wtorek, 20 lutego 2018

„Skok w bok” z gwiazdorską obsadą w Filharmonii Podkarpackiej


Czy macie ochotę na „Skok w bok”? Spokojnie, nie chodzi o niemoralną propozycję. Taki tytuł nosi po prostu spektakl, jaki 18 marca br. zobaczymy w Filharmonii Podkarpackiej. Na deskach rzeszowskiej instytucji kultury wystąpi iście gwiazdorska obsada, gdyż pojawią się tu między innymi Sławomir Zapała, Magdalena Kajra Kajrowicz, Dorota Chotecka i Adam Fidusiewicz. 


Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje, no i oczywiście niestety partner także ten sam. Aby więc tym razem urlop nie był nudny, mężowie postanawiają urozmaicić sobie letni wypoczynek i namówić żony do spędzenia wakacji oddzielnie. Tylko jakich argumentów powinni użyć, by ich chytry plan się ziścił? Ich obawy są jednak przedwczesne. Szybko okazuje się, że pań wcale nie trzeba do tego pomysłu przekonywać… Jak zamierzają ten urlop spędzić mężowie? A w jaki sposób będą wypoczywać ich małżonki? I na koniec – najważniejsze pytanie! Dlaczego wybór miejsca docelowego ma aż tak ogromne znaczenie?

Komedia „Skok w bok”, autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama, wystawiana była z dużym powodzeniem na londyńskim West Endzie. Ogromną popularnością cieszyła się także we Francji, w Niemczech oraz w RPA. Teraz pora na Polskę. Premiera w naszym kraju odbyła się 19 czerwca 2017 roku.

reżyseria: Andrzej Rozhin
przekład: Klaudyna Rozhin
kostiumy: Ewa Kochańska
scenografia: Joanna Pielat-Rusinkiewicz
muzyka: Waldemar Król

asystentka reżysera: Anna Modrzejewska
Wystąpią: Dorota Chotecka, Sławomir Zapała, Robert Wabich, Paulina Holtz, Magdalena Kajra Kajrowicz, Delfina Wilkońska i Adam Fidusiewicz. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, jak spędzicie tę marcową niedzielę, obejrzyjcie zapowiedź, którą przygotował sam Sławomir. Z takiego zaproszenia nie sposób nie skorzystać!
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie mieści się przy ulicy Szopena 30. Wydarzenie spotkało się tak wielkim zainteresowaniem, że w stolicy Podkarpacia spektakl odbędzie się dwukrotnie: o godzinie 16 i 19. Bilety indywidualne w cenie 85, 95 i 110 złotych nabędziemy w kasie Filharmonii, w Trasie Podziemnej oraz na  stronach www.edmaart.pl, www.abilet.pl, www.kupbilecik.pl i www.biletyna.pl. Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora dostępne są pod adresem karolina@edmaart.pl i pod numerem telefonu 501 285 863. Przy zamówieniu zbiorowym do 2 marca  zapłacimy za bilety o 10 złotych taniej.


Zajrzyj po więcej:

Znamy półfinalistów Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock

Zakończył się właśnie pierwszy etap Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock. Wielogodzinne przesłuchania zaowocowały wybraniem przed jurorów trzydziestu zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce. Laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu.

Fundacja WOŚP otrzymała kilkaset płyt nadesłanych zarówno przez wykonawców, jak i zagranicznych. W zeszłym tygodniu, a dokładniej 15 lutego, odbyły się przesłuchania z udziałem jury w składzie: Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista), Piotr Chancewicz „Dziki” (producent muzyczny, muzyk) i Krzysztof Dobies „Milkee” (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock).


Przesłuchania płyt nadesłanych na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock, fot. Fundacja WOŚP

Na półfinałowe koncerty zostały zaproszone następujące zespoły: The Djangos, Carrion, Hope, Poligon nr. 4, Czaqu, Opus Magnum, The Fruitcakes, Maja i Dandysi, Pull The Wire, Agata Karczewska, St. James Hotel, Leski, Two Timer, Robert Cichy, Glasspop, Premiera, Dreamheart, Horrorscope, Łydka Grubasa, Łysa Góra, Dollz, OHO!KOKO, Rust, NeuOberschlesien, Tune, MetKa, Neshorn, Manchiz, Snowman oraz Dream Atlas.

Harmonogram koncertów:
  • Wrocław - 21 kwietnia (sobota)
  • Poznań - 19 maja (sobota)
  • Praga / Czechy - 31 maja (czwartek)
  • Gdańsk - 9 czerwca (sobota)
  • Finał - Warszawa - 16 czerwca (sobota)

Wstęp na wszystkie wydarzenia tradycyjnie jest wolny. Koncertom tym będą towarzyszyć występy gwiazd. Każdy z zespołów będzie miał dwadzieścia minut, by z możliwie najlepszej strony zaprezentować swoją muzykę publiczności i jury. O tym, który zespół zostanie zaproszony do zagrania na jednej ze scenach 24. Przystanku Woodstock, zadecydują jurorzy.

Zajrzyj po więcej:

Płyty nadesłane na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock, fot. Fundacja WOŚP

Kamil Bednarek charytatywnie w Hulakula

Już w najbliższą niedzielę, tj. 25 lutego, w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta odbędzie się koncert charytatywny Kamila Bednarka. Organizatorem wydarzenia jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, a całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych KOPD.

Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 82B w Warszawie. Bilety w cenie 45 złotych można nabyć na stronie www.goingapp.pl oraz na miejscu w dniu koncertu. Środki pozyskane ze sprzedaży wspomogą dalszą pomoc dzieciom oraz ich rodzicom.Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi Przyjaciele: Artysta i jego management, firma LoanMe oraz Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta dołożyli wszelkich starań, aby koncert mógł zostać zrealizowany. Rozpoczęliśmy także współpracę z firmą Going, która sprzedaje bilety na naszą rzecz. Dziękujemy! – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

To nasza kolejna wspólna akcja z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Bardzo się cieszę, że możemy skutecznie wspierać działania Komitetu, realizując jednocześnie naszą pasję do muzyki. Wspieranie podopiecznych KOPD daje ogromną satysfakcję całemu zespołowi Hulakula – podkreśla Bogumił George, prezes firmy BMG Entertainment, właściciel marki Hulakula.
Do Komitetu Ochrony Praw Dziecka każdego miesiąca trafia ponad dwieście dwadzieścia zgłoszeń z prośbą o pomoc od mieszkańców województwa mazowieckiego, a także z całej Polski. Każdemu staramy się zapewnić możliwie efektywne wsparcie, jednak potrzebne są do tego kompleksowe działania, takie jak pomoc psychologa, mediatora i, jeśli to konieczne, seksuologa, aby mogli prowadzić odpowiednie wsparcie w zakresie interwencji, mediacji, porad psychologicznych oraz terapii. Komitet prowadzi także długofalowe, strategiczne projekty edukacyjne, współpracuje z biznesem, organizując eventy, akcje i również na ten cel potrzebne są środki – dodaje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

Koncert z udziałem Kamila Bednarka poprowadzi Zygmunt Chajzer. Partnerem wydarzenia została instytucja finansowa LoanMe. Lokal udostępniło Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta. Patronat medialny objęło radio Eska, a wsparcia w zakresie sprzedaży biletów udziela Going.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
miejsce: Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, ulica Jagiellońska 82B, Warszawa
data: 25 lutego (niedziela), godzina 17
bilety: 45 złotych (całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka)

Zajrzyj po więcej: