wtorek, 22 stycznia 2019

Twórczość pełna Dobroci, czyli Hey J z zapowiedzią singla „A było na tak”

Zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od premiery czwartego singla Justyny Dobroć działającej pod pseudonimem Hey J. Utwór „A było na tak”, gdyż to o nim mowa, ukaże się 5 lutego br. i będzie promował debiutancką płytę piosenkarki zatytułowaną „Puzzle”. Album ujrzy światło dzienne 1 marca 2019.



Hey J to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów parająca się połączeniem popu, alternatywy i elektroniki. Współpracuje z wytwórnią MyMusic. Jest finalistką Festiwalu Scyzoryki 2018. Zadebiutowała singlem „Poskładaj mnie”, bardzo dobrze przyjętym przez publiczność. Działa na scenie od 2016 roku, a jej utwory można usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych w całym kraju, tych lokalnych i ogólnopolskich. Niebanalne teksty, wartościowa muzyka i mocny głos przyczyniły się do porównań z takimi wokalistkami, jak Anja Ortodox czy Izabela Trojanowska. Ukończyła I St. Szkoły Muzycznej w klasie klarnetu, była również wieloletnią klarnecistką w Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie. Od dziesięciu lat mieszka w Warszawie i prężnie rozwija swój talent wokalny. Należy do chóru gospel Black Heels.

Muzyka ma sprawiać ludziom radość - mówi Hey J. - Moją misją jest sprawianie ludziom szczęścia, chcę, by ludzie zarówno cieszyli się przy mojej muzyce, jak i wzruszali. Dlatego też płyta „Puzzle” jest bardzo złożona. Znajduje się na niej miks muzyczny: trochę popu, trochę elektroniki, a nawet rocka. Każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. W końcu „Puzzle” to układanka, która tylko w całości ma sens.

zajrzyj po więcej:


„Schiza” Agnieszki Chylińskiej, czyli klip do drugiego singla z albumu „Pink Punk”

Po barwnej i kontrowersyjnej piosence „Mam zły dzień”, która ukazała się w dniu premiery najnowszej płyty Agnieszki Chylińskiej, czyli „Pink Punk”, pora na kolejną odsłonę pokrytego złotem albumu. Tym razem artystka postawiła na rockową balladę zatytułowaną „Schiza”, będącą opowieścią o utraconym dzieciństwie, przemijaniu i niespełnionych marzeniach. Klip do utworu ujrzał światło dzienne 21 stycznia br.

W teledysku występuje moje alter ego - Amelia. Wróżę jej wielką karierę aktorską - mówi Agnieszka Chylińska.

Teledysk do piosenki zrealizowała grupa AG Studio, odpowiedzialna za obraz do przeboju „Królowa Łez” z poprzedniego wydawnictwa wokalistki,, „Forever Child”.



trasa Pink Punk Tour zima/wiosna 2019:


15.02.2019 / Katowice / Spodek
1.03.2019 / Szczecin / Klub Peron 5
2.03.2019 / Konin / Hala Rondo
8.03.2019 / Opole / CWK
16.03.2019 / Toruń / CKK Jordanki
31.03.2019 / Lublin / Klub 30
6.04.2019 / Zielona Góra / Hala CRS







zajrzyj po więcej:


Grupa dollZ zagra we wrocławskim klubie Stara Piwnica

Już w najbliższą sobotę, tj. 26 stycznia tj., w klubie Stara Piwnica przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu wystąpi grupa dollZ. Jako support zagra wrocławski zespół Brumiszum.

Formacja Dollz powstała w 2011 roku. Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wzięła udział w talent show „X Factor” emitowanym przez telewizję TVN, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało jej się nie zauważyć. Niebawem dołączyli do niej pozostali muzycy. Pierwszym singlem, do którego powstał klip, zrealizowany zresztą na Warszawskiej Pradze, był „Every Street”. W roku 2012 zespół odwiedził Las Vegas. Tam też stworzono teledysk do nagrania „Tory”. W obrazie wystąpił gościnnie Adama „Nergal” Darski, lider grupy Behemoth. Pod koniec 2013 zespół nagrał utwór „Bile Bur Gorne”, pojawiający się w czołówce popularnego programu „Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenkę napisano w języku wymyślonym przez Paulinę. W teledysku towarzyszącym dźwiękom wykorzystano ujęcia z Ukrainy. 22 września 2014 ukazała się płyta EP pod tytułem „Taa…” (MJM Music PL) promowana przez singiel „Czy Ktokolwiek?”. W produkcji do tej piosenki Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła. W 2017 roku światło dzienne ujrzał album „Sz…Sz..Sz…”. Co ciekawe, pochodzący z niej utwór „Diament Mój” usłyszeć można w czołówce serialu „Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje bowiem od dotychczasowych kompozycji. Stanowi parodię zarówno muzyczną, jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenek o miłości. Krążek wzbudził spore zainteresowanie słuchaczy i mediów. W roku 2018 formacja powierzyła remiks nagrania „Nibyland” szwedzkiemu producentowi, Marcusowi Backmanowi. Grupa zaprezentowała się z tą propozycją na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w koncercie Debiuty, zbierając mnóstwo entuzjastycznych recenzji.

Najnowszy utwór dollZ ukazał się w grudniu 2018. Nosi tytuł „Przetrzyj oczy”.



Początek imprezy zaplanowano na godzinę 20. Bilety można nabyć w klubie Stara Piwnica. Ich cena w przedsprzedaży to 25 złotych, zaś w dniu koncertu za wejściówkę zapłacimy 30 złotych.

zajrzyj po więcej:


Propozycje na najkrótszy miesiąc roku w NCK

Koncerty, spektakle teatralne i komediowe, kabarety, spotkania oraz wystawa World Press Photo. To tylko niektóre propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury na najkrótszy miesiąc 2019 roku. Zapraszamy!

2 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Suchy lód
Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety  30 zł

3 lutego (niedziela), g. 19.00 , Scena NCK
KABARET POD WYRWIGROSZEM – program „Tra ta ta ta”
Czego można spodziewać się po najnowszym programie jednego z najbardziej popularnych polskich kabaretów? Wszystkiego. Z całą pewnością będzie szalone tempo, przebieranki i komedie omyłek, inteligentne skojarzenia i dowcipne aktualności, czyli gwarancja udanego wieczoru. Artyści grają dwieście spektakli rocznie w całym kraju, a dodatkowo zapraszani są do telewizyjnych i radiowych programów. Przed laty cała Polska śpiewała ich słynne przeboje: „Donald marzy”, „Jesteś spalona”, „Ona nie tańczy dla mnie”.
bilety  65 zł

7 lutego (czwartek), g. 18.00 Biała Galeria CENTRUM
WORLD PRESS PHOTO 2018 – wernisaż wystawy
Wystawa czynna od 8 do 28 lutego.
Wstęp na podstawie zaproszeń.

7 lutego (czwartek), g. 19.00, sala kameralna 203
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Tolek Muracki
W programie utwory Jaromira Nohavicy.
Zaprasza Basia Stępniak-Wilk.
bilety – 20/15 zł

8 lutego (piątek), g. 19.00 , Scena NCK
KAZIK & KWARTET PROFORMA – koncert
Na program koncertu składają się piosenki Taty oraz kilka utworów Kazika, rzadko bądź też nigdy niewykonywanych na żywo. Artyści przygotowali także niespodzianki dla publiczności: utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej. Kazik Staszewski to kultowa i legendarna postać polskiej sceny muzycznej, twórca i inicjator wielu projektów muzycznych. W 2012 roku został zaproszony do współpracy z Kwartetem ProForma, z którym nagrał kilkanaście piosenek. Z zamierzenia jednorazowe wydarzenie przerodziło się w regularne koncertowanie oraz wydanie dwóch płyt. Kwartet ProForma, jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a być może i na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz Stanisława Staszewskiego. 
Wystąpią: Kazik Staszewski, Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda i Marek Wawrzyniak.
bilety – 90 zł

Kazik & Kwartet ProForma

9 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Ogień
Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety  30 zł

9 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK
„DWIE PARY DO PARY” – Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy
Billy Van Zandt & Jane Milmore
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Do ich apartamentu hotelowego wkracza niespodziewanie inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów. Po krótkim impasie rozpoczyna się wojna o lokum I tak najpiękniejsze momenty na nowej drodze życia obydwu par zamieniają się w istne wariactwo.
Obsada: Marta Wierzbicka, Elżbieta Romanowska/Patricia Kazadi, Piotr Gawron-Jedlikowski, Lesław Żurek/Rafał Cieszyński, Hiroaki Murakami/Eryk Kulm Jr.
Reżyseria: Olaf Lubaszenko.
bilety – 90 zł

spektakl „Dwie pary do pary”

10 lutego (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
SŁAWEK UNIATOWSKI – „Metamorphosis”– koncert
Debiutancki album Sławka Uniatowskiego zawiera zbiór trzynastu autorskich kompozycji, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Krążek miał swoją oficjalną premierę 25 kwietnia 2018 r. Sławek Uniatowski to wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, najbardziej obiecujący baryton młodego pokolenia. Na swoim koncie ma kolaborację z takimi gwiazdami, jak Maryla Rodowicz („Będzie to, co musi być”), Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Kuba Badach. Uczestnik projektów „Poland Why Not”, „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z legendą”, „Koncerty w Trójce vol. 20 – Frank Sinatra 100-lecie urodzin”. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami, wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald.
bilety  80 zł

Sławek Uniatowski

11 lutego (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203
Klub przyjaciół psychologii
„O emocjach i stresie w naszym życiu – czy służą nam czy nie”
wykład Magdaleny Sękowskiej – psychologa i psychoterapeuty
bilety  2 zł

18-19 lutego, g. 9.00-14.00, sala kameralna 203
Krakowski Konkurs Recytatorski  eliminacje rejonowe
bilety  1 zł

11 lutego (poniedziałek), g.18.00, sala kameralna 203
Klub przyjaciół psychologii
„O emocjach i stresie w naszym życiu – czy służą nam czy nie”
wykład Magdaleny Sękowskiej – psychologa i psychoterapeuty
bilety  2 zł

12 lutego (wtorek ), g.19.00, Scena NCK
„BOSKA!” – Teatr Polonia – spektakl teatralny
Światowy hit teatralny!
Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins – bogatej ekscentryczce, która, nie mając słuchu ani głosu, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: „Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.
Występują: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega.
bilety  150 zł

spektakl „Boska!” – fot. Robert Jaworski

16 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Z czym kojarzy nam się zima?
Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety – 30 zł

23 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Mikrofalówka
Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety  30 zł
.

20 i 21 lutego (środa, czwartek), sala kameralna 203
Królowa Śniegu”– Teatrzyk Muzyczny Kamyczek
spektakl teatralny dla dzieci

23 lutego (sobota), g. 12.00, sala kameralna 203
Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Turystyki
MONGOLSKA JURTA
Na warsztatach dzieci będą mieć okazję:
* zbudować wspólnie mongolską jurtę i poznać panujące w niej zasady,
* dowiedzieć się, jak wygląda jak … i spróbować go wydoić!
* pooglądać i dotknąć mongolskie rekwizyty, na przykład kalendarz mongolski, mongolskie ubrania,
* poznać mongolskie krajobrazy i realia życia w kraju, gdzie mleka (jaka) jest więcej niż wody.
Zabieramy dzieci do dalekiej Mongolii. Zobaczą tamtejsze krajobrazy i przedmioty codziennego użytku. Będą miały okazję zobaczyć, jak jest zbudowana mongolska jurta, poznają panujące w niej zasady. Podopieczni dowiedzą się, jak wygląda życie w kraju, gdzie jest więcej mleka niż wody. Poznamy właściwości mleka jaka i dowiemy się, jakie produkty otrzymują z niego Mongołowie.
bilety – 15 zł

24 lutego (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ
Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione utwory XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty do wspólnego wykonania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym. Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór Polskiej Piosenki, czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym Znakiem Zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów: od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50., 60., 70., do końca XX wieku.
prowadzenie: Wojciech Dąbrowski
bilety – 2 zł

25 lutego (poniedziałek), g.18.00, sala kameralna 203
RELIGIA, FILOZOFIA, KULTURA
Jerozolima – miasto trzech religii
Święte miasto muzułmanów
Wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro.
W VII wieku na Półwyspie Arabskim narodziła się trzecia religia monoteistyczna – islam. Założycielem jej był Muhammat, na Zachodzie zwany Mahometem. W Koranie, Świętej Księdze islamu objawionej Mahometowi przez Boga za pośrednictwem Archanioła Gabriela, zawarta jest historia biblijna od czasów Abrahama. Zachodni badacze Koranu dopatrują się licznych zapożyczeń ze Starego i Nowego Testamentu, sami zaś arabscy znawcy Koranu mówią o bezpośrednim objawieniu. Jerozolima nie była tylko jednym z podbitych miast. Dla muzułmanów, zgodnie z Koranem, była kolebką ich religii. To tutaj, na górze Moria, Abraham złożył w ofierze swego syna Ismaela, który został ocalony przez Boga. Teraz Jerozolima, obok Mekki i Medyny, stała się świętym miastem dla muzułmanów.
bilety – 2 zł

27 lutego (środa), g. 10.00, sala C 03
KLUB SUPER MAMA
Bal Postaci z bajek dla najmłodszych.
Bal karnawałowy dla dzieci od 0-3 lat.
Zabawy z radosną dziecięcą muzyką i tańcami  będą prowadzić animatorzy w kolorowych kostiumach. Główną atrakcją dla dzieci będzie pokaz magicznych sztuczek. Mile widziane stroje postaci z bajek dla dzieci
bilety  1 zł

WYSTAWY NCK

WORLD PRESS PHOTO 2018
8-28 lutego, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż 7 lutego o g. 18.00

DANUTA WĘGIEL – Stopklatka obecności
31 stycznia – 28 lutego, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż 31 stycznia o g. 18.00

KOBIETA – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30

WŁADYSŁAW ROSPONDEK  fotograf z Pleszowa
10 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wernisaż 31 stycznia o g. 18.30

FANTAZJE KRAKOWSKIE RYSZARDA HOROWITZA
31 stycznia – 28 lutego, Czarna Galeria CENTRUM

ADAM GRYCZYŃSKI - „Okolice Nowej Huty”
wystawa fotografii prezentowana w ramach 70-lecia Nowej Huty
7 stycznia – 28 lutego, Złota Galeria CENTRUM

godziny otwarcia
Wszystkie wystawy otwarte dla zwiedzających od 8 do 28 lutego, od poniedziałku do
niedzieli w godzinach 10.00-20.00.

bilety
10/8 zł – bilet na wystawę WORLD PRESS PHOTO
pozostałe wystawy  wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
stała wystawa malarstwa
czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, w poniedziałek nieczynna
bilety – 10/8 zł

World Press Photo

A już w marcu...

1 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
MAGDA UMER I MUMIO – „Przybora na 102” – spektakl teatralno-muzyczny

3 marca (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
STANISŁAW SOYKA – koncert

5 marca (wtorek), g. 10.00, Scena NCK
O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI  Teatr Lalek Rabcio

7 marca (czwartek), g. 17.00, 20.00, Scena NCK
KABARET HRABI – „Wady i waszki” – nowy program

 9 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
ALL ABOUT JAZZ – Wiesław Wilczkiewicz – pół wieku na scenie

10 marca (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
ROBERT JANOWSKI - „Najpiękniejsze melodie”  koncert

16 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK
PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/ Wataha Drums/ Strojone

17 marca (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
WIND DANCER – spektakl tańca irlandzkiego Eriu & SheeBan

19 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH – Teatr Zagłębia z Sosnowca

30 marca (sobota)
Festiwal Podróżniczy NAVIGATOR


zajrzyj po więcej: