poniedziałek, 6 maja 2019

„Bursztynowe Drzewo” w Nowohuckim Centrum Kultury

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich, poruszy zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł, odwołując się zarówno do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również do współistniejących z nimi od zawsze mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

W jak wyjątkową podróż zabierze widzów tym razem Agnieszka Glińska? Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny wprost świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię. Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain, przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów – mówi Agnieszka Glińska.

scenariusz, reżyseria, choreografia – Agnieszka Glińska 
teksty – Jan Słowiński
muzyka – Stanisław Słowiński 
śpiew – Joanna Słowińska 
śpiew, recytacje – Karol Śmiałek
współpraca przy choreografii – Gabor Halász, Anna Karabela
współpraca przy scenografii – Joanna Łaksa
wizualizacje i animacja – Szymon Kamykowski, Piotr Słodkowicz
charakteryzacja, bodypainting – Joanna Łaksa, Joanna Cieśla, Karolina Sobońska, Kinga Wójtowicz, Eliza Łoboda, Ewa Hojka, Monika Gigier, Natalia Wija, Weronika Tyrpa , Olga Pidgorna, Agnieszka Glińska
tancerze – Agata Kamykowska, Marta Mietelska-Topór, Piotr Słodkowicz, Katarzyna Kleszcz, Joanna Czarnecka, Katarzyna Walendowska-Gosek, Anna Turzańska, Stanisław Iwanicki, Joanna Juraszek, Agata Jóźwik, Rafał Matusiak, Karolina Gudz, Szymon Walawender, Jadwiga Krowiak, Maria Jasiczek, Ivanna Chaikovska, Mateusz Miela, Anna Karabela, Gabor Halász, Kaja Będkowska-Klar 
producent spektaklu  Nowohuckie Centrum Kultury

muzycy:
Stanisław Słowiński – skrzypce, elektronika, sample
Marta Wajdzik – saksofony, flet
Franciszek Raczkowski – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas, gitara basowa
Adam Stępniowski – perkusja
Krzysztof Katana – skrzypce
Agata Front – skrzypce
Aleksander Frankiewicz – altówka
Mikołaj Pęcherski – wiolonczela 

W sprzedaży płyta z muzyką do spektaklu. Album można nabyć w kasie NCK w cenie 30 zł.

„Bursztynowe Drzewo”  Art Color Ballet
10 i 11 maja (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK
bilety – 85/80 zł

zajrzyj po więcej:

Nowohuckie Centrum Kultury na Facebooku

fot. Agnieszka Glińska

[RELACJA] XVII Szydłowieckie Zygmunty z zespołem VIDEO, Szymonem Wydrą & Carpe Diem oraz grupą MuS

Długi weekend majowy stanowi niejednokrotnie świetną okazję, by posłuchać na żywo doskonałej muzyki. Stało się tak między innymi w Szydłowcu, gdzie w dniach 2-3 maja br. odbyło się kolejna edycja wydarzenia pod nazwą Szydłowieckie Zygmunty. W ramach siedemnastej już odsłony imprezy zaprezentowali się tacy wykonawcy, jak grupa MuS, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz zespół VIDEO.

Części oficjalna rozpoczęła się około godziny 18.30, kiedy na scenę wkroczyli członkowie formacji MuS. Energetyczny występ skutecznie rozgrzał publiczność i przygotował na kolejne emocje. Entuzjazm widzów świadczył o niemałej sympatii, jaką cieszy się twórczość muzyków z Zamościa. Co jednak o szydłowieckich odbiorcach sądzą sami wykonawcy? Przekonajcie się, czytając wywiad, którego udzielili mi tuż po swoim występie! Wystarczy kliknąć tutaj

Następnym punktem programu był koncert Szymona Wydry & Carpe Diem. Nie mogło zabraknąć największych hitów, usłyszeliśmy zatem między innymi „Jak ja jej to powiem”, „Pozwól mi lepszym być” i „Teraz wiem”

Natomiast po godzinie 21 estradą zawładnął zespół VIDEO z Wojtkiem Łuszczykiewiczem na czele. „Szminki r󿔄Środa czwartek”„Alay”, „Papieros”, „Ktoś nowy”, „Fantastyczny lot”, „Wszystko jedno”, „Bella”... Hity zaserwowane nam w Szydłowcu przez ten niezwykle lubiany i popularny band można by wymieniać znacznie dłużej. Jednakże punkt kulminacyjny nastąpił niewątpliwie w momencie, gdy do wspólnego wykonania piosenki „Idę na plażę” muzycy zaprosili na scenę kilka bardziej lub mniej przypadkowych osób. Prawdziwa gratka dla zgromadzonych tu fanów VIDEO!

Po każdym koncercie przychodził czas dla miłośników danego artysty. Wtedy to każdy chętny mógł zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z ulubionym wykonawcą. 

W piątek, 3 maja, zaprezentowali się podopieczni pracowni muzycznej Piano i laureaci „Sceny Zamek Dla Każdego”, miały też miejsce trzy recitale: Ewy Bilskiej, Anny Bębenek i formacji Zuza Gadowska Band. Nie zabrakło również pozostałych muzycznych punktów bogatego programu.

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

zajrzyj po więcej:

VIDEO na Facebooku
Szymon Wydra & Carpe Diem na Facebooku
MuS na Facebooku

[RELACJA + DUŻO ZDJĘĆ] „Majówka ze Sławomirem” z zespołem The Postman, grupą Boys i królem Rock Polo!

W maju niczym w raju? Tak, w raju muzycznym! Przekonaliśmy się o tym między innymi w Żyrardowie, gdzie w miniony weekend, tj. 3 i 4 maja br., odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Majówka ze Sławomirem”. Na scenie zaprezentowali się tacy wykonawcy, jak zespół The Postman, grupa Boys oraz, oczywiście, gwiazda imprezy, czyli król Rock Polo! Nie zabrakło ponadto konkursów, wesołego miasteczka i pozostałych rozrywek towarzyszących.

Dwudniowa „Majówka ze Sławomirem” została zainicjowana w piątek, 3 maja, o godzinie 15. Wystąpili dla nas: formacja Comparsa, Pe_Rock_Studio, Dynamite Dance Studio i Studio Piosenki Centrum Kultury. O godzinie 17 .50 rozpoczęła się zaś część oficjalna. Zespół The Postman wykonał najważniejsze utwory składające się na dorobek The Beatles, na przykład „She loves You”, „Love me do”, „Help!” czy „All my Loving”. Zaraz po Polskich Beatlesach estradą zawładnęła grupa BoysMarcinem Millerem na czele. „Oczy szafirowe” i „Szalona” to jedynie wybrane pozycje z setlisty przygotowanej na koncert w Żyrardowie

Natomiast punktualnie o godzinie 20.50 rozległo się tajemnicze, energetyczne intro i na scenę wkroczyli oni  Sławomir i Kajra! Mimo aury iście zimowej artyści rozgrzali publiczność wszystkimi swoimi przebojami. „Megiera”, „Ni mom hektara”, „Aneta”, „Nic się nie stało”, „Ty mała znów zarosłaś” czy najnowsza piosenka zatytułowana „Weekendowy Korsarz”... To tylko niektóre z propozycji, które zabrzmiały specjalnie dla żyrardowskich widzów i słuchaczy. Muzycy zaplanowali również niespodzianki repertuarowe w postaci coverów oraz wiązanki hitów dla najmłodszych fanów tłumnie przybyłych na koncert. Rewelacyjne dźwięki pokochane przez całą Polskę i fantastyczny kontakt z publicznością sprawiły, iż fani wokalisty z pewnością na długo zapamiętają ten wieczór. Zwłaszcza że tuż po występie można było zdobyć autograf swoich ulubieńców i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie, a także nabyć związane ze Sławomirem gadżety. Chociaż miłośników tej przebojowej pary chętnych na spotkanie z idolami było naprawdę mnóstwo, Sławomir i Kajra poświęcili chwilę każdemu z nich. Nikt zatem nie wrócił do domu nieusatysfakcjonowany!

W sobotę, 4 maja, na „Majówce ze Sławomirem” pojawili się też: Espaniola Latin ShowWiskitki, Teren C, Francis Tuan i Don Vasyl. Emocje okazały się równie wielkie!

fot. Paulina Kalinowskafot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska


Dodaj napisfot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch
fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


fot. Katarzyna Wiercioch


zajrzyj po więcej:

Jan Stosur wyrusza w trasę koncertową „Nadzieja Tour”

Rozpoczął się maj, a wraz z nim seria imprez plenerowych z udziałem różnych wykonawców. W trasę koncertową wyrusza również Jan Stosur, który zaprezentuje się w ramach tournée pod nazwą „Nadzieja Tour”. Młodego wokalistę możecie zobaczyć już w najbliższą sobotę, tj. 11 maja br. 

Fani Jana Stosura usłyszą utwory z debiutanckiej płyty muzyka, zatytułowanej „Nadzieja”. Sprawdźcie, gdzie zabrzmią dźwięki pochodzące z tego albumu!

„Nadzieja Tour”:

11 maja 2019 / Nowy Sącz / Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University
1 czerwca 2019 / Wielopole / Szubryt
9 czerwca 2019 / Nowy Sącz / Festyn św. Małgorzaty
28 czerwca 2019 / Łososina Dolna / Centrum Kultury i Promocji 
5 lipca 2019 / Limanowa / karczma „Matras”
19 lipca 2019 / Brzezna / Dwór w Brzeznej
2 sierpnia 2019 / Gorlice / restauracja „Pod Kogutkiem”
zajrzyj po więcej:

Jan Stosur na Facebooku