środa, 28 marca 2018

Dollz z premierą teledysku do utworu „Nibyland”

Właśnie dziś, tj. 28 marca br., w Internecie ukazał się teledysk do nowego singla zespołu Dollz z niesamowitą Pauliną Kut na czele. Psychodeliczno-baśniowe nagranie zatytułowane „Nibyland” to jedna z części składowych albumu „Sz...Sz...Sz...”, który ujrzał światło dzienne 24 marca 2017 nakładem wytwórni MJM Music PL.

Oto laleczka szukająca swojej bajki. Swojej Nibylandii. Zapraszamy do jej świata - czytamy na Facebooku grupy Dollz. - Utwór pochodzi z płyty „Sz...Sz...Sz...”, ale nowe brzmienie tchnął w nie genialny producent, Marcus Backman.

Piosence towarzyszy klip doskonale korespondujący zarówno z muzyką, jak i z warstwą tekstową. Za reżyserię i zdjęcia odpowiada tu Armand Urbaniak, zaś montażem zajął się Maciej Pawełczyk. Efekt jawi się jako obraz tajemniczy, oniryczny, dziwny... i po prostu bardzo dobry. Zresztą sprawdźcie sami!Zajrzyj po więcej:


Facebook/Dollz

Romantycy Lekkich Obyczajów feat. Grabaż z utworem „Neoromantyzm”

Po niemal pięciu latach Romantycy Lekkich Obyczajów powracają z singlem „Neoromantyzm”. Utwór ten zapowiada płytę o takim samym tytule, która ukaże się 20 kwietnia br. nakładem SP Records. Wokalista formacji, Damian Lange, łączy tutaj siły z Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, liderem grup Pidżama Porno i Strachy na Lachy.

Poprzednie wydawnictwo Romantyków Lekkich Obyczajów, „Kosmos dla mas”, ujrzało światło dzienne blisko pięć temu. Album „Neoromantyzm” to już trzeci krążek duetu z Olsztyna. Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera doskonale współgrają tu z akustycznymi i alternatywnymi brzmieniami. Oprócz wyżej wspomnianego „Grabaża” na płycie pojawia się także między innymi Łukasz Przyborowski znany z kapeli Enej.

Piosenka „Neoromantyzm” wyróżnia się potężnym ładunkiem emocjonalnym i magicznym klimatem. Nagraniu towarzyszy teledysk stworzony przez Adama Millera, stanowiący oniryczny obraz miłosnego trójkąta.Zajrzyj po więcej:


fot. Piotr Doweyko