poniedziałek, 8 kwietnia 2019

35. PAKA. Drugi raz w NCK, czyli Nowohuckim Centrum Kabaretu

Jubileuszowa, 35. PAKA, to cztery dni kabaretowych spotkań, zmagań i koncertów, które będą miały miejsce od 11 do 14 kwietnia na deskach Sceny NCK.

Po raz drugi w gościnne progi Nowohuckiego Centrum Kultury zawita najważniejszy w Polsce przegląd tego, co najśmieszniejsze. Przez cztery dni na scenie i w innych przestrzeniach Centrum pojawiać się będą najbardziej znani i lubiani kabareciarze: Joanna Kołaczkowska, Ewa Błachnio, Agnieszka Litwin, Władysław Sikora, Dariusz Kamys, Tomasz Jachimek, Robert Korólczyk, Przemysław Żejmo… Spektakle, konkurs, improwizacje, stand-up i kabaretowe pojedynki. Śmiech przemieszany z emocjami i zabawa podsycana zaskoczeniem. PAKA 2019 to spotkanie najlepszych polskich kabaretów z najlepszą w Polsce publicznością. A taki zjazd z całą pewnością obfitować będzie w niespodziewane zdarzenia i nieprzewidziane programem niespodzianki. Warto zanurzyć się w ten jakże inny, wesoły, bezpretensjonalny świat. Zapraszamy do NCK!

PROGRAM:

11 kwietnia (czwartek), g. 20.00, Scena NCK
CZEKAJĄC NA MIŁOŚĆ  premiera
Pierwsze z wydarzeń tegorocznej, 35. PAKI: projekcja filmu „Czekając na miłość”Absolutnie światowa premiera, dla której zostanie wybudowane specjalne kino. Nie zabraknie też premierowych  niezwykłości! Za scenariusz odpowiada Władysław Sikora, za reżyserię zaś Tomek ŁupakSwojego talentu na planie filmowym użyczyli między innymi: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dominika Najdek, Ewa Błachnio, Agnieszka Litwin, Magda Mikołajczyk, Beata Małecka, Władysław Sikora, Dariusz Kamys, Waldemar Sierański, Aleksander Wróblewicz, Wojciech Leśniowski, Sławomir Kaczmarek, Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo.
bilety  35 zł


12 kwietnia (piątek), g. 18.00, Scena NCK
FINAŁ KONKURSU GŁÓWNEGO  dzień pierwszy
Stałym elementem programowym Przeglądu Kabaretów PAKA jest Konkurs Główny. Wyjątkowe dwa wieczory z finalistami tegorocznej PAKI! Zaprezentuje się wyłonione podczas Eliminacji osiem podmiotów artystycznych o bardzo szerokim spektrum środków rozbawiających bez problemu doprowadzających do łez radości. A bawić publiczność zabawią: Kabaret Czołówka Piekła, Damian Kubik, Kabaret A JAK!, Kabaret D.N.OWystępy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa Założyciela PAKI.
prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec
bilety  30 zł

12 kwietnia (piątek), g. 21.00, Scena NCK
PAKOWSKIE IMPROWIZACJE
Szaleństwo, śmiech i pełna improwizacja – dosłownie! Na scenie rządzić będzie po raz kolejny krakowska Grupa AD HOC, tym razem łącząc siły z wrocławskim składem Narwani z Kontekstu. Wspólnie wyczarują sytuacje jedyne, niepowtarzalne i w całości inspirowane Waszymi sugestiami! A wyjątkowymi gośćmi tego szalonego wieczoru będą równie niepowtarzalni Joanna Kołaczkowska i Wojciech Tremiszewski.
oprawa muzyczna: Improband
bilety  65 zł


13 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
FINAŁ KONKURSU GŁÓWNEGO  dzień drugi
Tym razem wystąpią: Grupa Po Omacku, Klub Szyderców Bis, Arkadiusz „Pan” Pawłowski, Kwiatkowski I BankWystępy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka WujasaZałożyciela PAKI.
prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec
bilety  30 zł


13 kwietnia (sobota), g.20.00, Scena NCK
PAKOWSKIE POJEDYNKI
Starcie, jakiego jeszcze nie było! W tym roku w pojedynkach kabaretowych PAKI staną naprzeciw siebie kabareciarze i stand-uperzy. W serii potyczek przygotowanych specjalnie na tę okazję, zmierzą się: Drużyna Stand-upu w składzie Grzegorz Dolniak, Bartosz GajdaDrużyna Kabaretu w składzie Kabaret Czesuaf, Kabaret FiFa-RaFaKto wygra, jak zwykle – zadecyduje publiczność!
prowadzenie pojedynków: Tomasz Jachimek
bilety  30 zł


13 kwietnia (sobota), g.21.30, Scena NCK
WIECZÓR STAND-UP
Nowością na tegorocznym Przeglądzie jest Wieczór Stand-upuZnacie ich z twórczości kabaretowej, ale być może nie widzieliście ich jeszcze w odsłonie stand-upowej? A już na pewno nie widzieliście ich w takim składzie! Przed Wami piątka wyjątkowych komików, w pierwszym pakowskim wieczorze stand-up: Ewa Błachnio, Grzegorz Dolniak, Bartosz Gajda, Tomasz Jachimek, Łukasz KaczmarczykProgram dla widzów dorosłych.
bilety  65 zł


14 kwietnia (niedziela), g.20.30, Scena NCK
GALA FINAŁOWA & WRĘCZENIE ZŁOTYCH SUCHARÓW 2019
Tradycją Przeglądu Kabaretów PAKA jest uroczysta Gala, kończąca cały Festiwal. W tym roku, po raz pierwszy, poza prezentacjami finalistów i zaproszonych gości przyznamy pakowskie stauetki – Złote Suchary 2019Wystąpią między innymi: Finaliści 35. PAKI, Kabaret Koń Polski, Para Numer Dwa, Kabaret CZESUAF.
prowadzenie gali: Ewa Błachnio i Robert Korólczyk
bilety  75 zł

zajrzyj po więcej: