piątek, 5 października 2018

Cezary Pazura w Jędrzejowie z programem „Wujek Czarek na żywo”

Zaledwie dwa tygodnie dzielą mieszkańców Jędrzejowa od wyjątkowej wizyty, którą złoży im nikt inny, jak tylko Cezary Pazura. Artysta wystąpi w tutejszym Centrum Kultury już 19 października br. i zaprezentuje zupełnie nowy program, zatytułowany „Wujek Czarek na żywo”.

Cezary Pazura to drapieżna postać polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył wiele programów rozrywkowych i kabaretowych, z którymi występuje w całej Polsce. Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego najnowszego programu jest „precz ze smutkiem i szarością”.

Bilety na wydarzenie można nabyć za pośrednictwem strony biletyna.pl. Znajdziecie je, klikając TUTAJ. Początek występu zaplanowano na godzinę 17. Centrum Kultury mieści się przy Alei Józefa Piłsudskiego 3 w Jędrzejowie. Za organizację odpowiada Albert Production


zajrzyj po więcej:
Karolina Czarnecka z nowym klipem i w trasie koncertowej

Czarnecka zaprasza do swojego pokoju i na trasę. O co chodzi? Już wyjaśniamy. 21 września br. swoją premierę miał „Mój pokój”, drugi singiel z płyty „Solarium 2.0” Karoliny Czarneckiej. Zaś właśnie dziś, tj. 5 października, wokalistka rozpoczyna w Ciechanowie trasę koncertową pod hasłem Solarium 2.0 18, w ramach której odwiedzi szesnaście miast na terenie całej Polski.

Klip do utworu „Mój pokój” jest formalnie prosty, lecz nad wyraz sugestywny, wszak niemal każdy z nas ma zarówno własne niepokoje, jak i niepokój, z którego, pomimo starań czasem trudno się wydostać. Obraz przygotowała sama artystka we współpracy z Domi Grzybek i Marcinem Władyką.Karolina Czarnecka to interdyscyplinarna artystka łącząca różne dziedziny sztuki i badająca ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD” wykonaną na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktualnie jest związana z grupą teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, w ramach której współtworzy band Żelazne Waginy. Gra i śpiewa w Gangu Śródmieście i oczywiście prowadzi działalność solową.

szczegóły trasy:
05.10. / Ciechanów, Zgrzyt
12.10. / Będzin, Latawiec
13.10. / Opole, NCPP
18.10. / Rzeszów, Vinyl
19.10. / Bielsko-Biała, Aquarium
03.11. / Aleksandrów Kujawski, Fado
04.11. / Elbląg, Mjazzga
16.11. / Częstochowa, Scena TfP
17.11. / Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy
22.11. / Wrocław, Stara Piwnica
01.12. / Tychy, Underground
02.12. / Kraków, Zaścianek
05.12. / Poznań, Meskalina
06.12. / Bydgoszcz, Mózg
13.12. / Szczecin, K4
14.12. / Sopot, Sfinks

O trasie koncertowej Solarium 2.0 18 możecie przeczytać również w naszym osobnym artykule znajdującym się pod adresem http://czarnonaczarnymcnc.blogspot.com/2018/09/karolina-czarnecka-w-trasie-solarium-20.html.

zajrzyj po więcej:

fot. Łukasz Przytarski

Olena z teledyskiem do singla „Sen”

Dokładnie tydzień temu, tj. 28 września br., w Internecie ukazał się klip do najnowszego singla Oleny, zatytułowanego „Sen”.

„Sen” stanowi kontynuację historii zapoczątkowanej nagraniem „Demon”. Między snem a jawą rodzą się uczucia i emocje głównej bohaterki. Mamy tu do czynienia z niespełnionymi pragnieniami i projekcją stęsknionego umysłu. Próżno jednak szukać odpowiedzi, co jest rzeczywistością, a co dzieje się poza nią. Piosenka powstała na bazie prawdziwych emocji autorki, dzięki czemu słuchacz może utożsamić się z przesłaniem utworu.Olena to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Kształcenie muzyczne rozpoczęła w wieku pięciu lat. Od szóstego roku życia gra na skrzypcach. Absolwentka PSM I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec profesora Grabarczyka. Gra też na pianinie i przy nim tworzy piosenki. Teksty pisze w języku polskim i angielskim. W roku 2012 założyła wraz z siostrą zespół I.O.Project wykonujący autorskie piosenki Oleny. W 2013 roku grupa zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Otwarte wtorki z NuPlays organizowanym przez warszawski klub Progresja. W 2014 roku dziewczyny wydały EP „Annie”. W tym samym roku ukazała się kolejna płyta EP sióstr, czyli „Idź”, zawierająca autorskie kompozycje Oleny.

W grudniu 2015 roku. artystka rozpoczęła swoją solową karierę i współpracę z wytwórnią muzyczną Konkol Music. Zadebiutowała świątecznym singlem „Zakochaj się w Święta”. Piosenka gościła na antenie takich rozgłośni, jak Radio Zet czy RMF FM. W 2016 roku ukazał się drugi singiel Oleny, „Demon”. Zaistniał on na playlistach Radia Zet, Radia Eska i Rmf MAXXX. Teledysk prezentowany był przez Eska Tv i  4FUN.TV. W listopadzie 2016 ukazał się singiel ˜„Apokalipsa”, a w marcu 2017 premierę miał teledysk do piosenki „Idziemy Dalej”. Olena kilkukrotnie występowała w programie Dzień Dobry TVN. Umiejętności wokalne szlifuje pod okiem Bartka Cabonia, jurora w programie Hit Hit Hurra. Jako chórzystka kolaborowała też z Dawidem Kwiatkowskim. W roku bieżącym, wspólnie z producentem muzycznym Mac&More, wydała dwa single: „Ten Świat” oraz „Save This World”.