czwartek, 25 kwietnia 2019

Wielka majówka w Nowohuckim Centrum Kultury

W niedzielę kończącą majowy długi weekend zapraszamy na koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar. Trzy dni później kolejny koncert, czyli Jaques Brel kameralnie. Ostatnia propozycja to multimedialny spektakl muzyczno-baletowy w wykonaniu Art Color Ballet. Do zobaczenia w maju w Nowohuckim Centrum Kultury!

5 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
bilety – 60/50 zł
Majowy koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar… Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą między innymi: Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki z zespołem, Tomek Wachnowski i Adam Ziemianin.
Wojtek Bellon – zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę.
Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 roku.
prowadzenie: Zbigniew Grzyb


8 maja (środa), g. 19.00, sala kameralna 203
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Jaques Brel
Dorota Wasilewska i Jan Jakub Należyty
zaprasza Basia Stępniak-Wilk
bilety – 20/15 zł
Jacques Brel (ur. 8.04.1929, zm. 9.10.1978) – belgijski bard, autor i kompozytor piosenek, aktor. Dziś trudno wyobrazić sobie piosenkę francuską bez jego utworów, które znajdziemy na kilkunastu autorskich płytach Brela. Polskie wersje to przede wszystkim znakomite tłumaczenia Wojciecha Młynarskiego, a także Jerzego Menela i Jana Jakuba Należytego.
Dorota Wasilewska – wokalistka, pianistka, kompozytorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia przy ulicy Bednarskiej w Warszawie w klasie interpretacji piosenki. 

10 i 11 maja (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK
BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet
bilety – 85/80 zł
Po sukcesie „Kryptonimu 27” i „Preludium słowiańskiego” Agnieszka Glińska i Art Color Ballet wracają na Scenę NCK z nowym projektem. Spektakl to nieoczywista podróż przez dzieje. Widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych.  Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł; odwołuje się do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również do współistniejących z nimi od zawsze mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie. W jak wyjątkową podróż zabierze widzów tym razem Agnieszka Glińska? Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet, z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w niewyobrażalny wprost świat wielowymiarowej
sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.


Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię. Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain; przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów  mówi Agnieszka Glińska.

scenariusz, reżyseria, choreografia: Agnieszka Glińska
teksty: Jan Słowiński
muzyka: Stanisław Słowiński
śpiew: Joanna Słowińska
śpiew, recytacje Karol Śmiałek
Nowohuckie Centrum Kultury: producent spektaklu


fot. Adam Gryczyński

zajrzyj po więcej:

Madlen z teledyskiem do przeboju na lato zatytułowanego „Tafla”

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, na co dzień mieszkająca w Niemczech, gdzie z powodzeniem koncertuje i nagrywa kolejne utwory. Madlen, gdyż to o niej mowa, opublikowała właśnie klip do dynamicznego, popowego utworu zatytułowanego „Tafla”. Inspiracją do powstania singla były osobiste doświadczenia piosenkarki. 

Każdy z nas ma taki moment w życiu, gdy staje pod ścianą i nie wie, co dalej – mówi Madlen. – Zadajemy sobie pytania, czy to, co robimy, ma sens. Czy czujemy się szczęśliwi w naszej pracy, w życiu osobistym. Warto raz na jakiś czas zrobić sobie takie podsumowanie, bilans na plus i minus, zakończyć pewien etap, w którym nie czujemy się sobą. Dla mnie to, co robię obecnie – tworzenie muzyki, koncertowanie – to świadomy wybór drogi i wiem, że w końcu mam swój czas. Otaczam się cudownymi ludźmi wspierającymi mnie w realizacji moich planów. Na tafli nowych szans… nie będę się już bać… :)

Utwór skomponowała Madlen wraz z Michałem Kacprzakiem. Oboje odpowiadają też za warstwę tekstową piosenki. Owo nagranie stanowi zapowiedź albumu Madlen, który ukaże się jeszcze w tym roku.Madlen pochodzi z Polski, mieszka na stałe w Niemczech. Urodziła się w Zielonej Górze w 1987 roku. Przebywa obecnie w niewielkim niemieckim miasteczku Straelen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śpiewa od dziecka, uczyła się gry na gitarze akustycznej i elektrycznej, ale, jak sama podkreśla, jest wokalistką samoukiem. Mimo tego ma bardzo mocny i charakterystyczny głos. Została laureatką Grand Prix w konkursie „The Voice of Polonia”  organizowanego w Brukseli w 2016 roku, gdzie w jury zasiadał sam Marek Piekarczyk z TSA. Zdobyła pierwsze miejsce w Pierwszym Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 roku. To również gwiazda  Pierwszego Polskiego Festiwalu w Holandii w 2018 roku.  Na swoim koncie ma album pod tytułem „Święta w nas” z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się jej debiutancki singiel „Na raz”

zajrzyj po więcej:


Koncertowy Finał Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Kto wystąpi w sercu Podkarpacia?

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja niezwykłego wydarzenia, jakim są Juwenalia Rzeszowskie! W sercu Podkarpacia wystąpi plejada gwiazd i z pewnością każdy fan dobrej muzyki znajdzie tu coś dla siebie. Zaprezentują się bowiem tacy wykonawcy, jak Sławomir, Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Daria Zawiałow, Happysad, Nocny Kochanek, Piękni i młodzi, Baciary, Otsochodzi, After Party czy O.S.T.R.

Wielki Koncertowy Finał Rzeszowskich Juwenaliów 2019 to trzy dni rewelacyjnej zabawy, która rozpocznie się 9 maja tradycyjnym otwarciem na Rzeszowskim Rynku i barwnym korowodem do Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej! Czekać tam będą na Was liczne koncerty, wielkie grillowanie oraz wiele innych atrakcji. 

Sprawdźcie, kto wystąpi w poszczególnych dniach!

czwartek / 11 maja 2019: Otsochodzi, Nocny Kochanek, Piękni i młodzi, Mrzonki, Fever, Mikrokosmos 
piątek / 10 maja 2019: Daria Zawiałow, Lady Pank, Happysad, Kali, After Party, Grupa Made
sobota / 11 maja 2019: Sławomir, Krzysztof Cugowski, O.S.T.R., Baciary, Paluch, Otava Yo

Finał zostanie poprzedzony Juwenaliowym Mixem Wydarzeń, zainicjowanym 1 kwietnia. W bogatym programie znalazły się między innymi: Gala Finałowa VI Studenckiego Konkursu Piosenki „Kill me with the MUSIC” (9 kwietnia), Taneczny Kalejdoskop (11 kwietnia) i New Technology Day (16 kwietnia).

Studenci i uczniowie za okazaniem ważnej legitymacji oraz pracownicy uczelni organizującej Juwenalia za okazaniem legitymacji pracowniczej mają wstęp wolny. Pozostali uczestnicy muszą zakupić bilet, który w dniu imprezy będzie można nabyć przed wejściami.

Warianty cenowe biletów:

▪️ bilet jednorazowego wstępu – 25 złotych
▪️ karnet trzydniowy II pula (w okresie od 16 do 30 kwietnia) – 50 złotych.

Miejsca przedsprzedaży w Rzeszowie:

▪️ Lord Jack, ul. Rynek 3
▪️ Pewex Pub, ul. Rynek 18
▪️ Piwa Świata, ul. Joselewicza 6
▪️ Anomalia Pub, ul. Joselewicza 6
▪️ Selectshop Millennium Hall poziom 2, Al. Kopisto 1
▪️ Selectshop Galeria Rzeszów poziom -1, Al. Piłsudskiego 44
▪️ Biuro Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, DS. Promień pok. 23 ul. Akademicka 1.

Na Juwenalia zaprasza tradycyjnie Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Szczegółowe informacje pozyskacie pod adresem www.rzeszowskiejuwenalia.pl.