czwartek, 13 grudnia 2018

Folya prezentuje nową płytę i teledysk do singla „Tylko Blask”

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy singiel zespołu Folya i towarzyszący owej piosence teledysk. Utwór „Tylko Blask”, gdyż o nim właśnie mowa, promuje świeżo opublikowany album formacji, zatytułowany „W Nieskończoność”.

Oficjalna premiera płyty i teledysku odbywała się w 7 i 8 grudnia br., kiedy to w Kielcach miały miejsce dwie imprezy związane z tym wydarzeniem. Pierwszego dnia grupa gościła w Chicago Organ Music Club, drugiego zaś w siedzibie Radia Kielce - Studio Gram. Ilustracje zamieszczone na okładce krążka wykonały dzieci z jednej z kieleckich szkół, biorące udział w konkursie. zajrzyj po więcej:


Mikołajkowy prezent od KOLOROFONII

Po trzech latach od wydania debiutanckiego albumu KOLOROFONIA powraca z nową płytą zatytułowaną „To Jest Muzyka, Której Słucha Się Głośno”. To kolejne po zaprezentowanym pod koniec 2016 roku albumie EP „2K16” wydawnictwo, którego ciepłe i pogodne brzmienie przypada, mniej bądź bardziej zamierzenie, na okres zimowy. 

Część utworów znana jest już z playlisty Radiowej Czwórki, gdyż trafiły na nią niemal wszystkie single. Niektóre usłyszycie też na listach przebojów między innymi Radia Białystok, Radia Olsztyn czy Radia Dla Ciebie, gdzie najwyżej, bo na pierwsze miejsce, dotarła piosenka „Zmiany”. Premierowe nagrania, choć są tu w mniejszości, będą sukcesywnie dołączać do singli opublikowanych dotychczas na kanale YouTube. Każdy z nich, podobnie jak wcześniejsze, będzie mieć indywidualną okładkę.

Wydaniu płyty nie towarzyszy klip, lecz jest ona promowana podczas audycji KOLOROWIZJA nadawanej codziennie na żywo od połowy października na facebookowym profilu projektu. Zdążyła ona w tym czasie zdobyć spore grono zaangażowanych odbiorców, które jako pierwsze miało okazję zapoznać się przedpremierowo z niepublikowanymi utworami.

Materiał powstał na przestrzeni 2017 roku, czyli okresie, na który przypadało stypendium twórcze ufundowane przez rodzime Centrum Kultury. Również dzięki uprzejmości tej placówki zyskał ostateczną formę i trafił do wszystkich serwisów streamingowych.

Przypadająca na mikołajki premiera stanowi prezent w szczególności dla fanów czekających na fizyczną wersję krążka. Pojawić ma się on jeszcze w roku bieżącym i początkowo dystrybuowany będzie jedynie podczas codziennych audycji oraz na koncertach.

KOLOROFONIA to projekt, który tworzy Michał „KOLO” Kisielewski, a więc pomysłodawca, autor tekstów i raper, a także Albert „Tonton Al” Toruński, odpowiadający za fundament charakterystycznego, pozytywnego brzmienia, zatem warstwę muzyczną tego przedsięwzięcia. Na swym koncie mają wydany latem 2015 roku debiutancki album „Podziemny kanał, co prowadzi na wolność” oraz EP „2K16” opublikowany rok później.


Jan Stosur z singlem „To co najlepsze” promującym płytę „Nadzieja”

28 listopada br. w Internecie ukazał się  kolejny singiel Jana Stosura oraz obrazujący owo nagranie teledysk. Piosenka zatytułowana „To co najlepsze”, gdyż właśnie o niej mowa, promuje płytę „Nadzieja”, która ukazała się 1 grudnia br.

„Nadzieja” to pierwszy album studyjny Jana Stosura. Dotychczas wydawnictwo zapowiadały trzy single: „Przestrzeń”, „Ile jesteś wart” oraz „Liczy się każdy dzień”. W swoich kompozycjach muzyk w sposób szczególny wykorzystuje unikatowy dźwięk fortepianu. Tak zaczyna i kończy swoją debiutancką płytę: wprowadzając słuchacza w trans „Nadziei”. Utwory, które znajdują się na krążku, zostały napisane przez Jana Stosura, a także Michała Kozłowskiego, czyli popularnego autora tekstów.  Przygotowany materiał opowiada przede wszystkim o wrażliwości, miłości i pasji. Niecodzienna przygoda ujęta w niezwykłych piosenkach. Jednym słowem - „Nadzieja”.

„Nadzieja” - spis utworów:
1. Intro
2. Przestrzeń
3. Marzenie
4. Liczy Się Każdy Dzień
5. Ile Jesteś Wart
6. Nie Możemy Razem Być
7. Tak Dobrze Było Mi Tam
8. To Co Najlepsze
9. Ile Jesteś Wart (Krysiek Remix)
10. Outro

Premierze płyty towarzyszyło oficjalne wydarzenie zorganizowane przez Fabrykę Młodych Talentów w Auli Biblioteki PWSZ w Nowym Sączu. Prezentację każdej z piosenek połączono z deklamacją wierszy, nie zabrakło ponadto występu baletnic i zespołu tanecznego.