niedziela, 15 kwietnia 2018

[RELACJA] Andrzej Piaseczny wystąpił w Jędrzejowie

Miniony czwartek, tj. 12 kwietnia br., upłynął mieszkańcom województwa świętokrzyskiego pod hasłem koncertu Andrzeja Piasecznego. W tym bowiem dniu wokalista odwiedził Centrum Kultury w Jędrzejowie. Publiczność dopisała, wypełniając po brzegi klimatyczną salę. 

Przeszło godzinny występ rozpoczął się o godzinie 20. Był to jeden z organizowanych przez agencję  Clezmer's koncertów kameralnych, oferujących repertuar przekrojowy. Dlatego też usłyszeliśmy tu zarówno single pochodzące z solowych płyty Piasecznego, w tym tej najnowszej zatytułowanej „O mnie, o tobie, o nas”, jak również powstałe przed laty efekty współpracy z zespołem Mafia oraz z Robertem Chojnackim. Zgromadzonych gości mogły zaskoczyć ciekawe aranżacje doskonale nam znanych utworów, między innymi „Mocniej”, „Imię deszczu” czy „Budzikom śmierć”. Nie zabrakło ponadto piosenki „Przytul mnie życie”, oryginalnie wykonanej w duecie z Krzysztofem Krawczykiem, a także coverów: „Ostatni” Edyty Bartosiewicz i „A to co mam” Kasi Kowalskiej.

W rolę konferansjera wcielił się sam Andrzej Piaseczny, za pomocą odpowiednich komentarzy wprowadzający widzów w atmosferę poszczególnych piosenek oraz... skutecznie zachęcający fanów do tańca. Tuż po koncercie najwytrwalsi uczestnicy wydarzenia mogli zdobyć autograf muzyka.

Zajrzyj po więcej: