mówi Mariusz Wawrzyńczyk. – Chwytaj dzień i idź do przodu, zostaw smutki i walcz o lepsze jutro!. Pamiętajcie, że wystarczy chwila, jeden gest, a możesz zmienić w życiu wszystko, jeśli tylko tego chcesz!. Stawiajcie sobie cele i realizujcie je.

„Nie przestawaj marzyć” stanowi kolejny singiel Mariusza Wawrzyńczyka pochodzący z płyty „Zawsze pod wiatr” wydanej w czerwcu 2018 roku. Autorem muzyki jest Marcin Nierubiec, za tekst odpowiada wokalista.

„Zawsze pod wiatr” jest długo oczekiwanym albumem zwycięzcy koncertu „Debiutów ze Skaldami” mającego miejsce podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Mariusz ukończył Policealne Studium Czesława Niemena w Poznaniu, uczestniczył też w talent show „Szansa na sukces” (Budka Suflera, Zbigniew Wodecki) i w programie „Bitwa na głosy” (drużyna Urszuli Dudziak). Na jego solowym debiutanckim wydawnictwie, utrzymanym w klimacie pop, znajdują się przebojowe piosenki wprawiające słuchacza w pozytywny nastrój. Na krążku zamieszczono utwory stworzone przez najwybitniejszych polskich kompozytorów, między innymi Marcina Nierubca, Marka Kościkiewicza i Tomasza Luberta. W swojej dotychczasowej karierze muzyk zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz, wystąpił również w wielu prestiżowych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna” odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Bonusem na płycie jest nowa wersja jednego z największych hitów zespołu Bajm, „Biała armia”. Mamy tu do czynienia z odświeżoną odsłoną w aranżacji Adama Abramka, Pawła Sota i Roberta DudzicaBeata Kozidrak dała zielonej światło na ukazanie się remixu i okazała swoją aprobatę, życząc powodzenia na solowej drodze artystycznej młodego artysty.

zajrzyj po więcej:


fot. Grzegorz Mikrut