poniedziałek, 11 marca 2019

[RELACJA] Dzień Kobiet w płomieniach miłości, czyli Fancy wystąpił w Oławie!

Powszechnie wiadomo, iż Dzień Kobiet uznaje się za wyjątkowe święto, niejednokrotnie uświetniane równie fantastyczną muzyką. Przekonały się o tym między innymi mieszkanki Oławy, ponieważ w miniony piątek, czyli właśnie 8 marca br., wystąpił dla nich artysta nietuzinkowy. Gwiazda muzyki disco - Fancy!

Wybija godzina 17.30. Do hali przy ulicy Sportowej 1 w Oławie zaczynają napływać tłumy. Widzimy  tu osoby w wieku przeróżnym, bo taka jest w istocie muzyka wokalisty, który za zaraz wkroczy na scenę: uniwersalna i dosłownie dla każdego. Czynnik scalający zgromadzoną publiczność stanowi zaś fakt, że tysiąc - tak, tysiąc! - przybyłych fanów to... kobiety! Wszak obchodzimy dziś święto pań. Czas dzielący nad od koncertu mija niesamowicie szybko. O godzinie 18 światła na sali przygasają, a efekty świetlne wydobywają z półmroku jedynie scenę, na razie pustą, choć ów stan nie potrwa długo. W głośnikach rozlega się budujące napięcie intro, a na estradzie pojawiają się tancerki. Jeszcze moment, jeszcze chwila i naszym oczom ukazuje się on - muzyk będący ikoną lat 80., lecz nieustannie podbijający serca kolejnych miłośników tej niezwykłej barwy głosu zaklętej w porywające w rytmy italo disco. Fancy wita się z widownią... i rozpoczyna się show!

fot. Paulina Kalinowska

Na liście utworów przygotowanych na ten wieczór nie mogło zabraknąć największych hitów. Zabrzmiały zatem takie single, jak „Slice me Nice”„Chinese Eyes”„Bolero” czy „Lady of Ice”. W trakcie występu okazało się, iż nasz zagraniczny gość to nie tylko znakomity piosenkarz, ale i świetny, obdarzony poczuciem humoru konferansjer natychmiast nawiązujący kontakt ze słuchaczami. Piosenki zostały bowiem poprzedzone barwnymi opowieściami odnoszącymi się do okoliczności powstawania poszczególnych kompozycji i zdobywania przez nie popularności. 

Punktem kulminacyjnym stało się, oczywiście, wykonanie evergreenu „Flames of Love”. Wśród setek odbiorców nie znalazł się chyba nikt, kto nie znałby tekstu tego niezaprzeczalnego fenomenu audialnego. Wzbudziło to tak wielki entuzjazm, że wokalista zaprezentował ów utwór kilkukrotnie, także w ramach bisu. 

Warto wspomnieć o przedstawionej wiązance coverów: „Go West” (oryginalnie Village People), „Always on My Mind” (oryginalnie Brenda Lee) i „Your Disco Needs You” (oryginalnie Kylie Minogue). Wokalista zaśpiewał ponadto „Can't Help Falling in Love” Elvisa Presleya. Nie uczynił tego jednak na scenie... a tuż przy barierkach, podając rękę zachwyconym fanom!

Krótko po koncercie można było zdobyć autograf i pamiątkowe zdjęcia z artystą, co dodatkowo poświadczyło o urzekającej otwartości i serdeczności Fancy'ego. Szczególne podziękowania należą się Prezydentowi Oławy Panu Tomaszowi Frischmannowi oraz organizatorom, którzy zadbali o odpowiednią atmosferę i sprawili, że owo wydarzenie z pewnością zapisze się w pamięci uczestników serią obrazów i dźwięków przywołujących najlepsze wspomnienia. 

prezydent Oławy Tomasz Frischmann i dyrektor OCKF Dariusz Witkowskifot. Paulina Kalinowska


fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska
fot. Paulina Kalinowska


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza