wtorek, 24 kwietnia 2018

Singiel „Wygnani z miasta” Holly Blue dostępny cyfrowo

„Wygnani z miasta”, czyli nowy singiel zespołu Holly Blue, jest już dostępny w dystrybucji cyfrowej. Piosenka ta to tajemnicza opowieść o podróży i poszukiwaniach zarejestrowana w dalekich zakątkach ziemi. Stanowi ona pierwszą część filmowej trylogii, której całość połączy trzy piosenki w trzy filmowe teledyski. Tym samym formacja zapowiada swoją trzecią płytę, zatytułowaną „Guntanamo”. Premierę albumu przewidziano na jesień 2018 i będzie on w stu procentach polskojęzyczny.

Posłuchaj singla „Wygnani z miasta”: http://soundline.biz/HollyBlueWygnanizmiasta/.

Holly Blue to trio założone w 2011 roku przez Sonię Kopeć i jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego między innymi z grup Gutierez i The Marians. Twórczość zespołu, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy styl charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. Debiutancki krążek, „First Flight”, ukazał się jesienią 2012 roku. Po jego wydaniu zespół grał wspólne koncerty z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami, takimi jak Myslovitz, Ania Dąbrowska, Fisz/Emade, Natalia Przybysz, Julia Marcell i Natalia Nykiel. W 2013 roku wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy, a także wyruszył w dużą trasę po Polsce i Wyspach Brytyjskich. Piosenki Holly Blue promowane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, znalazły się też na składankach „Sealesia 1” i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.Zajrzyj po więcej:


Pola Rise w wyjątkowym wykonaniu utworu „Sand”

Pola Rise przygotowała dla fanów niezwykłą niespodziankę. Tym razem wokalistka zaprezentowała wyjątkowe wykonanie kolejnego utworu pochodzącego z debiutanckiej płyty „Anywhere But Here”, która ukazała się 12 stycznia br. „Sand” stanowi drugą odsłonę live sesji z gościnnym udziałem chóru Singin’Warsaw dodającego tej wersji majestatyczności i emocjonalności.

Muzycy towarzyszący Poli podczas live sesji to stały skład koncertowy artystki: Anna Shimomura - piano, Natalia Radziejowska - skrzypce, Zuzanna Falkowska - wiolonczela, Radek Bednarek - gitara i Rafał Olewnicki - perkusja.Pola Rise spełnia się w roli wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki. W 2015 roku światło dzienne ujrzało wydawnictwo „The Power of Coincidence” zacierając granice między electropopem a muzyką alternatywną, a także zawierające single „Did you sleep last night” i „Soulless dance”. Pola Rise, porównywana do Bjork, Lykke Li czy Banks, jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue i London Grammar. Jeden z utworów znalazł się również na amerykańskiej składance BalconyTV, wśród najlepszych wykonań live z całego świata. Współpracowała z takimi artystami, jak Loxe (producent brytyjskiej wokalistki NAO), Pati Yang, MANOID, Janek Pęczak (T.Love), Michał Wasilewski (XXANAXX). W ramach trasy koncertowej promującej płytę Pola Rise wraz z zespołem zagrała ponad sto koncertów w Polsce i na świecie, uświetniając między innymi Open’er Festival, Spring Break, Soundrive Festival oraz odwiedzając kluby na Litwie, w Niemczech, Islandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i we Włoszech. Formacja wystąpiła ponadto jako support Selah Sue, GusGus i Karin Park.

Zajrzyj po więcej: