czwartek, 16 maja 2019

[PREMIERA] #Rozmówka z... seeme | odcinek 54

Zapraszamy do obejrzenia 54 odcinka cyklu wywiadów „#Rozmówka z...”, w którym Tomasz Ochota rozmawia z artystami na tematy czysto muzyczne.
__________________________
Tym razem gościem najnowszego odcinka jest seeme, czyli Kasia Makowiecka, która opowiedziała o swojej płycie zatytułowanej „Short Stories That I'm Made of”, marzeniach muzycznych oraz znanym bracie.
______________________________


______________________________

gość: seeme

Facebook : 
Instagram :
https://www.instagram.com/seeme_official/?hl=pl
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCHI2mVRV3_hWlql211jveDA
strona oficjalna:

prowadzący: Tomasz Ochota

Facebook:
https://www.facebook.com/tomaszochotarozmowka/
Instagram:
https://www.instagram.com/tomaszochota/
Snapchat:
https://www.snapchat.com/add/tomaszochota
______________________________
fot. Olga Fedorowicz


Enclose ogłasza trasę koncertową

Zespół Enclose, ze swoim charyzmatycznym wokalistą Juanem Carlosem Cano na czele, ponownie rusza w trasę. Obejmie ona sceny klubowe oraz plenerowe w całej Polsce oraz jeden koncert w Norwegii.

Sporo czasu upłynęło od naszej poprzedniej pełnej trasy koncertowej, ale czas ten nie był stracony – mówi zespół. – Poświęciliśmy go muzyce, grając zarówno razem, jak i w innych projektach, czasami bardzo różniących się od Enclose. Każde z takich doświadczeń pozwoliło nam się rozwinąć, nie tylko muzycznie, ale i personalnie. Niezmienna pozostała jedynie pasja i radość ze wspólnego grania. Na pewno zmieniliście się także i Wy, którzy podążaliście za nami przez cały ten czas. Nie możemy się więc doczekać, żeby ponownie spotkać się z Wami. Do zobaczenia!


DATY KONCERTÓW:
1 czerwca – ZAMOŚĆ – Jarmark Hetmański
3 sierpnia – MJÅVANT, Norwegia – Wataha Fest
13 września – STALOWA WOLA – Labirynt
14 września – KROSNO – Rock Klub Iron
4 października – RZESZÓW – Vinyl
11 października – GDAŃSK – Paszcza Lwa
12 października – POZNAŃ – Pod Minogą
25 października – WARSZAWA – VooDoo
26 października – ŁÓDŹ – The Rollin Barrel
15 listopada – KRAKÓW – Zaścianek
16 listopada – BĘDZIN – Latawiec
29 listopada – WROCŁAW – Liverpool
30 listopada – CZĘSTOCHOWA – Muzyczna Meta


Enclose to meksykańsko-polska formacja rockowa, którego frontmanem jest pochodzący z Meksyku wokalista i kompozytor oraz zwycięzca „The Voice of Poland” (rok 2014) Juan Carlos Cano. Grupa działa od roku 2011, odnosząc sukcesy i promując swój autorski materiał, w Meksyku i w Europie. Ma na swoim koncie liczne występy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością, między innymi na Przystanku Woodstock, Sabacie Czarownic, podczas letniej trasy Radia Zet, a także udział w koncertach stadionowych w Meksyku, otwierając występy Deep Purple (2015).


zajrzyj po więcej:Fraktale wydają kolejny album koncertowy

„Dharm Bums” to tytuł czwartej, a drugiej koncertowej płyty w dorobku krakowskiej dark-jazzowej formacji Fraktale. Krążek ukaże się już jutro, tj. 17 maja br.

Jeśli porządny obiad powinien zostać podsumowany jeszcze lepszym deserem, to krakowski kwartet Fraktale stosuje się do tej reguły, planując kolejne premiery: po albumie studyjnym wydają album zawierający utwory koncertowe.

Tak jak w przypadku debiutanckiego albumu „I” koncertowym odpowiednikiem była płyta „On The Road”, tak w przypadku albumu „II” zespół przygotował nieco pikantniejszą propozycję „Dharma Bums”. Tytuł ten nie jest przypadkowy, ponieważ oprócz znanych już kąsków w menu koncertowym można wyczuć pikantny, beatnikowy zestaw przypraw nabierających aromatu wraz z liczbą kilometrów pojawiających się na liczniku i długimi, nocnymi rozmowami, nie wspominając o marynacie powstałej podczas męczącego pakowania i rozpakowywania sprzętu.

Wydawnictwo zawiera siedem kompozycji, starannie przygotowanych i wypieczonych przez Piotra Zielińskiego w piecu Lateral Sound. Całość ozdobił i sfotografował Mateusz Ługowski, a wszystko po to, aby konsumpcja muzyki Fraktali była prawdziwą uczta konesera.zajrzyj po więcej:


Litewski fokus w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Prezentacja litewskiej sceny muzycznej będzie kolejnym ważnym punktem w line-upie festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019. Na koncertach w Lublinie pojawią się: Solo Ansamblis, Garbanotas, Sheep Got Waxed, Fume oraz The Infiltrators. 

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to festiwal, który zawsze z wielką ciekawością śledzi zjawiska zachodzące w muzyce naszych sąsiadów. Od lat prezentują się tu artyści z krajów Partnerstwa Wschodniego, ale też grupy z Czech, Niemiec czy ze Skandynawii. Najbliższa edycja przybliży nam w sposób szczególny brzmienia litewskie, a okazja ku temu jest tym lepsza, iż w roku 2019 przypada 450. rocznica podpisania Unii Lubelskiej.

Zbudowana na potrzeby festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia panorama muzyczna Litwy pomoże uchwycić różne gatunki i zjawiska. Tak, by ukazać możliwie jak najszersze spektrum tego, co aktualnie kształtuje tożsamość i unikalność sceny tego nadbałtyckiego kraju.

kto: Solo Ansamblis
kiedy: 27 czerwca
gdzie: Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem
Pierwszym zespołem, który zagra w tym roku w Lublinie jest Solo Ansamblis – kwartet mocno inspirujący się brzmieniami w duchu Bauhaus, Tuxedomoon czy też Killing Joke. Artyści operują na pograniczu muzyki z nurtów new wave, cold wave oraz electro i new romantic. Co charakterystyczne, grupa łączy to wszystko z działaniami teatralnymi i performatywnymi, a podczas swoich występów wykorzystuje często projekcje video, rozbudowaną scenografię czy kostiumy.kto: Garbanotas
kiedy: 28 czerwca 
gdzie: Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem
Kolejny projekt to, podobnie jak Solo Ansamblis, pochodzący z Wilna skład Garbanotas. Formacji tej najbliżej stylistycznie do psychodelicznego rocka i jak przekonują sami artyści, ich muzyka daje radość pod każdą szerokością geograficzną. Jest w tym sporo racji, bo klimat, jaki Garbanotas potrafi stworzyć podczas koncertu sprawia, że ich granie zyskuje prawdziwie międzynarodowy charakter, nawet w utworach opatrzonych litewskim tekstem. 


kto: Sheep Got Waxed
kiedy: 29 czerwca 
gdzie: Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem
Trzecim zespołem w ramach prezentacji „Litewski focus” będzie znakomite trio Sheep Got Waxed. Chcąc zdefiniować ich twórczość, można śmiało używać przedrostka „post”, bowiem Litwini w bardzo świeży i kreatywny sposób poszukują nowych brzmień w stylistyce post jazz, post punk czy też post rock. Z jednej strony czerpią motywy z klasyki jazzu i muzyki akademickiej, by za chwilę dokonać spektakularnej dekonstrukcji, robiąc wycieczkę w stronę metalu, eksperymentalnej elektroniki, improwizowanego free czy też techno.


kto: Fume
kiedy: 29 czerwca 
gdzie: Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem
Tego samego dnia co Sheep Got Waxed zaprezentuje się też muzyk i producent, funkcjonujący pod pseudonimem Fume. Artysta, nagrywający dla bardzo dobrego litewskiego labelu Suru Records, oscyluje wokół nurtów deep, dub, electro czy też trip hop. Podczas swoich setów wykonywanych na żywo Fume wykorzystuje często wizualizacje dedykowane poszczególnym kompozycjom.XEDE patrzy w „Przyszłość”, czyli premiera debiutanckiego singla

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 20 maja br., w Internecie ukaże się debiutancki utwór wykonawcy działającego pod pseudonimem XEDE. Singiel zatytułowany „Przyszłość”, gdyż właśnie o nim mowa, zostanie wydany przez XEDE Records.

XEDE to nowy artysta na polskiej scenie muzycznej. Solowy projekt tworzy Krzysztof Milewski, czyli DJ, producent muzyczny i kompozytor znany z wielu inicjatyw. Zawsze chciałem tworzyć całość. Mieć możliwość wyprodukowania utworu, nagrania wokali, napisania tekstu i samemu zadbania o swój wizerunek, bez osób trzecich, i tak się stało! – mówi muzyk. Jego pierwszym singlem jest piosenka pod tytułem „Przyszłość”. Mamy tu do czynienia z bardzo emocjonalnym i osobistym nagraniem, z odpowiedzią na własne „ja”. Gościnnie swojego głosu udzieliła Anna Turska, znana z wielu utworów i takich wytwórni, jak Armada Music czy Spinnin’ Records.

zajrzyj po więcej: