piątek, 19 października 2018

„Luźno” BARANOVSKIEGO w wersji soft

W Internecie ukazało się właśnie nagranie z utworem „Luźno” BARANOVSKIEGO w zupełnie nowej odsłonie. Drugi singiel wokalisty został tu bowiem zaprezentowany w wersji soft.

Nie da się ukryć, że debiutancki singiel BARANOVSKIEGO, a więc „Dym”, przebojem wkroczył w radiowy eter, otwierając przed młodym wokalistą i muzykiem najważniejsze festiwalowe sceny, na czele z Open’erem, Męskim Graniem i Orange Warsaw Festivalem. Na kolejny sukces BARANOVSKI nie musiał długo czekać. „Luźno”, czyli drugi zaprezentowany przez niego utwór, dotarł do dziesiątego miejsca na oficjalnej cotygodniowej liście stu najczęściej granych w polskich rozgłośniach piosenek.

Będąca pamiątką po tegorocznym upalnym lecie piosenka cały czas świetnie radzi sobie w radiu, pozostając na najważniejszych playlistach i podbijając serca fanów. Jednakże BARANOVSKI to artysta, który nie osiada na laurach i niezmiennie potrzebuje nowych bodźców, wyzwań i emocji. Stąd pomysł, aby przebojowe i pulsujące taneczną energią „Luźno” zagrać inaczej: łagodnie, klimatycznie i w stu procentach na żywo z towarzyszeniem sześcioosobowego zespołu. Sprawdźcie sami!zajrzyj po więcej:

Vitold Rek i Sophia Grand Club z trasą koncertową oraz niepublikowanymi utworami

Sophia Grand Club to formacja, w skład której wchodzi legendarny kontrabasista i wieloletni współpracownik Tomasza Stańko, czyli Vitold Rek, znakomici młodzi polscy jazzmani, a więc Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal i Max Olszewski, oraz tekściarz i raper - Eskaubei. Grupa ta zaprezentowała właśnie nieznane dotychczas nagrania!

Muzycy zaanonsowali daty trzech październikowych koncertów i opublikowali dwa utwory, które nie pojawiły się na wydanym w marcu krążku „4 a.m.”To dwa utwory muzycznie całkowicie wyimprowizowane podczas naszego pobytu w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu wiosną 2017 roku, kiedy, jeszcze bez Bartka Prucnala, pracowaliśmy nad materiałem na płytę. Z racji nieobecności Bartka nie chcieliśmy umieszczać ich na albumie, ale teraz udostępniamy je słuchaczom - wyjaśniają muzycy Sophia Grand Club. Wydawnictwa EP „Magija Free Session” posłuchamy TUTAJ oraz pobierzemy bezpłatnie TUTAJ.

daty i miejsca koncertów Sophia Grand Club:
25 października 2018 / Rzeszów / Bohema / Czwartki Jazzowe Kontynuacja
27 października 2018 / Warszawa / BARdzo bardzo
28 października 2018 / Glinik Zaborowski / Dwór Maria Antonina

Album „4 a.m.” to pierwszy od dwudziestu siedmiu lat krążek Vitolda Reka nagrany tylko z polskimi muzykami i wydany w Polsce. Płytę można zamówić TUTAJ. Dostępna jest ona również w serwisach streamingowych i serwisach oferujących sprzedaż cyfrową.

zajrzyj po więcej:

fot. Adam Lampart

Ogień w czystej postaci, czyli nowy teledysk Livin Fire

Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy teledysk zespołu Livin Fire. Klip do utworu „Diving” udowadnia, że polski rock ma się naprawdę dobrze.

Wraz z początkiem jesieni hardrockowy zespół Livin Fire zaprezentował swój kolejny teledysk. W realizacji piosenki „Diving” udział wzięli muzycy znani z kolaboracji z popularnymi artystami: Leszek Żygłowicz na basie (Marek Piekarczyk, Chocolate Spoon, Without Percent), Bartosz Latus na gitarze (Renata Przemyk, Lombard, Pudelsi) oraz Bartek Herman na perkusji (Ustronsky, The King).

„Diving” to świeża kompozycja, przedstawiająca kierunek, w którym grupa aktualnie podąża. To także zapowiedź zbliżających się koncertów – mówi Alda Reï, ze względu swój kolorowy i wyrazisty wizerunek często nazywana rockową Cindy Lauper. Muzycy stawiają na połączenie tego, co najlepsze w klasycznym rockowym graniu. Inspirują się również nowoczesnymi gatunkami muzycznymi. Nie boimy się eksperymentować, nie chcemy stać w miejscu i powielać utartych schematów – podkreśla wokalistka.Twarzą i założycielką formacji Livin Fire jest wspomniana charyzmatyczna wokalistka i kompozytorka Alda Reï. Autorka tekstów i muzyki, grająca ponadto na gitarze i basie postanowiła się nie poddawać. Mimo wielu trudności dopięła swego. O tym właśnie mówi tekst utworu „Diving” – aby zawsze trzymać się choćby resztek wiary, bo warto jest walczyć o to, na czym nam naprawdę zależy – wyjawia. Alda długo poszukiwała odpowiednich muzyków do współpracy. Tym razem postawiła na ludzi z bogatym doświadczeniem, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Alda wraz z zespołem zaprasza na swoje występy. Pierwsze koncerty Livin Fire w nowej odsłonie zaplanowane są na początek roku 2019.Edyta Bartosiewicz powraca z singlem „Lovesong”

Edyta Bartosiewicz powraca w wielkim stylu. Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy singiel wokalistki oraz towarzyszący nagraniu teledysk. Przed Wami „Lovesong”!

Mam ogromną przyjemność przedstawić Państwu mój najnowszy singiel pod tytułem „Lovesong” - mówi Edyta Bartosiewicz. - Za produkcję i aranżację odpowiada znany tandem producencki Sławomir „Dżabi” Leniart i Bodek Pezda. Kiedyś było już nam dane połączyć swoje siły w piosence tytułowej do filmu „Egoiśći”.

Realizacją utworu „Lovesong” zajął się Piotr Taraszkiewicz, a masteringiem Brian Lucey.  Za muzykę i tekst odpowiada sama Edyta Bartosiewicz. Do piosenki powstał teledysk autorstwa Roberta Roya Nałęcza. Wydawcą materiału jest EBA Records.zajrzyj po więcej: