czwartek, 7 marca 2019

Daria Zawiałow wyrusza w trasę koncertową Helsinki Tour

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku, otwiera kolejny etap w swojej muzycznej karierze. 8 marca br. ukazuje się jej nowa płyta zatytułowana „Helsinki”, singiel „Szarówka” radzi sobie świetnie w stacjach radiowych i w Internecie, a Daria  wyrusza w trasę koncertową po Polsce.

Jej debiutancka płyta „A Kysz!” pojawiła się w marcu 2017 roku i szybko pokryła się złotem. Od tamtej pory Daria zagrała mnóstwo koncertów, kradnąc serca coraz to większej rzeszy słuchaczy czekających na nowy materiał. Ten moment właśnie nastał. Wydawnictwo „Helsinki” ukaże już jutro, czyli 8 marca. Tuż za premierą startuje trasa koncertowa, podczas której fani będą mogli usłyszeć premierowe utwory.

„Helsinki” to tytuł mojego nowego albumu, który właśnie ujrzał światło dzienne! Materiał na płytę stworzyłam razem z moim przyjacielem i producentem Michałem Kushem – mówi Daria Zawiałow. – Nie spodziewajcie się jednak powtórki z „A Kysz!”. Muzyczne poszukiwania, fascynacje nowymi dźwiękami i rozwój zaprowadziły nas w miejsca, w których jeszcze razem nie byliśmy. Pobawiliśmy się trochę elektroniką, ale nie zawładnęła nami całkowicie – za bardzo kochamy organiczne brzmienia i mocne gitarowe riffy! Jest dojrzalej, będzie jeszcze bardziej eklektycznie, ale na pewno po naszemu! Płyta ukaże się 8 marca 2019 roku. W ślad za nią wyruszę w trasę koncertową, jestem przekonana, że efekt tych naszych poszukiwań bardzo pozytywnie zaskoczy wszystkich, którzy zechcą się z nami spotkać na trasie i przyjąć od nas całą masę muzycznej energii! – dodaje wokalistka.

Bilety na koncerty dostępne są na stronie www.landpage.co/dariazawialowhelsinki.

Helsinki Tour:
15.03 – Toruń  – Od Nowa
17.03 – Zielona Góra  – Kawon
21.03 – Lublin – Klub 30
22.03 – Kraków – Studio
23.03 – Rzeszów – Pod Palmą
24.03 – Bielsko-Biała – Miasto
29.03 – Olsztyn – CEiIK
30.03 – Gdańsk – Stary Maneż
31.03 – Łódź – Wytwórnia
04.04 – Katowice – Rialto (nowy termin)
05.04 – Katowice – Rialto (wyprzedany)
06.04 – Warszawa – Stodoła
07.04 – Białystok – Zmiana klimatu
11.04 – Szczecin – Peron 5
12.04 – Kielce – Bohomass
13.04 – Wrocław – Zaklęte Rewiry
26.04 – Poznań – Enea Spring Break

zajrzyj po więcej:


Bacteryazz zaprasza na Tarantino Unplugged

Zespół Bacteryazz przygotował specjalny program koncertowy Tarantino Unplugged, podczas którego prezentuje utwory wykorzystane w kultowych filmach autorstwa legendarnego Quentina Tarantino, czyli: Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill, Death Proof, Inglourious Basterds, Django oraz The Hateful Eight.

Niektóre z utworów zyskały nowe, zaskakujące aranżacje. Jest to akustyczno-rockowy koncert pełen świetnej muzyki pojawiającej się w twórczości słynnego reżysera. Na potrzeby tego wydarzenia formacja Bacteryazz zaprosiła do współpracy dodatkowych muzyków. Dla fanów twórczości Quentina obecność obowiązkowa!
Zespół Bacteryazz wystąpi w składzie: Michalina (wokal), Agnieszka (saksofon), Marian (wokal), rodzyn (gitara), Michał (klawisze), Henryk (bas) i Darek (perkusja).

najbliższe koncerty:
29.03.19 - Koszalin - Radio Koszalin
30.03.19 - Kołobrzeg - Regionalne Centrum Kultury
05.04.19 - Gostyń - GOK Hutnik

zajrzyj po więcej:


Brudne Gary z premierą singla... „Brudne Gary”

W Internecie ukazał się właśnie debiutancki singiel grupy Brudne Gary. Utwór o tej samej nazwie, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, ujrzał światło dzienne 4 marca br.

Członkowie formacji Brudne Gary pomysły na teksty czerpią z życia codziennego, a ich pierwszy singiel, „Brudne Gary”, cieszy się bardzo dobrym odbiorem i dużym zainteresowaniem wśród widzów na YouTube oraz... pracowników gastronomii.Zespół Brudne Gary tworzą znakomici muzycy z Krakowa: Piotr Bolanowski (piano), Mateusz Szczypka (gitara), Krzysztof Ropicki (bas) i Józef Rusinowski (gary). Postarali się, by piosenka nabrała odpowiedniego pazura, a w klipie fantastycznie wcielili się w role pracowników kuchni. W tym projekcie za wokal oraz teksty odpowiada Azzja, którą mogliście już zobaczyć w programach telewizyjnych, takich jak „Must Be the Music” czy „The Voice of Poland”.

Brudne Gary mają w zanadrzu jeszcze kilka intrygujących numerów, między innymi nagranie o tytule „spodnie”. Jesteście ciekawi? Doskonale się składa, bowiem na pewno poruszymy ten temat na łamach naszego portalu, dlatego bądźcie czujni!

zajrzyj po więcej: