wtorek, 19 lutego 2019

Tacher debiutuje w Kayaxie utworem „Love pod prąd”

fot. Durda Tylen
Tacher, a właściwie Maciej Tacher tworzący pod takim właśnie pseudonimem, zaprezentował utwór „Love pod prąd” będący debiutanckim singlem w wytwórni Kayax. 

Tacher dał się poznać jako wokalista, lecz również jako kompozytor, aranżer i tekściarz autorskiego materiału. W swoich utworach snuje oniryczne, metaforyczne i jednocześnie ironicznie opowieści, bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Punktem wyjścia jest dla niego niebanalna piosenka, nie do końca poważna, nie zawsze śmieszna. Muzycznie oscyluje między alt popem a folk rockiem, wykorzystując czasem motywy jazzowe. Koncertuje sam, akompaniując sobie na gitarze i używając loopera. Dotychczas współdzielił scenę z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem na 20-lecie toruńskiego Dworu Artusa, niedawno supportował ponadto Smolika/Keva Foxa w warszawskim Palladium.

Pierwszy singiel Tachera wydany przez wytwórnię Kayax w ramach inicjatywy My Name Is New to piosenka „Love pod prąd”, czyli niespiesznie bujający akustyczny pop z rozwijającym się w jazzową improwizację lejtmotywem granym na klarnecie. To słodko-gorzkie, trochę oldskulowe science-fiction o miłości idącej w poprzek społecznych norm, traktujące o wzajemnym uczuciu między człowiekiem a sztuczną inteligencją, gdzie SI nie jest już tylko systemem operacyjnym, jak w filmie „Her” z Phoenixem i głosem Johanson, ale posiada całkiem pokaźny hardware.Najnowsza propozycja Tachera, łącząca akustyczne brzmienie gitar i wiolonczeli z brzmieniem syntezatorów, nazywa się „Hedonizm”. W sieci natknąć się można na więcej piosenek artysty, między innymi na teledysk do jazzującego „Wegetarianina”, w którym Tacher przez blisko pięć minut je marchewkę w lesie, czy swego rodzaju country-żart zatytułowany „To nie mój kot”. Na uwagę zasługują też videosesje dla BalconyTV i Uwolnij Muzykę.zajrzyj po więcej:

fot. Durda Tylen

„Miłość”, czyli muzyczna niespodzianka Oleny

„Miłość” to drugi singiel zapowiadający debiutancki album Oleny, polskiej wokalistki, kompozytorki i skrzypaczki.

Nagranie „Miłość” opublikowane zostało 14 lutego br. jako walentynkowa niespodzianka dla fanów. Klip stanowi kontynuację historii zapoczątkowanej w teledysku „Sen”, o czym dowiadujemy się pod koniec utworu. Zdjęcia zrealizowano w sali balowej należącej żyrardowskiej, zabytkowej Resursy. Piosenka różni się od dotychczasowych przejawów twórczości Oleny między innymi aranżacją. Jest ukłonem w stronę bardziej akustycznych i ciepłych brzmień minionych lat. Słychać tu wpływ różnych gatunków muzycznych. Za tekst i muzykę odpowiada sama wokalistka.

Wszystko, co tworzę, muzyka i teksty, są opisem emocji, które przeżywam, moich przemyśleń. Chcę, by to, co komponuję, było autentyczne i uniwersalne. W „Miłości” pokazuję intensywne, silne emocje, kontrast i konflikt wewnętrzny. Desperację człowieka, któremu zależy na drugiej osobie, ale nie chce dawać wszystkiego, chce kochać, ale nie całkowicie poświęcając siebie - wyjaśnia Olena.Premiera albumu planowana jest na 2019 rok.


zajrzyj po więcej:

Jan Stosur z zapowiedzią singla „Zabierz mnie”

Rok 2018 był bardzo udany dla pochodzącego z Nowego Sącza wokalisty i kompozytora, Jana Stosura. Oprócz licznych koncertów muzyk wydał swój pierwszy studyjny album zatytułowany „Nadzieja”. Debiutancką płytę promowały utwory „Ile jesteś wart”, „Liczy się każdy dzień” i „To co najlepsze”. Wydawać by się mogło, że w najbliższym czasie Jan Stosur ogłosi tytuł kolejnego singla pochodzącego z „Nadziei”... jednak tak się nie stanie! Piosenkarz zdradził bowiem szczegóły dotyczące zupełnie nowego nagrania, zatytułowanego „Zabierz mnie”. 

„Zabierz mnie” to  premierowy singiel będący efektem kolaboracji z producentem Wojciechem Buczarskim działającym pod pseudonimem Buczar. Po nawiązaniu owej współpracy Jan Stosur zmienił też kierunek, w jakim podąża jego twórczość. Najnowszy utwór jest dynamiczny, taneczny, utrzymany w stylistyce EDM Pop. Za tekst odpowiada tu Michał Kozłowski

Duet Jan Stosur & Buczar przewiduje premierę piosenki na koniec marca br. Wraz z numerem do sieci trafi teledysk. Na Instagramie Buczara można już usłyszeć krótką zapowiedź „Zabierz mnie”


zajrzyj po więcej: