poniedziałek, 30 lipca 2018

[RELACJA] Myślenicki Festiwal Lata

Piękna pogoda, zachwycające okoliczności przyrody i mnóstwo dobrej muzyki. Tak w skrócie można opisać tegoroczny Myślenicki Festiwal Lata, który odbył się w dniach 28-29 lipca br. właśnie w Myślenicach. Dla mieszkańców położonego w Małopolsce miasta i okolic wystąpili między innymi Sławomir, IRA, Sylwia Grzeszczak i Future Folk.

O tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie, świadczył chociażby jego szeroki zasięg. Plakaty promujące imprezę zdobiły nawet ulice oddalonego o przeszło trzydzieści kilometrów Krakowa

Sobota należała do miłośników góralskiego brzmienia z nowoczesną domieszką oraz damskiego wokalu na wysokim poziomie. Tego bowiem dnia zaprezentował się tu bowiem zespół Future Folk, który wkroczył na scenę o godzinie 19, zaś o 21.30 estradą zawładnęła Sylwia Grzeszczak

Z kolei w niedzielę, o godzinie 17, myślenicką publiczność porwał król Rock Polo w towarzystwie pięknej Kajry i zespołu Trzymamy się Zapały. Sławomir zgromadził tłumy fanów, razem z nim wykonujących takie hity, jak „Megiera”, „Ni mom hektara”, „Aneta” czy - oczywiście - „Miłość w Zakopanem”. Tuż po występie składającym się z największych przebojów wokalisty i licznych repertuarowych niespodzianek zaśpiewała dla nas związana z regionem Gosia Hodurek. Nie zabrakło również miejsca na rockowe uderzenie zapewnione przez IRĘ.

Oprócz pokazu umiejętności wokalnych serwowanych odbiorcom przez niekwestionowane gwiazdy Festiwalu zaplanowano ponadto atrakcje dla dzieci przygotowane przez Centrum Aktywnego Rozwoju Frajda. Na najwytrwalszych imprezowiczów czekała dyskoteka trwająca do późnych godzin nocnych. 

Kolejna edycja Myślenickiego Festiwalu Lata przeszła do historii. Każdy, kto uczestniczył w tym wydarzeniu, z pewnością znalazł tutaj coś dla siebie i jeszcze długo wspominać będzie muzyczne doznania. 

Zobacz fotorelację z koncertu Sławomira:

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

fot. Paulina Kalinowska

Zajrzyj po więcej:
Ostrowiec Świętokrzyski walczy o koncert Sławomira

Mieszkańcy Ostrowca ubiegają się o to, by jeden z najbardziej lubianych artystów ostatnich kilkunastu miesięcy - Sławomir - ponownie odwiedził województwo świętokrzyskie. Niewykluczone, że po występach w Kielcach, JędrzejowieStarachowicach, a także zaplanowanych na 11 sierpnia Dymarkach przyszedł czas na wizytę w kolejnej miejscowości usytuowanej właśnie w tym regionie. Co należy zrobić, by dołączyć do akcji, celem której jest organizacja takiej imprezy? Dowiecie się, czytając poniższy tekst. 

Inicjatorami przedsięwzięcia są administratorzy dwóch stron znajdujących się na Facebooku i związanych z Ostrowcem Świętokrzyskim. Mowa tu fanpage'ach Ostrowiczanie i Spotted: Ostrowiec Świętokrzyski. Jedyny warunek zaproszenia króla Rock Polo stanowi uzbieranie odpowiedniej liczby osób popierających ideę. Na wspomnianym portalu społecznościowym utworzono specjalne wydarzenie pod nazwą „Jestem za koncertem Sławomira w Ostrowcu”. By okazać wsparcie, nie trzeba mieć świętokrzyskich korzeni, nie istnieją też inne warunki. Kliknąć „wezmę udział” może dosłownie każdy i gorąco zachęcamy do uczynienia tego niewielkiego gestu. Obecnie swoje zainteresowanie okazało przeszło ośmiuset fanów wokalisty. Co będzie dalej? Zależy wyłącznie od nas! 

Szczegółów na razie nie poznaliśmy. Wiemy jedynie, iż koncert mógłby odbyć się jeszcze w bieżącym roku. Zważywszy na zapełniony po brzegi terminarz Sławomira, to nie lada szansa, z jakiej nie sposób nie skorzystać.

Zajrzyj po więcej:
fot. Paulina Kalinowska