czwartek, 19 lipca 2018

Basia Hetmańska i teledysk do singla „Słoń”

W Internecie ukazał się właśnie singiel „Słoń” Basi Hetmańskiej, czyli utwór promujący nową płytę EP wokalistki. Świeżo opublikowanemu nagraniu towarzyszy teledysk.

Basia Hetmańska powraca z nowym albumem. Ów materiał zawiera mieszankę elektroniki i dźwięków alternatywnych. Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.  Na krążku usłyszymy pięć utworów ze starannie wyselekcjonowaną muzyką elektroniczną, czego przykład stanowi najnowszy singiel zatytułowany „Słoń”.Poniżej znajdziecie wykaz najważniejszych wydarzeń związanych zarówno z singlem, jak i albumem:
  • 8 czerwca 2018 – premiera EP Basi Hetmańskiej w formie cyfrowej. Począwszy od tego dnia, płyta dostępna jest na wszystkich platformach muzycznych w digitalu i można nabyć ją na iTunes
  • 15 czerwca 2018 – premierowy koncert Basi Hetmańskiej w Volvo Car Warszawa
  • 29 czerwca 2018 – premiera fizyczna EP Basi Hetmańskiej  w salonach muzycznych
  • 25 maja 2018 – premiera singla promującego EP w Radiowej Czwórce 
  • „Słoń” pojawia się na liście nowości w Programie Trzecim Polskiego Radia, co umożliwia głosowanie na tę piosenkę
  • 30 maja 2018 – „Słoń” Piosenką Dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Zajrzyj po więcej:

źródło: facebook.com/hetmanskab

Olga Polikowska z klipem do debiutanckiego singla „Ulatuje”

Zaledwie kilkanaście godzin temu, czyli 18 lipca br., Olga Polikowska zaprezentowała swój debiutancki singiel. Utworowi „Ulatuje”, gdyż to właśnie o nim mowa, towarzyszy teledysk.

„Ulatuje” to nowoczesna elektronika, przyjemnie unoszące się bity z wyraźnymi wpływami lat 80. połączone subtelnym i zmysłowym wokalem. Ów singiel powstał we współpracy z muzykami – producentem Łukaszem Maronem (Natalia Moskal, Flemings) oraz perkusistą Patrykiem Walczakiem (Natalia Moskal, Kuba Płucisz, Slim Motion). Muzycznie namieszał w nim także Szatt – producent muzyczny, jeden z członków zespołu Kroki, odpowiadający również za miks utworu. Słowa stworzyła tu sama wokalistka, obok Patryka Walczaka, Łukasza Marona i Tymoteusza Nowaka współodpowiedzialna ponadto za kompozycję.

 

Kawałek porywa muzyczną świeżością, głębokimi basami, przestronnymi pogłosami oraz elektronicznym brzmieniem charakterystycznym dla electro popu i nowej fali. „Ulatuje” zapowiada debiutancką płytę EP Olgi, który to album ukaże się nakładem Fonobo Label.

Zajrzyj po więcej:

fot. Mateusz Czech Fotografia 

Aga Dyk z teledyskiem do singla „Kropla rosy”

Aga Dyk prezentuje swój najnowszy singiel. „Kropla rosy” to nagranie zaproponowane przez wokalistkę na co dzień śpiewającą w popularnym zespole Brathanki. Utwór ukazał się wraz z klipem.

Ta piosenka to początek kolejnego etapu na mojej solowej, muzycznej drodze. Nadszedł czas, żeby słuchacze poznali mnie nie tylko od strony wokalnej, ale także jako autorkę warstwy słownej czy muzycznej w moich nowych piosenkach - mówi Aga. Za muzykę do „Kropli Rosy” odpowiada Marcin Kuczewski, czyli młody, zdolny kompozytor, producent i aranżer, zaś słowa napisała sama Aga Dyk. Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Pawła DeskiTen utwór to historia związku, który napotyka na banał przeszkód i nieporozumień dnia codziennego. Świadomość tych zależności i chęć szukania kompromisu nigdy nie jest rzeczą łatwą. Pozwala jednak zbudować mocną i stabilną relację między dwojgiem ludzi - dodaje piosenkarka.

Aga Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych i aktywna przedstawicielka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła między innymi Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory, jak „Mało wiesz o miłości” czy „Sorry mama”. Z formacją Sane stworzyła piosenkę „Berlin płonie”.

W roku 2004 roku wygrała program „Szansa na Sukces” z udziałem zespołu Brathanki. Pięć lat później grupa zaprosiła ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z muzykami ponad pięćset koncertów w Polsce i zagranicą, zrealizowała również trzy płyty: „Brathanki grają Skaldów” (2011), „Kolędy” (2012) i „moMtyle” (2014). Ostatnie z wymienionych wydawnictw promował singiel „Mamo, ja nie chcę za mąż”, który zdobył już ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.

W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało Adze Dyk Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016. Równolegle z działalnością w Brathankach rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej single „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na YouTube. W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album, zatytułowany „Odlot na Dominikanę”.

Zajrzyj po więcej: