piątek, 29 marca 2019

Wiosenny repertuar Sceny Nowohuckiego Centrum Kultury

Na dwa kolejne miesiące roku repertuar Sceny NCK został przygotowany tak, by był jak zwykle różnorodny i by każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. I tak, miłośników dobrej rozrywki zapraszamy na komediowy spektakl  „SPA czyli salon ponętnych alternatyw” i czterodniowe święto kabaretu  PAKA 2019. „Koncert dla Wojtka Bellona” z pewnością zgromadzi wielbicieli poetyckich pejzaży malowanych dźwiękiem i słowem, a „Bursztynowe drzewo” zachwyci współczesnym baletem wymalowanym we wszystkie kolory świata. Równie barwnie zapowiada się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. A to oczywiście nie wszystko… Zapraszamy do NCK!

6 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
SPA, czyli SALON PONĘTNYCH ALTERNATYW – spektakl komediowy
Nie każdy kierownik hotelu ma okazję gościć tajemniczego PREZESA, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy być albo nie być rzeczonego hotelu. Taka szansa trafia się Hubertowi, kierownikowi hotelu w Zakopanem. Splot niefortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, iż najwyższy rangą dostojnik trafia do pokoju, gdzie nic nie wygląda tak, jak powinno. Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę PREZESA przykuwa coś zupełnie innego.
reżyseria: Emilian Kamiński
obsada: Paulina Holtz, Anna Powierza, Milena Staszuk ,  Jacek Rozenek, Piotr Ligienza, Rafał
Szałajko, Piotr Skarga
bilety – 90 zł

9 kwietnia (wtorek), g. 18.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS, CZESŁAW MOZIL, ZUZANNA JABŁOŃSKA I ORKIESTRA WIENIAWA – „Gwiazdy dla Autyzmu”  wiosenny koncert charytatywny 
Wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią w różnych odsłonach artyści: Artur Andrus, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska. Towarzyszyć im będzie chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość.
wystąpią: Artur Andrus z zespołem, Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska, Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka
prowadzenie: Adam Grzanka
bilety – 100 zł

11 kwietnia (czwartek), g. 20.00, Scena NCK
35. PAKA – „Czekając na miłość” PREMIERA
Światowa premiera filmu w specjalnie wybudowanym kinie, z premierowymi niezwykłościami!
obsada: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dominika Najdek, Ewa Błachnio, Agnieszka Litwin, Magda Mikołajczyk, Beata Małecka, Władysław Sikora, Dariusz Kamys, Waldemar Sierański, Aleksander Wróblewicz, Wojciech Leśniowski, Sławomir Kaczmarek, Wojciech Kamiński, Przemysław Żejmo
scenariusz: Władysław Sikora
reżyseria: Tomek Łupak
bilety  35 zł

12 kwietnia (piątek), g. 18.00 , Scena NCK
35. PAKA – Finał Konkursu Głównego  dzień pierwszy: Kabaret Czołówka Piekła, Damian Kubik, Kabaret A JAK!, Kabaret D.N.O
Występy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa – założyciela PAKI.
prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec
bilety – 30 zł

12 kwietnia (piątek), g. 21.00, Scena NCK
35. PAKA – Pakowskie improwizacje
Na scenie rządzić będzie krakowska Grupa AD HOC, tym razem łącząc siły z wrocławskim składem Narwani z Kontekstu. Wyjątkowymi gośćmi tego szalonego wieczoru będą: Joanna Kołaczkowska i Wojciech Tremiszewski.
oprawa muzyczna: Improband
bilety  65 zł

13 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
35. PAKA – Finał Konkursu Głównego  dzień drugi
Grupa Po Omacku, Klub Szyderców Bis, Arkadiusz „Pan” Pawłowski, Kwiatkowski I Bank,
Występy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa – założyciela PAKI.
prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec
bilety – 30 zł

13 kwietnia (sobota), g. 20.00, Scena NCK
35. PAKA – Pakowskie pojedynki
Naprzeciw siebie staną kabareciarze i stand-uperzy.
Drużyna Stand-upu: Grzegorz Dolniak, Bartosz Gajda
Drużyna Kabaretu: Kabaret Czesuaf, Kabaret FiFa-RaFa
prowadzenie: Tomasz Jachimek
bilety  30 zł

13 kwietnia (sobota), g. 21.30, Scena NCK
35. PAKA – Wieczór Stand-up
W pierwszym pakowskim wieczorze stand-up wystąpią: Ewa Błachnio, Grzegorz Dolniak, Bartosz Gajda, Tomasz Jachimek, Łukasz Kaczmarczyk.
bilety  65 zł

14 kwietnia (niedziela), g.20.30, Scena NCK
35. PAKA – Gala Finałowa &Wręczenie Złotych Sucharów 2019
Tradycją Przeglądu Kabaretów PAKA jest uroczysta Gala kończąca Festiwal.
W tym roku po raz pierwszy poza prezentacjami finalistów i zaproszonych gości przyznane
zostaną pakowskie statuetki – Złote Suchary 2019!
wystąpią między innymi: Finaliści 35. PAKI, Kabaret Koń Polski, Para Numer Dwa, Kabaret
CZESUAF
prowadzenie: Ewa Błachnio i Robert Korólczyk
bilety  75 zł

5 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
Majowy koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar… Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą między innymi Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki z zespołem, Tomek Wachnowski i Adam Ziemianin. 
prowadzenie: Zbigniew Grzyb
bilety – 60/50 zł

10 i 11 maja (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK
BURSZTYNOWE DRZEWO  Art Color Ballet
Po sukcesie „Kryptonimu 27” i „Preludium słowiańskiego” Agnieszka Glińska i Art Color Ballet wracają na Scenę NCK z nowym projektem. To opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. 
scenariusz, reżyseria, choreografia: Agnieszka Glińska
Jan Słowiński: teksty
Stanisław Słowiński: muzyka
Joanna Słowińska:  śpiew
Karol Śmiałek: śpiew, recytacje 
bilety – 85/80 zł

12 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
„CUD” – spektakl komediowy Teatru Capitol z Warszawy
Niesamowita noc w Andaluzji! Komiczna zabawa w zgadywankę kto jest kim z pewnością rozbawi publiczność do łez. Ale i dla widzów szykuje się niespodzianka. Ich również czeka przemiana. Polska widownia przeobrazi się w hiszpańską.
obsada: Jacek Lenartowicz/Bogdan Kalus, Hanna Śleszyńska/Beata Olga Kowalska, Adam Fidusiewicz/Maciej Radel/Michał Malinowski, Władysław Grzywna/Sylwester Maciejewski,
Laura Brzeska/ Magdalena Wróbel
bilety – 90 zł

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
RAZ DWA TRZY – „Młynarski”
Album, który powstał we współpracy z Wojciechem Młynarskim zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku Pop. Dla upamiętnienia Mistrza Wojciech,a jak i z okazji jubileuszu nagrania płyty, Zespół planuje przypomnieć publiczności piosenki Wojciecha Młynarskiego w trakcie wyjątkowego cyklu koncertów. Raz Dwa Trzy to zespół od lat udowadniający, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu.
bilety  80 zł

19 maja (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” – „A to Polska właśnie”
Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz z układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Kaczyce”, „Karlik”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek”, „Piekła baba chleb” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: „Kołomajek”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka”, „Oberka”, „Szota Madziara”, „Tańca chustkowego”, „Tańców górali podhalańskich” i „Trojaka”. Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska.
bilety – 70/60 zł

zajrzyj po więcej:

[PREMIERA] #Rozmówka z... Ewą Szlachcic | odcinek 52 |

Zapraszamy do obejrzenia 51 odcinka cyklu wywiadów ,,#Rozmówka z...”, w którym Tomasz Ochota rozmawia z artystami na tematy czysto muzyczne.
__________________________
Tym razem gościem najnowszego odcinka jest Ewa Szlachcic, która opowiedziała o swojej najnowszej płycie - „DNA”.
______________________________
______________________________


gość: Ewa SzlachcicFacebook : 
Instagram :
______________________________

prowadzący: Tomasz OchotaFacebook:
https://www.facebook.com/tomaszochotarozmowka/
Instagram:
https://www.instagram.com/tomaszochota/
Snapchat:
https://www.snapchat.com/add/tomaszochota
______________________________
fot. Baz Toth