poniedziałek, 13 maja 2019

Gwiazdy zaśpiewają Gintrowskiego w NCK!

Przygotujcie się na wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu! Już 4 czerwca br. gwiazdy zaśpiewają Gintrowskiego w Krakowie na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” to wyjątkowy projekt upamiętniający postać legendarnego barda „Solidarności”, kompozytora, pieśniarza, autorytetu artystycznego i moralnego, autora niezapomnianych pieśni, czyli songów stanu wojennego  Przemysława Gintrowskiego.

Ponad trzy miliony widzów obejrzało w grudniu telewizyjne relacje z warszawskiego koncertu „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Teraz to wyjątkowe widowisko zawita do Krakowa. 4 czerwca podczas koncertu w Nowohuckim Centrum Kultury widzowie usłyszą najbardziej znane pieśni legendarnego barda. Wybrzmią takie utwory, jak „Psalm o nożu”, „Bal u Pana Boga”, „Kantyczka z lotu ptaka”, „Przesłuchanie Anioła”, „Cesarz”, „Modlitwa o wschodzie słońca” czy „Dokąd nas zaprowadzisz Panie?”. Nie zabraknie brawurowego wykonania „Murów” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Publiczność w Krakowie będzie miała także okazje wysłuchać premierowych aranżacji pieśni Przemysława Gintrowskiego do wiersza Zbigniewa Herberta.

Na scenie NCK wystąpią między innymi: Renata Przemyk, Aleksandra Gintrowska, Marek Piekarczyk, Łukasz Drapała, Adam Szerszeń, Rafał Bartmiński i Julia Gintrowska. Kierownikiem muzycznym i autorem wszystkich aranżacji pieśni Gintrowskiego jest Jan Stokłosa, który również poprowadzi tego wieczoru krakowską orkiestrę i band. Artystom będzie towarzyszył chór pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej. Za reżyserię odpowiada tu Gabriela Gusztyn-Popławska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Organizacją wydarzenia zajęła się Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego. Współorganizatorem Miasto Kraków oraz Nowohuckie Centrum Kultury.

4 czerwca (wtorek), g. 20.00, Scena NCK
„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” – koncert
bilety  60/50 zł

Zespół SMÜGY wita się ze słuchaczami debiutanckim singlem „Hey”

Swoją twórczość określają jako „świat, w którym się wzruszysz, uśmiechniesz, zapłaczesz, wytrzepiesz cukier spomiędzy palców i popijesz to cytrynówką”. Grupa SMÜGY, gdyż to o niej mowa, wita się ze słuchaczami debiutanckim singlem zatytułowanym „Hey”. Piosenka ukazała się w Internecie 24 kwietnia br.

SMÜGY, czyli Gosia i Hubert, to świeżo opieczony duet tworzący pełną i otulającą atmosferę, ogromne brzmieniowe przestrzenie umieszczane w ramach nowoczesnej elektroniki oraz klimatyczne, czasem ironiczne teksty. Pierwszy występ muzyków odbył się na scenie toruńskiego klubu Od Nowa w ramach przeglądu kapel KATAR 2019. Odebrali tam nagrodę za drugie miejsce, a przyznało ją jury zasilane między innymi przez Jacka Bryndala i Tymona Tymańskiego. Po opublikowaniu utworu „Hey” przymierzają się do koncertów oraz teledysków.


Osobno mają kilkuletnie doświadczenie sceniczne, przekładające się na wyluzowany klimat panujący podczas koncertów. Gosia razem z zespołem Blackberry Hill występowała chociażby w BalconyTv i Sofar Warszawa, a także w klubach. Hubert razem z formacją Killedbycar prezentował się w Radiu Czwórka, Radiu Trójkamuzo.fm oraz na koncertach w Polsce i za granicą. Teraz połączyli siły. Co z tego wynikło? Sprawdźcie sami!

zajrzyj po więcej: