poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Kryminalny Bus KaRRamBy wyrusza w Polskę

Właśnie dziś, tj. 23 kwietnia br., KaRRamBa prezentuje swój nowy album, zatytułowany „Kryminalna Polska”. Z tej okazji w Polskę ruszyły Kryminalne Busy, gdzie można zdobyć za darmo rzeczony krążek podpisany przez rapera i Joannę Borysewicz.

Kryminalne Busy pojawią się w licznych miastach na terenie Polski oraz na autostradach i stacjach benzynowych. Każdy, kto na swojej drodze spotka taki KaRRamBuS, ma szansę otrzymać bezpłatnie specjalny egzemplarz albumu opatrzony autografami. Jedyny warunek stanowi zrobienie sobie zdjęcia z płytą na tle Kryminalnego Busa.

To całkiem fajna, zupełnie nowa i zaskakująca forma promocji albumu, a także doskonały sposób na to, by fani w całej Polsce mogli otrzymać album z naszymi autografami, o co nieustannie nas proszą - mówią zgodnie KaRRamBa i Joanna. Ich singiel „Zabiję!”, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, zdobywa coraz więcej zwolenników. Muzycy już przygotowują się do wspólnych „kryminalnych” koncertów.

„Kryminalna Polska” jest trzynastą pozycją studyjną w dyskografii KaRRamBy i zawiera trzynaście premierowych utworów. Usłyszymy w nich Joannę Borysewicz, ErviMiśka z Nadarzyna oraz redaktora Piotra Szatkowskiego. W chórkach zaś występują gościnnie Shatk0vskaDetergent. Za produkcję muzyczną nagrań odpowiada MB Productions.Nowe piosenki to kryminalne historie z lat 90. KaRRamBa opowiada o sobie, wspominając legendy świata przestępczego tamtych czasów, między innymi Miśka z Nadarzyna, Florka, Dziada czy Wariata. Raper poddaje pod moralną wątpliwość instytucję „świadka koronnego” oraz tak zwanych „sześćdziesiątek”, czyli byłych gangsterów tracących honor i zasady, kolaborujących z organami ścigania i sprzedających swoich dawnych kompanów w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Wydawnictwo „Kryminalna Polska” zawiera również bardzo osobiste utwory, takie jak: „Gangsterska Miłość” dedykowana mamie, żonie i synowi KaRRamBy, powstała we współpracy z Joanną Borysewicz kompozycja „Zabiję!” traktująca o trudnej, aczkolwiek prawdziwej miłości, nagranie „Wstydź się!” mówiące o nowym, niemoralnym sposobie młodych kobiet na łatwe i bogate bytowanie czy „Błękitna Autostrada” dla wszystkich fanatyków motorów, którzy zginęli na swoich maszynach. KaRRamBa nawija otwarcie o intymnej sferze swojego życia w kawałku „18+”, a także rozlicza się - za pośrednictwem „W Imię Zasad II” - z fałszywymi jednostkami pod pozorem przyjaźni zyskującymi zaufanie i efekcie działającymi na niekorzyść rapera.

Ostatni utwór na najświeższym albumie KaRRamBy nosi tytuł „Charakterne PitBulle”. Na przykładzie konkretnego, młodego człowieka o pseudonimie Siwy pokazuje on, że mimo świadków koronnych i „sześćdziesiątek” są jeszcze w naszym społeczeństwie ludzie trzymający się starych dobrych zasad.

Zajrzyj po więcej:


K.A.S.A. i Justyna Sawicka w utworze „O co prosisz”

Justyna Sawicka stawia na K.A.S.Ę.! Nie chodzi tu jednak o korzyści finansowe, a o utwór zatytułowany „O co prosisz”, będący efektem współpracy, do której młodą wokalistkę zaprosił właśnie Krzysztof Kasowski. 

Od bardzo długiego czasu K.A.S.A. nie angażował się w duety, choć wcześniej mieliśmy okazję posłuchać jego wspólnych utworów zrealizowanych z przyjaciółmi z branży: Andrzejem Piasecznym, Norbim czy Funky Filonem. Okazuje się, że warto było czekać, gdyż piosenka  „O co prosisz” pokazuje nowe oblicze muzyka. Krzysztof poznał Justynę Sawicką podczas wydarzenia promującego jej debiutancki singiel „Siła”. Natychmiast zwrócił uwagę na silny głos i muzykalność wokalistki. Dowiedział się też o trudach napotykanych na jej drodze do sukcesu. Pochodząca z Nowogardu artystka nie mogła początkowo liczyć na wsparcie rodziny. Gdy startowała w programie „Must Be The Music”, jej mąż był zdania, iż powinna skupić się na wychowaniu dzieci. Z czasem Justyna udowodniła, że koncerty dodają jej energii i motywują do działania. Połączyła rolę matki, żony, bizneswoman i piosenkarki, realizując krok po kroku swoje cele. Zainteresowanie szwedzkich producentów i skomponowanie przez nich piosenek utwierdziło ją w przekonaniu o wybraniu właściwej drogi.

Dziś Justynę dopinguje Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, występujący w roli kompozytora, producenta, piosenkarza i mentora. 

„O co prosisz” to wiosenna propozycja, która zachęca wszystkich do tego, aby nie bali się wspinać do góry po swoje marzenia. Tak jak śpiewamy w tej piosence, każdy z nas chce wierzyć, że nadejdzie w jego życiu taki moment, kiedy wszystko będzie proste i spełni się to, co niespełnione. Dzięki Krzysztofowi zrozumiałam tę prawdę! A że przy okazji pojawia się też „Kasa” to już tylko wartość dodana - śmieje się Justyna.

Przez wiele lat obserwowałem młodych ludzi, którzy zabiegają o miejsce na rynku muzycznym. Dlatego postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem i dać im nie tylko swoją muzykę, ale i przesłanie - dodaje z uśmiechem Krzysztof. - Pamiętajcie: Najważniejsza jest konsekwencja i nieoglądanie się za siebie. Wszystkie małe osiągnięcia kiedyś dadzą wielki efekt! Z Justyną złapaliśmy fajny kontakt, a jak dowiedziałem się, że była moją fanką i dodatkowo łączy nas miłość do Wysp Kanaryjskich, nie miałem wyboru! Wcale nie musiała prosić! 

Zajrzyj po więcej:

fot. Bee Music


Grzegorz Kloc wystąpi w Stodole

Już 11 maja br. Grzegorz Kloc zaprezentuje się w warszawskim klubie Stodoła. Będzie to koncert wyjątkowy, ponieważ połączony z premierą nowej płyty wokalisty. Zapowiada się prawdziwa „Eksplozja” dźwięków!

W ramach występu usłyszymy doskonale przeboje muzyka oraz utwory pochodzące z aktualnie promowanego albumu. Po bardzo dobrym przyjęciu krążka „Idę po wodzie” Grzegorz Kloc powraca bowiem z trzynastoma premierowymi kompozycjami. Za cechy charakterystyczne wydawnictwa „Eksplozja” uznać należy gitarowe, soczyste brzmienia, jednak nie zabraknie tu również brzmień przestrzennych, nowoczesnych akcentów i instrumentarium wzbogaconego o smyczki, fortepian i kobzę. Na płycie znajdziemy ponadto kilka duetów, ciekawe chóry, a w powstanie nagrania tytułowego zaangażował się raper Kolah.

Grzegorz Kloc jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków chrześcijańskich, artystą śpiewającym piosenki z przesłaniem. To wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny i działacz społeczny. Na swoim koncie ma trzy solowe albumy, czyli „Na skrzydłach miłości”, „Powrót Łazarza” i „Idę po wodzie”, oraz setki koncertów zagranych w Polsce i poza granicami kraju. Współpracował między innymi z formacjami Sixteen, Daab i DeMono, a także Natalią Kukulską, Natalią Niemen, Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Beatą Bednarz czy Anita Lipnicką.
.Podczas występu Grzegorzowi na scenie towarzyszyć będą goście oraz zespół w składzie: Kornel Popławski - gitara basowa, Konrad Zieliński - perkusja, Paweł Zaręba - gitara. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19.30. Bilety dostępne są w dwóch wariantach cenowych: 35 złotych w przedsprzedaży i 45 złotych w dniu koncertu. Nabędziemy je w kasie Klubu Stodoła przy ulicy Batorego 10 oraz za pośrednictwem stron www.stodola.pl, www.eventim.pl i  www.ebilet.pl.

Zajrzyj po więcej: