poniedziałek, 11 marca 2019

Podróżnicza rozgrzewka przed nowym sezonem! Zaprasza NCK

Zapraszamy na prawdziwie podróżniczą rozgrzewkę przed nowym sezonem. W ostatni weekend marca w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczyna się Navigator Festival. W programie wieczór filmowy, warsztaty, spotkania z podróżnikami, kino sferyczne, koncert…

Prelekcje, spotkania, pokazy filmowe i warsztaty, podróże małe i duże, dla większych i mniejszych, czyli… nadchodzi Navigator Festival 2019! Navigator Festival jest wydarzeniem gromadzącym ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia. To wielobarwna – multimedialna podróż inspirowana osobistymi doświadczeniami podróżników, dla których przekraczanie granic geograficznych, mentalnych i kulturowych stanowi ciągłe wyzwanie. Festiwal dedykujemy zarówno doświadczonym globtroterom, jak i wszystkim osobom zainteresowanym tematyką podróżniczą i chcącym rozpocząć swoją przygodę ze światem. Program tegorocznej edycji został wzbogacony o warsztaty dla najmłodszych, tym samym stając się wydarzeniem dla całych rodzin. Navigator to również niepowtarzalna atmosfera współtworzona przez widzów i zaproszonych gości. W roku bieżącym zobaczymy między innymi Piotra Pustelnika, Mateusza Waligórę i Dorotę Sumińską. Festiwal to także wymiana doświadczeń globtroterów i nieprzewidziane spotkania, w klimacie sprzyjającym rodzeniu się nowych projektów i planów eksploracji najodleglejszych zakątków naszej planety.

Podróżniczy wieczór filmowy

W piątek, w ramach współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, zaprezentowane zostaną trzy filmy: „Dreamland” (dokument o Macieju Berbece), „Mira” (najlepszy film o sportach górskich Konkursu Filmowego 2018) oraz „Pod ciężarem wolności” (opowieść o najstarszym pokoleniu tragarzy pracujących w Tatrach Wysokich). W górską tematykę wprowadzi zgromadzonych Magdalena Miziak.

Pustelnik, Waligóra, Sumińska oraz… Kapitał i Admirał

Festiwalową sobotę popularnonaukową prelekcją rozpocznie Dorota Sumińska. „O życiu po Koronie” – porozmawiamy z Piotrem Pustelnikiem, a Mateusz Waligóra zda relację z pierwszego samotnego przejścia Pustyni Gobi. Mikrofon przejmą także pozytywnie zakręceni Kapitan i Admirał – organizatorzy wyprawy na Pik Dybowskiego. A na zakończenie koncert – afrykańskie dźwięki w wykonaniu zespołu Moribaya oraz energetyczne warsztaty bębniarskie.

Mały NAVIGATOR

Podczas Festivalu nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych! To właśnie dla nich
wyjątkowa propozycja: kreatywna podróż dookoła świata. Co godzinę, od 11.00 do 17.00,
odbywać się będą kolejne warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i
autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami. Start o 11.00 w… Ameryce Północnej.
Dzieciom i młodzieży dedykowana jest także nietypowa forma kina. Od godziny 11.00 będą odbywać
się bowiem projekcje w namiocie sferycznym przed budynkiem NCK. Wśród propozycji znajdują się „Polaris. Tajemnica nocy polarnej”, „Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” czy „Kaluokahina – zaczarowana rafa”.

bilety

piątek:
wieczór filmowy – 15 zł

sobota:
spotkania z podróżnikami i koncert – 40 zł / cały dzień
warsztaty bębniarskie – 10 zł
Mały NAVIGATOR – 10 zł / warsztat
kino sferyczne – 10 zł / film

NAVIGATOR FESTIVAL 2019
Nowohuckie Centrum Kultury, 29-30 marca 2019 r.
https://navigatorfestival.pl/

zajrzyj po więcej:

[PREMIERA] #Rozmówka z... Natalią Moskal | odcinek 51 |

Zapraszamy do obejrzenia 51 odcinka cyklu wywiadów ,,#Rozmówka z...”, w którym Tomasz Ochota rozmawia z artystami na tematy czysto muzyczne.
__________________________
Tym razem gościem najnowszego odcinka jest Natalia Moskal, która niedawno wydała album poświęcony Kazimierze Iłłakowiczównej - „Iłłakowiczówna. Bunt Młodości”. 
____________________________________________________________

gość: Natalia Moskal


Facebook : 
Instagram :
______________________________

prowadzący: Tomasz OchotaFacebook:
https://www.facebook.com/tomaszochotarozmowka/
Instagram:
https://www.instagram.com/tomaszochota/
Snapchat:
https://www.snapchat.com/add/tomaszochota
______________________________

[WYWIAD] Fancy: „Czynienie ludzi szczęśliwymi jest moim przeznaczeniem”

W miniony piątek, tj. 8 marca br., w hali przy ulicy Sportowej 1 w Oławie odbył się wyjątkowy koncert uświetniający Dzień Kobiet. Wystąpił tu bowiem wokalista będący legendą muzyki disco - Fancy! Z tej okazji udało mi się porozmawiać z artystą i zapytać między innymi o wrażenia związane z kolejnym spotkaniem z polskimi miłośnikami oraz o przemyślenia dotyczące hitu „Flames of Love”. Wokalista zdradził ponadto swoje plany na najbliższe miesiące. Jesteście ciekawi? Zapraszam do lektury!

Fancy w Oławie
fot. Paulina Kalinowska


Jak się teraz czujesz?* Po kolejnej wizycie w Polsce?

Występ w Polsce zawsze stanowi dla mnie przyjemność. Lubię wszystkich polskich fanów. Potrafią śpiewać niektóre spośród moich piosenek, znają teksty. To wspaniałe i napełniające mnie dumą.

Czy jest jakaś rzecz, którą cenisz sobie w naszym kraju najbardziej? Może atmosfera, pierogi albo coś zupełnie innego?

Lubię niektóre polskie potrawy. Atmosfera na koncertach, za kulisami i w hotelach każdorazowo jest bardzo miła.

A co możesz powiedzieć mi o Twoich polskich fanach? 

Fani w Polsce są naprawdę uroczy. Lubię tu występować i sądzę, że ulubionym śpiewanym przez mnie przebojem jest tutaj „Flames of Love”.

W dorobku artystycznym masz mnóstwo, mnóstwo hitów. Z którego jesteś najbardziej dumny?

„Flames of Love”. Ta piosenka ma dobry rytm i melodię oraz mocny, odnoszący się do każdego z nas przekaz zawarty w tekście.

Jesteś autorem singla ponadczasowego. Moim zdaniem „Flames of Love” jest jednym z największych hitów wszech czasów. Ale czy Ty wciąż lubisz wykonywać ten utwór? Wiesz, po trzydziestu latach bez końca „Flames of Love”** :).

Po tych latach wykonywania na scenie moich piosenek dochodzę do następujących wniosków.
Nie śpiewam swoich piosenek dla siebie. Wszystkie swoje utwory śpiewam dla publiczności! A publiczność jest ważna i na każdym koncercie inna. Czynienie ludzi szczęśliwymi jest moim przeznaczeniem.

Czy masz teraz jakieś marzenie? Związane z muzyką lub nie. Coś, czego mogłabym Ci życzyć.

Chcę przygotować w roku 2019 mój nowy album oraz kompilację. I mam też nadzieję, że wielu fanów sięgnie po moją książkę, dostępną na Amazonie w czterech językach.
Płomienie miłości dla Was! Fancy.

I niech tak właśnie się stanie. Serdecznie dziękuję za rozmowę i poświęcony mi czas!

Książkę „Life of Fancy” możecie nabyć na stronie Amazon.com. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Pozycja zawiera tekst przetłumaczony na język niemiecki, angielski, hiszpański i rosyjski. Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika tego niezwykłego artysty! 


* oryginalnie „How do You Feel Right Now”, co stanowi tytuł jednej z piosenek Fancy'ego
** oryginalnie „over and over again flames of love”, co stanowi fragment tekstu utworu „Flames of Love”

[RELACJA] Dzień Kobiet w płomieniach miłości, czyli Fancy wystąpił w Oławie!

Powszechnie wiadomo, iż Dzień Kobiet uznaje się za wyjątkowe święto, niejednokrotnie uświetniane równie fantastyczną muzyką. Przekonały się o tym między innymi mieszkanki Oławy, ponieważ w miniony piątek, czyli właśnie 8 marca br., wystąpił dla nich artysta nietuzinkowy. Gwiazda muzyki disco - Fancy!

Wybija godzina 17.30. Do hali przy ulicy Sportowej 1 w Oławie zaczynają napływać tłumy. Widzimy  tu osoby w wieku przeróżnym, bo taka jest w istocie muzyka wokalisty, który za zaraz wkroczy na scenę: uniwersalna i dosłownie dla każdego. Czynnik scalający zgromadzoną publiczność stanowi zaś fakt, że tysiąc - tak, tysiąc! - przybyłych fanów to... kobiety! Wszak obchodzimy dziś święto pań. Czas dzielący nad od koncertu mija niesamowicie szybko. O godzinie 18 światła na sali przygasają, a efekty świetlne wydobywają z półmroku jedynie scenę, na razie pustą, choć ów stan nie potrwa długo. W głośnikach rozlega się budujące napięcie intro, a na estradzie pojawiają się tancerki. Jeszcze moment, jeszcze chwila i naszym oczom ukazuje się on - muzyk będący ikoną lat 80., lecz nieustannie podbijający serca kolejnych miłośników tej niezwykłej barwy głosu zaklętej w porywające w rytmy italo disco. Fancy wita się z widownią... i rozpoczyna się show!

fot. Paulina Kalinowska

Na liście utworów przygotowanych na ten wieczór nie mogło zabraknąć największych hitów. Zabrzmiały zatem takie single, jak „Slice me Nice”„Chinese Eyes”„Bolero” czy „Lady of Ice”. W trakcie występu okazało się, iż nasz zagraniczny gość to nie tylko znakomity piosenkarz, ale i świetny, obdarzony poczuciem humoru konferansjer natychmiast nawiązujący kontakt ze słuchaczami. Piosenki zostały bowiem poprzedzone barwnymi opowieściami odnoszącymi się do okoliczności powstawania poszczególnych kompozycji i zdobywania przez nie popularności. 

Punktem kulminacyjnym stało się, oczywiście, wykonanie evergreenu „Flames of Love”. Wśród setek odbiorców nie znalazł się chyba nikt, kto nie znałby tekstu tego niezaprzeczalnego fenomenu audialnego. Wzbudziło to tak wielki entuzjazm, że wokalista zaprezentował ów utwór kilkukrotnie, także w ramach bisu. 

Warto wspomnieć o przedstawionej wiązance coverów: „Go West” (oryginalnie Village People), „Always on My Mind” (oryginalnie Brenda Lee) i „Your Disco Needs You” (oryginalnie Kylie Minogue). Wokalista zaśpiewał ponadto „Can't Help Falling in Love” Elvisa Presleya. Nie uczynił tego jednak na scenie... a tuż przy barierkach, podając rękę zachwyconym fanom!

Krótko po koncercie można było zdobyć autograf i pamiątkowe zdjęcia z artystą, co dodatkowo poświadczyło o urzekającej otwartości i serdeczności Fancy'ego. Szczególne podziękowania należą się Prezydentowi Oławy Panu Tomaszowi Frischmannowi oraz organizatorom, którzy zadbali o odpowiednią atmosferę i sprawili, że owo wydarzenie z pewnością zapisze się w pamięci uczestników serią obrazów i dźwięków przywołujących najlepsze wspomnienia. 

prezydent Oławy Tomasz Frischmann i dyrektor OCKF Dariusz Witkowskifot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska