środa, 6 marca 2019

Kapral Zajączek z premierą teledysku do singla „Supersam”

Debiutancki album zespołu Kapral Zajączek to najbliższa premiera płytowa Jimmy Jazz Records. Płyta o tytule „Bal, którego nie było” pojawi się w katalogu wytwórni razem z pierwszymi oznakami wiosny. Co więcej, na kanale Jimmy Jazz TV na YouTube ukazał się właśnie teledysk do singla „Supersam” zapowiadającego ów krążek.

Muzyka formacji to rock'n'roll nawiązujący w równej mierze do bigbitowych źródeł polskiej muzyki lat 60., jak i do alternatywnego brytyjskiego rocka lat 80. spod znaku HousemartinsKapral Zajączek to ciepłe, wakacyjne noce i muzyka niosąca się z dancingów na rozświetlonym statku. Proza życia syderycznie ubrana w chwytliwe melodie, zadziorne granie i ducha młodości - mówią członkowie grupy.

Za muzykę i tekst utworu „Supersam” odpowiada Łukasz Karaskiewicz, współautorem tekstu jest również Łukasz Rosiński. Teledysk został zrealizowany przez Mania Studio.Zespół występuje w składzie: Łukasz Karaskiewicz (wokal, gitara), Sebastian Lipiński (gitara), Marcin Kiciński (bas) i Bartek Ochman (bębny).

zajrzyj po więcej:


SOFII z Women For Hire prezentuje solowy materiał

SOFII, czyli wokalistka, którą możecie kojarzyć ze składu Women For Hire, zaprezentowała właśnie autorski materiał. 4 stycznia i 4 lutego br. ukazały się jej dwa utwory: „Kocham ten stan” i „Tak mocno”. Wrocławska wokalistka i autorka tekstów, znana dotychczas z formacji Women For Hire, ukazuje swą solową odsłonę, przestawiając singiel „Kocham ten stan”, otwierający cykl publikacji utworów z nadchodzącego minialbumu zatytułowanego „SOFII Solo EP”. Teksty znajdujące się na płycie napisano w języku polskim, a stworzono je na bazie doświadczeń, przemyśleń i obserwacji, zamykających i jednocześnie otwierających pewien etap w życiu piosenkarki. Słowa klucze to stan euforii, wolność umysłu i tworzenia, pasja. relacje damsko-męskie, miłość, poszukiwanie szczęścia i spełnienia. W swojej twórczości SOFII inspiruje się przede wszystkim r&b z lat 90. i z pierwszej dekady XXI wieku oraz współczesnymi brzmieniami.zajrzyj po więcej:fot. Mateusz MalartRobert Janowski wystąpi w Nowohuckim Centrum Centrum Kultury

Już w najbliższą niedzielę, tj. 10 marca br., w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert „Najpiękniejsze Melodie” Roberta Janowskiego. Wokalista odwiedzi, by promować album o takim samym tytule.

Wyjątkowy koncert Roberta Janowskiego, promujący jego najnowszą, bardzo nastrojową płytę „Najpiękniejsze Melodie”. Utwory, utrzymane w czarującym klimacie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, zostały zaaranżowane przez wybitnego kompozytora Tomasza Filipczaka. W ramach występu usłyszymy takie przeboje, jak „Zakochani są wśród nas”, „Małe mieszkanko na Mariensztacie” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Oprócz Roberta Janowskiego na scenie wystąpi 12-osobowy band w składzie: Tomasz Filipczak (fortepian), Mirosław Wiśniewski (kontrabas/bas), Przemysław Kuczyński (perkusja), Przemysław Świerk (gitara), Piotr Ziarkiewicz (trąbka), Mariusz Mielczarek (saksofon), Wiesław Wysocki (saksofon), Andrzej Rękas (puzon), Paulina Mastyło-Fałkiewicz (skrzypce I), Anna Szalińska-Zaziębło (Skrzypce II), Sylwia Mróz-Celuch (altówka) i Dorota Woźniak-Mocarska (wiolonczela).

Po koncercie będzie można kupić płytę „Najpiękniejsze Melodie” a także uzyskać autograf od artysty. Początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 18.  Bilety dostępne są w cenie 90 i 80 złotych.

zajrzyj po więcej:

NCK na Facebooku

Robert Janowski na Facebooku