poniedziałek, 15 października 2018

„Katastrofa szczęścia” zespołu Strachy na Lachy

Najnowszy utwór Strachów na Lachy właśnie ujrzał światło dzienne. „Katastrofa szczęścia”, gdyż o tym nagraniu mowa, to czwarty singiel pochodzący z wydanej w 2017 roku płyty „Przechodzień o wschodzie”.

Po świetnie przyjętych piosenkach „Twoje motylki” i „Co się z nami stało” oraz subtelnym „Obłąkanym obłoku” z gościnnym udziałem zdolnej wokalistki itsmisslilly Strachy prezentują kolejną odsłonę swojego najnowszego albumu. „Katastrofa szczęścia” jest lirycznym utworem, w którym przepięknym przenośniami Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. Nostalgiczny, a jednak przepojony lirycznością, opowiada historię zwyczajnego, niedookreślonego uczucia między dwojgiem ludzi.

Do singla powstał teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka i ze zdjęciami Michała Jaskulskiego. Monochromatyczny obraz emocji łączących mężczyznę i kobietę zaskakuje swoją metaforycznością i znakomicie uzupełnia treść piosenki.Wydawnictwo „Przechodzień o wschodzie” stanowi pierwszą od czterech lat premierę Strachów. Znajdziemy tu dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło również akcentów ostrzejszych, rockowych i elektronicznych, a także inspiracji znanych ze wcześniejszych krążków formacji. Tak eklektyczne zestawienie zaskakuje swoją spójnością, a teksty Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.

zajrzyj po więcej:

fot. Longin Bartkowiak

Mannequin Mars z singlem „In the Mirror”

Mannequin Mars, czyli polsko-duński duet braci znany szerokiej publiczności jako finaliści polskiej edycji programu „Must Be The Music”, opublikował właśnie nowy singiel. Nagranie, o którym mowa, nosi tytuł „In The Mirror”.

Bracia pochodzą z Rzeszowa, ale mieszkają na co dzień w Danii. Samodzielnie piszą, komponują i produkują wszystkie swoje utwory. Piosenka „In The Mirror” została wydana przez ZPR Records 31 sierpnia 2018. Grupa Mannequin Mars ma na swoim koncie między innymi wygraną w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez producenta Lady Gagi i The Rolling Stones, polegającym na stworzeniu najlepszej aranżacji.


zajrzyj po więcej:


„Z innej bajki”, czyli nowy singiel i teledysk od Pokahontaz

Zaledwie kilka dni temu, a dokładniej 9 października br., na MaxFloRecTV ukazał się utwór zatytułowany „Z innej bajki”, będący pierwszym singlem zwiastującym kolejne, piąte już wydawnictwo Rahima i Fokusa z Pokahontaz. Nagraniu towarzyszy teledysk.

„Z innej bajki” to pierwsza oficjalna zapowiedź następcy „Resetu”. Po wydanym pod koniec 2017 roku albumie Rahim i Fokus postanowili nie robić sobie dłuższej przerwy od tworzenia. Chcemy pójść za ciosem i nie czekać z wydaniem kolejnej płyty. Mamy dużo twórczej energii, którą zamierzamy przelać w nowe numery – zapowiada Rahim. Obraz do piosenki stanowi dzieło ekipy GrubeFilmy.Zdjęcia do klipu powstawały na terenie Zamku Moszna na Opolszczyźnie oraz w Energylandii, czyli w największym parku rozrywki w Polsce. Za bit do utworu „Z innej bajki”, podobnie jak za cały poprzedni krążek Pokahontaz, odpowiedzialny jest MagieraWhite House. Nagrania zrealizowano w katowickim MaxFloStudiu, natomiast masteringiem zajął się DJ Eprom.

Nowość od Pokahontaz można zamówić w formie mp3 pod adresem https://bit.ly/2yllDC6. Singiel znajdziemy również we wszystkich największych serwisach streamingowych. „Z innej bajki” w wersji płytowej wydłużono o dodatkową zwrotkę.

tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska

zajrzyj po więcej:

fot. Mateusz Szeliga