wtorek, 5 marca 2019

Duet Pola Chobot & Adam Baran z premierą singla „Strach”

W Internecie ukazał się właśnie pierwszy singiel duetu Pola Chobot & Adam Baran zapowiadający debiutancką płytę grupy

Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do do tego gatunku, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. Wydany w 2017 roku album EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę. Wydawnictwo ukaże się w maju 2019 roku.

Tytułowy singiel „Brudno” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, wskakując jednocześnie do propozycji Listy Przebojów Trójki. Jesienią 2017 roku muzycy wystąpili na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi: prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka), Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu. Zdobyli ponadto Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues”. W maju 2018 roku, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych, duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium. Wiosną 2019 roku ukaże się debiutanckie wydawnictwo formacji.zajrzyj po więcej:


Spinache z premierą singla „W mieście”

Niecałe dwa lata po premierze wydawnictwa „Reality” Spinache publikuje singiel, którym zapowiada nowy album. Może okazać się, że owo nagranie zaskoczy niejednego fana!

Od zawsze pisałem piosenki, różniące się trochę od moich oficjalnie publikowanych rzeczy. Ostatnie lata były wyjątkowo owocne. „W mieście” jest najświeższym z utworów nagrywanych na nowy album. Lubię co jakiś czas się redefiniować, poszerzać perspektywę - wyznaje muzyk.

Za klip odpowiedzialna jest ekipa The New Black. Singiel „W mieście” przywołuje wspomnienia, wzbudza tęsknotę za wiosną, latem, klimatem festiwalowym, podróżami, spędzaniem czasu z przyjaciółmi.  


zajrzyj po więcej: