poniedziałek, 4 marca 2019

Marek Bałata i koncert „Niemen/Wspomnienie” w NCK

6 marca br. o godzinie 19 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert „Niemen/Wspomnienie”przygotowany przez Marka Bałatę. Usłyszymy jazzowe aranżacje utworów nieśmiertelnego klasyka polskiej piosenki.

Wystąpią: Tadeusz Leśniak (instrumenty klawiszowe), Sebastian Bernatowicz (instrumenty klawiszowe, fortepian), Józef Michalik (kontrabas), Mirosław Sitkowski (perkusja), Dorota Błaszczyńska (I skrzypce), Weronika Błaszczyńska (II skrzypce), Wiktoria Chorobik (altówka) i  Dominik Frankiewicz (wiolonczela). Koncert poprowadzi Paweł Brodowski, czyli basista legendarnego zespołu Akwarele i redaktor pisma „Jazz Forum”. Za produkcję muzyczną odpowiada sam Marek Bałata. Bilety dostępne są w cenie 40 i 30 złotych.


Marek Bałata to artysta grafik i wokalista jazzowy. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie otrzymał Dyplom w Pracowni profesora Mieczysława Wejmana w 1980 roku. Uprawia głównie rysunek w technice mieszanej, tworząc poprzez gęstą ekspresyjną kreskę, wielowarstwową rastrową materię z zatopionym w niej przedmiotem. Laureat konkursów „Zimowa Wystawa Rysunku Kraków ‘81” i „Najlepsza Grafika Miesiąca Kraków ‘81”. Wystawiał malarstwo i rysunek w galeriach i ośrodkach kultury we Francji, Niemczech i w Polsce, często oprawiając wernisaże w widowiska multimedialne pod nazwą ŚPIEWOBRAZY, zawierające własny koncert wokalny, rysowanie i autorską projekcję video.

zajrzyj po więcej:

fot. Łukasz Gągulski

[RELACJA] Sławomir wystąpił w klubie Energy 2000 w Przytkowicach

Na ten dzień mieszkańcy Przytkowic i okolic czekali z niecierpliwością. Ostatki w klubie Energy 2000 odbyły się bowiem przy dźwiękach Rock Polo zaserwowanych przez samego Sławomira!  Twórca hitu „Miłość w Zakopanem” odwiedził Małopolskę w minioną sobotę, tj. 2 marca br. 

Sławomir to muzyk wszechstronnie uzdolniony, o czym świetnie wiedzą miłośnicy i stali bywalcy występów tego artysty. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor, a także... konferansjer! Nie zabrakło zatem barwnych opowieści stanowiących zapowiedzi kolejnych pozycji z koncertowej setlisty. Wielkie emocje wzbudziła ponadto informacja, że za chwilę ze sceny popłyną dźwięki zupełnie nowych utworów. Jak muzyk powiedział, tak zrobił i oto usłyszeliśmy dwie premierowe piosenki: „Weselny pyton” i „Weekendowy korsarz”. Żywiołowa reakcja publiczności udowodniła, że pójdą one w ślady takich przebojów, jak „Megiera”, ƒ„Aneta” czy „Ni mom hektara”, a więc osiągną niebywały sukces w postaci milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Sławomirowi towarzyszyli, oczywiście, członkowie zespołu Trzymamy się Zapały oraz piękna Magdalena Kajra Kajrowicz. Setki zgromadzonych w klubie widzów dały ponieść się pozytywnej, wypełniającej serca energii będącej jednym ze znaków rozpoznawczych króla tego wyjątkowego gatunku. Świetna muzyka i doskonały kontakt z uczestnikami wydarzenia sprawiły, iż owacjom nie było końca. Stwierdzenie równocześnie banalne i trafne, gdyż koncert zwieńczyły aż dwa bisy! Gdy wybrzmiały ostatnie nuty, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, które mogli zdobyć fani przybyli z całej Polski: ze Śląska, Dolnego Śląska i województwa świętokrzyskiego. Takie zainteresowanie najlepiej świadczy o tym, że Sławomir cieszy się niesłabnącą sympatią przedstawicieli wszelkich regionów. Jeżeli jeszcze nie porwało Was tornado Rock Polo, bądźcie pewni, iż wkrótce to nastąpi! 

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska