piątek, 6 kwietnia 2018

Rosalie. z teledyskiem do singla „Holding back”

Jej debiutancki album, „Flashback”, ukazał się niespełna trzy miesiące temu. Świetne krążka przyjęcie zaowocowało wygraną w plebiscycie Sanki 2018, polskiego odpowiednika „BBC Sound Of...”. Kilka tygodni później wokalistka została nominowana do Fryderyka w kategorii „Debiut roku”. Dziś Rosalie., gdyż to o niej mowa, prezentuje teledysk do singla „Holding Back” wyprodukowanego przez Chloe Martini.

„Flashback” jest na wskroś przesiąknięty stylistyką r&b, czerpiącą z hip-hopu i współczesnej elektroniki. Podczas pracy nad płytą Rosalie. skorzystała z pomocy wielu producentów, między innymi Hatti Vatti, Suwala, Bitaminy czy Chloe Martini. Jestem bardzo dumna z utworu „Holding Back”, bo to właśnie w nim udało się przemycić największą dawkę oldschoolowego r&b, które tak mocno mnie inspiruje – podkreśla sama wokalistka.

Klip do piosenki „Holding back” nawiązuje ponadto do stylistyki lat 90. i klimatu teledysków rodem z MTV. Duża w tym zasługa stylizacji stworzonych przez Ewelinę Gralak, jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego street fashion, wyróżnioną w rankingu Vogue World 100.Rosalie. ma za sobą pierwszą część trasy koncertowej. Odwiedziła dziesięć miast, wyprzedając występ w warszawskim Klubie Jasna 1. W tym miesiącu artystka wystąpi w Białymstoku i Sopocie, zaś 7 kwietnia uświetni galę rozdania nagród Sanki 2018, która odbędzie się w lokalu Grizzly Gin Bar w Warszawie.

Zajrzyj po więcej:

fot. A. Kienitz 

Erith w trasie koncertowej promującej debiutancki album

„Speed of Light”, czyli debiutancki album Erith, ukazał się w wersji cyfrowej kilka tygodni temu, jednak fani spragnieni wersji fizycznej będą mogli nabyć ją podczas rozpoczynającej się właśnie trasy koncertowej. Owo tournée składa się z występów na terenie całego kraju, z których część zaplanowano na ten weekend, kiedy to wokalistka odwiedzi Kraków, Opole i Wrocław.

Od blisko dwóch lat Erith swoimi solowymi występami wprowadza nową jakość na polskim rynku muzycznym. Jej kosmiczny taniec, hipnotyzujący wokal i niezwykła umiejętność panowania nad sprzętem sprawiają, że jest jednym z najciekawszych polskich muzyków młodego pokolenia - dowiadujemy się. - Niektórzy, starając się ją zaszufladkować, próbują porównywać ją do młodej Bjork i Grimes, lecz każdy, kto był na koncercie Erith, może dostrzec w niej coś szczególnego, co sprawia, że jest sobą. Nie musi nikogo udawać, mówić i robić to, co ktoś wcześniej wymyśla. Jest artystką niezależną, która swoją płytę wydała przede wszystkim dzięki crowdfoundingowemu zaangażowaniu ludzi, wyczekujących od wielu miesięcy jej debiutanckiego krążka. Pierwszy z koncertów promujących krążek „Speed of Light” odbędzie się właśnie dzisiaj, tj. 6 kwietnia br., w krakowskim klubie Piękny Pies przy ulicy Bożego Ciała 9. Tuż przed gwiazdą wieczoru zaprezentuje się tu Carsky – krakowski producent muzyczny mający na swoim koncie między innymi występ na Open’er Festivalu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.

Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie pojawi się Erith:
6 kwietnia 2018 / Kraków / Piękny Pies / gość: Carsky
7 kwietnia 2018 / Opole / Cooltura Art&Coffee
8 kwietnia 2018 / Wrocław / Surowiec
13 kwietnia 2018 / Pszczyna / Bugsy’s Music Restaurante / gość: The Party is Over
14 kwietnia 2018 / Katowice / Klub Centrum / gość: The Party is Over i CarskyZajrzyj po więcej: