środa, 27 lutego 2019

AVE z premierą teledysku do singla „Pan Nikt”

Niespełna miesiąc temu, a dokładnie 8 lutego br., w Internecie ukazał klip do nowego singla zespołu AVE. Tym razem poznaliśmy obraz do utworu zatytułowanego „Pan Nikt”.

Na przełomie wiosny i lata 2019 światło dzienne ujrzy druga autorska płyta grupy AVE. Piosenka „Pan Nikt” to jeden z dwunastu numerów, które ukażą się na owym krążku. Teledysk został zrealizowany przez Krzysztofa Kosińskiego na podstawie pomysłu wszystkich członków formacji. Efekt? Sprawdźcie sami!


AVE istnieje od pierwszych dni 2015 roku. Para się alternatywnymi brzmieniami okraszonymi tekstami z przekazem. Debiut fonograficzny muzyków ukazał się we wrześniu 2016 roku, by od razu podbić serca słuchaczy i gusta krytyków w całej Polsce. 

zajrzyj po więcej:„Once a Fool”, czyli nowy klip Paranoid Mind


„Ascendence” to tytuł płyty zespołu Paranoid Mind. Formacja zaprezentowała właśnie klip promujący wydawnictwo. Teledysk zrealizowano do utworu „Once a Fool”.

Teledysk, jak i utwór, mocno różni się od „Weakness”, naszego pierwszego klipu. „Once a Fool” opowiada o naszych demonach – lękach, złych wspomnieniach, decyzjach, których żałujemy – i próbie radzenia sobie z nimi. Chcieliśmy, by teledysk to odzwierciedlał. Jest mrocznie i niepokojąco. Mateusz, główny bohater, świetnie zagrał i przestrzenie też nadały klimat całości. Udało nam się wejść do starej fabryki czekolady. Nie liczymy na to, że po obejrzeniu będzie euforia radosnych uczuć. „Ciemna strona mocy” jest z nami na co dzień i chyba każdy z nas kiedyś był głupcem… – zdradzają członkowie grupy.Zespół Paranoid Mind został założony w 2015 roku. Muzyka, jaką tworzy, to połączenie ostrego, mocno rytmicznego grania z nietypowymi harmoniami i charyzmatycznym wokalem. W 2018 roku formacja wydała debiutancki album zatytułowany „Ascendence”.

zajrzyj po więcej:


Gwiazdy jazzu na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury

„All about jazz” to projekt muzyczny Wiesława Wilczkiewicza, którym artysta podsumowuje pięć dekad doświadczenia scenicznego. Prezentując swój dorobek kompozytora, aranżera i muzyka studyjnego, opowiada historię rozwoju polskiej sceny jazz-rockowej.

Wystąpią: Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Krzesimir Dębski, Suzanne Lorge, Kasia MiernikProwadzenie: Krzysztof Janicki.

Moje życie to jazz i big beat, muzyka zawsze była moją pasją, którą dzieliłem się z kilkoma
pokoleniami Polaków. Tym koncertem chcę przypomnieć różnorodną drogę polskiej muzyki rozrywkowej i głos naszego pokolenia, a także przeboje, które nam towarzyszyły. W ten sposób chce tez podziękować artystom i publiczności za wiele lat zaufania i szacunku, jakim obdarzali mnie i współpracujące ze mną talenty estrady  Wiesław Wilczkiewicz.

Wiesław Wilczkiewicz to muzyk i kompozytor urodzony w Krakowie. Współzałożyciel grupy jazz-rockowej Dżamble. Występował z „Piwnicą pod Baranami”, Ewą DemarczykMichałem Burano, komponował do tekstów Wiesława Dymnego, współpracował z Jackiem Federowiczem i Jerzym Gruzą przy realizacji programów telewizyjnych. Brał udział w sesjach studyjnych takich artystów, jak Alex Band, VOX, Wojciech Gąssowski, Majka JeżowskaMaanam, Zbigniew Wodecki, Dżamble czy Andrzej Zaucha. Prezentował się w największych salach koncertowych na świecie. Od 1986 roku mieszka w Nowym Jorku.

Koncert „All about jazz” odbędzie się 9 marca br., o godzinie 18, na scenie NCK w Krakowie, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Bilety dostępne są w cenie 70 złotych. 

zajrzyj po więcej: