poniedziałek, 18 czerwca 2018

Cheap Tobacco z singlem „Nieidealni”

W Internecie pojawił się właśnie nowy utwór Cheap Tobacco. „Nieidealni” to singiel zapowiadający kolejny album tej grupy. 

Utwory z planowanej na jesień 2018 płyty zapewnią zarówno dawkę dobrego, vintage’owego brzmienia oraz mocnych riffów, jak i snujące się, ciężkie, zadymione, przestrzenne ballady. Teksty opowiadają o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas, o odejściu, tym na chwilę i tym nieodwracalnym, o przemijaniu, ale też o nadziei na finalną zgodę i porozumienie. Z muzykę odpowiadają tu Robert Kapkowski, Borys Sawaszkiewicz, Michał Bigulak i Adam Partyka, zaś słowa stworzyli wspólnie Natalia Kwiatkowska i ponownie Robert Kapkowski.Cheap Tobacco stanowi mieszankę wybuchową czystej energii, autentyczności oraz mocnego, vintage'owego brzmienia, połączoną z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, dwukrotnie wybranej najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Podczas siedmiu lat istnienia formacja zagrała ponad czterysta pięćdziesiąt koncertów w kraju i za granicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie muzycy mają ponad piętnaście nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych, między innymi Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy). Będąc prawdziwie rockowym organizmem, zespół nie pozwala jednocześnie na zamknięcie w jakiejkolwiek szufladzie. Kapela, którą można było usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz Cheap Tobacco.

Zajrzyj po więcej:


ArcoX z teledyskiem do singla „Wonderful Life”

Zaledwie kilka dni temu w Internecie ukazał się najnowszy teledysk uznanego i popularnego producenta o pseudonimie ArcoX. Tym razem ArcoX podjął się własnej interpretacji hitu „Wonderful Life”, wykonywanym oryginalnie przez Blacka.

W nowej wersji utworu swojego głosu użyczył amerykański wokalista, Stephen Sims. Całość wyprodukował i zremiksował ArcoX.ArcoX to kompozytor, autor tekstów oraz producent muzyki klubowej i pop. Już jako trzynastolatek swoimi autorskimi produkcjami supportował takie gwiazdy zachodniej muzyki klubowej, jak CJ Stone, Barthezz czy nawet Dr Motte - założyciel słynnej Love Parade. Dwa lata później wraz z grupą Monsterbeat podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy. Zaowocował on singlami „Owoce Ducha” i „Ten Wielki Świat”.

ArcoX ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć. Z grupą Defrikz, której był liderem, głównym kompozytorem, oraz założycielem, otrzymał nominację do nagrody Eska Music Awards 2008 w kategorii Przebój Roku. Utwór „Round Round” królował na liście przebojów Eski przez kilka tygodni. Zespół Defrikz jako jedyny polski band zagrał na scenie głównej festiwalu Global Gathering, gdzie poprzedzał występy śmietanki artystów z całego świata, między innymi: GusGus, Sandera Kleinenberga, Davida Guetty, Erica Prydza, ATB czy też Ferry'ego Corstena. Po rozpadzie grupy w 2012 roku artysta zajął się swoją twórczością komercyjną, produkując muzykę do reklam, spotów i stron internetowych. W międzyczasie uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach, wciąż doskonaląc swój warsztat muzyczny. W roku 2015 rozpoczął współpracę z Tomaszem Lubertem, Dorotą Dodą Rabczewską, Tomaszem Karolakiem i Stachurskim, by wymienić tylko wybranych wykonawców, z jakimi kolaborował. Rok później wydał swój pierwszy autorski singiel pod tytułem „Blue Funk”, a następnie stworzony wraz z Nickiem Sincklerem utwór „Życie”.

Zajrzyj po więcej: